wmaraci reklam

Size Tavsiye bence tutar

19 Mesajlar 1.848 Okunma
wmaraci reklam

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Telifli içerik oldukça büyük sorun oluşturacaktır. Büyük ihtimal bir çok kişi mp3 yükleyecektir. Diğer yandan bant genişliği de büyük bir sorun olacaktır.
farego sworks oguzmeteTR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

farego farego WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek idari işler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 93 / 92
  • Ticaret 0, (%0)
Mantıklı.

Artık sesli yorumlar söz konusu olabilir :) ilerleyen dönemlerde...
oguzmeteTR

kişi bu mesajı beğendi.

Solargezi.com

oguzmeteTR oguzmeteTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Resepsiyonist
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad O** M**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 164 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Detayları bilemiyorum bütçem ve bu işlerden biraz anlıyo olsaydım ben yapardım. Mantıksız geliyor kulağa evet ama çoğu yaptığımız mantıklı olan şey tutmuyor bu dönemde:) Forumlarda vs kullanılır diye düşünüyorum güzel bi arayüz ile

johntitor37 johntitor37 dribbble.com/metehanozsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek UI / Visual Design, UX Design
  • Konum Makedonya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 174 / 209
  • Ticaret 4, (%100)
Zaten bir şeyden illa bir tane var diye bir benzerini yapmamak saçmalık olurdu. Öyle olsa windows,apple vb. gibi firmalar yaratılmazdı, fakat sizin yaptığınız işi o işlerden farklı kılacak bir inovasyon gerçekten tercih edilmenizi sağlar.
oguzmeteTR

kişi bu mesajı beğendi.

If you think good design is expensive, you should look at the cost of bad design.
wmaraci
wmaraci

oguzmeteTR oguzmeteTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Resepsiyonist
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad O** M**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 164 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Aynen öyle dostum farklı bi içerik ile bence yürür gider öyle sürekli ilgi isteyen de bişey değil

devrimedia devrimedia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Grafiker
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)
Bence gereksiz olurdu fazladan kota aşma interneti yavaşlatma düşünsene haber okuyorsun sesli okuyor. Sonra efendime diyeyim ülkedeki yumurtalara zam gelir ee malum bu sefer metin spikerleri bol bol çiğ yumurta hüpletecekler. Sonra insanlar dahada hantallaşacak bir haber metni okumaktan aciz bir nesil yetişecek. Bence hiç karıştırma böyle birşeyi. Hem o kadar ses kaydını saklayacak hosting nerden bulacaksın ki kazanç olmadan çok zor çooookkkkk

Wp Kurulum♥Wp Optimize♥Wp Seo Çalışması♥Wp Tema Kurulum♥Android Webview Uygulama♥Grafik Tasarım

BHA BHA bhamedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Aşçı, Makale Yazarı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 460 / 460
  • Ticaret 20, (%100)
Arkadaşlar gerek duyulmayacaktır. Forumlara yüklenecek sesler SEO için bi işe yaramayacağı için bir çok forum bu özelliği kapatacaktır. Ayrıca sesi vide altına koyup youtube aracılığı ile yükleme yapılabilir ki bu yolla para kazanılır.

Mfa95 Mfa95 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 83 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Gereksiz hocam tutmaz boşa emek gider sadece. Gorsellerin farklı bir mantığı var. Yazı + görsel gelir bütün web sitelerinde fakat ses dosyası kullanan site görmedim ben (2000 lerde vardı sonra öldü) resim göze hoş gelmesi ve başka açılardan nerdeyse zorunlu birşey. Fakat ses dosyası kullanan kaç site var? Gorsellerde boyuttan tasarruf için veya geçici çözümler için upload siteleri kullanılıyor. Mesela bir sorununuz var ekran görüntüsü alıp ararsınız siteye oradan linkini paylaşirsiniz. Ses için bir ihtiyaç yok. İhtiyaç olmayan bir alanda bütün çabalar boşa gidecektir.

Hem büyük bir risk aslında. Çünkü sağlam sunucular lazım onun için. Yüklenen dosyaları iyi saklayabilmek lazım. Halihazırda bunları drive gibi bulut sunuculara koyabiliyor zaten insanlar. Veya bir resim ekleyip YouTube'a atıyorlar. Yani böyle bir talep de ihtiyaç da Yok.

Aslında konuya girerken ben şey sandım: özellikle YouTuber'lar gibi montajla uğraşan insanlar için ses efektlerinin olduğu bir site diye düşündüm, öyle değilmiş tabi fikir. Hani böyle birşey yaparsanız tutma olasılığı var tabiki ama yine insanlar siteden stok yapıp bidaha uğramazlar. Yani yine boşa çıkar.

Forumlarin sesli mesaj özelliği olmasından bahsetmiş arkadaşlar ama tamamen ütopik birşey. Kimse böyle bir risk almaz. Şuan baktım 2010 verilerine göre 3 milyon işitme engelli varmış Türkiye'de. Bunun haricinde SEO konusu var, Google botları ses dosyalarını nasıl işleyecek? Gelecekte belki olabilir ama şuan için SEO yu dibe çeker. Yazıların boyutu ile seslerin boyutu arasında çok fark var. Onun dışında seslerin anlasilmama ihtimali var dil dediğimiz şey evrenseldir. Türkce bilen herkes yazılanları okur. Ama herkesin dil yapısı aynı değil, mikrofon kalitesi ortam sesi. Birçok konuşmayı anlamakta güçlük çekecek insanlar. Bunun haricinde ses dinlemek için ortamın müsait olması lazım vb.... Yani biraz fantastik bir hayal. En önemli sorun insanlar hızlıca göz gezdirip içeriğin belli yerleirni okuyorlar. Ses dosyalarında tek tek acacaksin sürenin bitmesini bekleyeceksin internet hızın sesi yuklemeye elverişli olacak vb. O yüzden şuanda böyle bir proje yok.

Sözün özü bir proje düşünürken buradaki arz-talep döngüsü, ihtiyaca yönelik olması, belirli sorunlara çözüm olması seklindeki konulara bakılır. bunları göze almazsak ortaya amaçsız birşey çıkar zaten öyle projeler de tutmaz. Girişimci seminerlerini izlemenizi tavsiye ederim

dogubaklaci dogubaklaci Kodlarla Anlatma Sanatı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Student
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 723
  • Beğeniler 250 / 240
  • Ticaret 3, (%67)
SoundCloud da bir nebze aynı işi görmüyor mu?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al