Büyük firmalar bu tür işler ile kendileri uğraşmıyor. Ajanslar ile anlaşıp tek muhatap ile hallediyorlar.
Siz daha çok yeni gelişmekte olan küçük ölçekli firmalar yada web siteleri ile anlaşabilirsiniz ki buda zaten yeni bir şey değil bildiğin tanıtım yada sponsor banner gibi bir sistem olur.
Fakat burada işin önemli noktası kişilerin reklamlarını yayınlamak için sizi neden tercih edeceği?
Kitleniz bir hayli geniş olması lazım ve kitlenin ilgi alanına göre firma yada web siteleri ile anlaşmanız lazım. Buda bir hayli meşakkatli bir durum. Zor yani kısacası. Yerel içerikli bir site olsanız belki yerel firmalar ile reklam anlaşması yapabilirsiniz ama genel içerikli ve kitlesi az olan bir siteye kim neden reklam versin ki?

Benzer bir sistem Quora yada moz gibi sitelerde var. Örneğin ben Sunucular ile ilgili bir yazı okuyorum ve yazı arasında bana çeşitli sunucu firmalarının reklamlarını gösteriyor. Fakat bunları kendi oluşturdukları reklam platformları ile çözüyorlar.

Yani örneğin Quora, tencere pazarlamacıları gibi kapı kapı dolaşmıyor, reklam vermek isteyenler gidip ondan istiyorlar.

Burada asıl nokta anlaşılacağı üzere kitle sayısı ve kalitesi.