wmaraci reklam
lidertakipci

Dolar 6 Euro 6.91

81 Mesajlar 10.765 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Büyük resmi görüyoruz ama o resmi oraya kim koydu onu sorgulayın boş yapmayın lütfen ülke yönetmeyi bilmeyenler ülke yönetirse böyle olur beton yğını ile ülke yönetilmez bunu yıllardır herkes söylüyor ama bildiğim bildik çaldığım düdük dersen olacağı budur halada aynı kafayla gidiyorlar neyin kafasını yaşıyorlar anlamış değilim.
Crewx MRCBOX hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye
wmaraci
reklam

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)

redakte adlı üyeden alıntı

Hocam sence ciddi olabilir miyim? Gerçi sen de haklısın, şu şekilde düşünen bir ton insan var :)

😊 ciddi olmadığınıza sevindim.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

vergici adlı üyeden alıntı

Bu konulara pek dahil olmak istemiyorum ancak ne belediye secimi ne oyunu arkadaşlar bizim ekonomimiz ne ki... Beklentimiz ne.. 2 sene önce kurulan varlık fonu ne iş yapar girin bakin resmi sitedinde hangi kurumlar varlik fonunda... Ne üretiyoruz, tarim yok hayvancılık yok sanayi yok bilişim yok nerden kazanacağız bankalarin yüzde kaci aldi yerli sermaye

Onu bunu bilmiyorum ama su dakikadan sonra umarim su ekonomik eylem planları ise yarar.... kimse desteklemediği iktidar basta diye dolarin artisina sevinmesin bu işi biri çözsun kim çözerse çözsun..

Daron Acemoğlu gibi usta bir isim ekonomi başına getirilmeliydi fakat o isim bile IMF den baska çare yok deyince haliyle o iş iptal oldu IMFye borç veriyoruz deyip IMF eline düştük demek siyasi anlamda intihar olur çünkü
Şu an herkes yapılan hataların farkında işin sonunun nereye gideceğini de biliyorlar fakat artık ellerinden bir şey gelmiyor. Borç var diş politika sorunlu, içerde halk tedirgin, işsizlik artıyor üretim yok,üretilse bile kâr marjı az vs..vs..

Ha ben dolar milyarderi değilim olası bir ani çöküşte ben de dibi boylayacağım. Lakin ben aylardır bir şeylerin düzeltilmesi gerektigini söylemek icin bas bas bagırıyorum. Kabine açiklanana kadar umutluydum fakat Berat albayrakla bu kadar oluyor demekki.

Artik ne yapılıyorsa yapılsın da bir müdahale edilsin.

Şimdi bu paragrafları okuyan karşıt düsüncedeki arkadaşlar Amerikanın hiç mi etkisi yok? Var elbette var fakat Abdye bu ipleri kim verdi? Onun da derinine inersek çıkamayız. Üretimin olmamasi nitelikli nesil oluşmaması, bilişim teknoloji gibi yüksek katma değerli ürünler üretip satıyor olamamamız bizi bu noktaya getirdi.

Yoksa kimsenin dolar arttı diye sevindiği yok. Bir şeyleri görür umarim halk bu işin bize sağlayacağı tek katkı bu olur. Fanatikliği bir kenara birakıp ekonomi bilim teknoloji tartışalım. A B C siyasetcisi umrumda değil. Ben cebime bakıyorum ve bu cepte bir tek iç astar kaldı. Bir şeyler yapılsın artık ona buna sorumluluk yıkılmaktan vazgeçilsin. Ne gerekiyorsa o yapılsın
odeaweb cagatayguney hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

Emirhanc Emirhanc Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 73 / 74
  • Ticaret 16, (%88)
Bence artık kendileri de vazgeçti önceden müdahale ediyorlardı ama gereksiz müdahale ettiklerini anladılar dolar bozdurarak dolara müdahale olmaz sadece elindeki parayı yok edersin ben mudahaleyi bekliyorum ardından elimde ne var ne yoksa dolara yatiricam kimsenin kimseyi düşündüğü yok bize yastık altındakileri bozdurup diyorlar kendileri bankalarda milyon milyon dolar tutuyor bizimde paramız TL de çöp oluyor.
Mastermeido MRCBOX hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

hafselkarayel hafselkarayel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 37 / 219
  • Ticaret 7, (%100)
Seçimlerden sonra dolar dibi görecek diyorlardı. Doların dibi bu olsa gerek. Halkın altınına, 3-5 dolarına göz dikeceklerine kendi dolarlarını bozdursunlar, bütün ülke ihya olur. Ülke içindeki köprüden geçiş ücreti bile dolar hesabıyla yapılıyor. Neyse...
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Yüksek faiz, bol bol ithalat, enflasyon böyle giderse döviz artışı ne yaparsan yap durmaz. Yapılması gerekenlerin başında gümrük ticaret birliği ve ithalatın-ihracat dengesi var bence ama aldığı arabaya bir araba parası da vergi verildiği halde hâlâ çatır çatır araba satılıyor. Asgari ücretle çalışan adam her sene telefon değiştiriyor. Ürettiklerimizi yüksek fiyattan satamıyoruz. Biz çayı tonu 3500 dolardan Fransa'ya, Almanya'ya satıyoruz, adamlar bizden aldığı çayı tonu 7000-9000 dolardan avrupadaki diğer ülkelere satıyor. Sadece üretim meselesinde değil, asıl sıkıntı pazarlamamızda.
Diplomatik olarak sürekli üzerimizde bir baskı var, sürekli bir terör belası, göçmen sorunu var. Kısa vadede bu gidişat durmaz. 2-3 yıllık süreçte toparlanma olur diye düşünüyorum. Tabii ki bu toparlanma bizim tek yürek olmamıza, elimizin taşın altına koyup koymamamıza göre değişir. Her döviz arttığında bu ülke de yaşanır mı, aha şu ülkede asgari ücret bu kadar,burada bizden daha iyi yaşıyorlar kafasıyla bu işler yürümez.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

odeaweb odeaweb Alan Adı & Hosting Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Sistem Yöneticisi
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 113 / 33
  • Ticaret 11, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Daron Acemoğlu gibi usta bir isim ekonomi başına getirilmeliydi fakat o isim bile IMF den baska çare yok deyince haliyle o iş iptal oldu IMFye borç veriyoruz deyip IMF eline düştük demek siyasi anlamda intihar olur çünkü
Şu an herkes yapılan hataların farkında işin sonunun nereye gideceğini de biliyorlar fakat artık ellerinden bir şey gelmiyor. Borç var diş politika sorunlu, içerde halk tedirgin, işsizlik artıyor üretim yok,üretilse bile kâr marjı az vs..vs..

Ha ben dolar milyarderi değilim olası bir ani çöküşte ben de dibi boylayacağım. Lakin ben aylardır bir şeylerin düzeltilmesi gerektigini söylemek icin bas bas bagırıyorum. Kabine açiklanana kadar umutluydum fakat Berat albayrakla bu kadar oluyor demekki.

Artik ne yapılıyorsa yapılsın da bir müdahale edilsin.

Şimdi bu paragrafları okuyan karşıt düsüncedeki arkadaşlar Amerikanın hiç mi etkisi yok? Var elbette var fakat Abdye bu ipleri kim verdi? Onun da derinine inersek çıkamayız. Üretimin olmamasi nitelikli nesil oluşmaması, bilişim teknoloji gibi yüksek katma değerli ürünler üretip satıyor olamamamız bizi bu noktaya getirdi.

Yoksa kimsenin dolar arttı diye sevindiği yok. Bir şeyleri görür umarim halk bu işin bize sağlayacağı tek katkı bu olur. Fanatikliği bir kenara birakıp ekonomi bilim teknoloji tartışalım. A B C siyasetcisi umrumda değil. Ben cebime bakıyorum ve bu cepte bir tek iç astar kaldı. Bir şeyler yapılsın artık ona buna sorumluluk yıkılmaktan vazgeçilsin. Ne gerekiyorsa o yapılsın

Katılıyorum

godofwar61 godofwar61 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 4 / 18
  • Ticaret 6, (%100)
Merkez bankası ülkenin devülasyona ihtiyacı olduğunu fark etti hükümette bunu istiyor devülasyon olursa düzelir bir şey olmaz yani her düşüşün bir kalkışı vardır.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Aşağıda bir top Maduronun ülkesi Venezuela parası Venezuela Bolivarı var. 1 dolar etmiyor bu tomarlar. Benim korkum bu. Halk açliktan evcil hayvanlarını yiyor şu an. Bir zamanlarin en zengin ülkesiydi. Petrol zenginiydi Chavez döneminde hep ileriye giderken maduro döneminde sürekli geriye gitti. Şu anki Venezuelanın durumu bu. Dolar 2.5tlydi şoklara giriyorduk şu an 6ya gidiyor alıştık. Suya atılıp yavaş yavaş isitilan kurbaga gibiyiz su kaynıyor.

Artık ne yapılacaksa yapılsın en azından 5 altına 4.20 4.10lara sabitlensin dolar.

PaykasaDukkani PaykasaDukkani WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
hala doların euro'nun düşeceğini umut edenler var ne yapacağızda düşecek ? durduk yere mi düşecek ? orda burda atıp tutmayla bağırıp çağırmayla mı düşecek..
sene sonuna kadar 5,60 olmazsa öpüp başımıza koyalım arkadaşlar. durumlar hergün daha da kötüye gidiyor ama biz at gözlüklerimizle olaylara bakmaya devam edelim.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al