wmaraci reklam
lidertakipci

Tk Domain Satilirmi ?

12 Mesajlar 1.350 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

nurullahtrkglu nurullahtrkglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Okumakta
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 16 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
benimde .tk domainim vardı , alexa global 450k , tr 5k gelince kapatıp kendi reklamlarını göstermeye başladılar.Eğer satarsanız ve gelişirse muhtemelen o sitelerde elinizden alınır yani pek güvenceli bi durum değil
birsevda Mfa95

kişi bu mesajı beğendi.

Instagram Panelleri İçin Proxy Almak İçin Profilime Gir!
wmaraci
reklam

Mfa95 Mfa95 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 83 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

birsevda adlı üyeden alıntı

Öncelikle bu domainleri deneme için site kurmuştum ama net ve xyz den daha fazla hit sağladı yaptığım işlem hepsinde aynıydı tabiri caizse ekstra bir seo yapmadım elimdekilerle yaptığım şuydu bunu çoğumuz yapıyoruz konuyu aç sosyal ağlarda paylaş ama şunu farkettım tk domainlerde hit yüksek adsense kazancıda yüksekti. Ve şuan tamamen tk domainlerle devam ediyorum. Bu yüzden de buraya bu konuyu açtım acaba tk sitede satılabilir mi diye.
Dediklerinizde haklısınız çoğunluğunuz. Bu konuda fikri olanları dinlerim.

Hocam ilk zamanlarda bayağı meşhurdu. Herkes mutlaka kullanmıştır tk domain. Daha sonra spam listelerine girmeye başladı. TLD den ziyada domain etkili olmuştur diye düşünüyorum keyword veya jenerik olabilir domaininiz. Fakat uzun vadede sağlıklı bir domain değil. Yabancı forumlarda bunun hakkında çok fazla yazı görebilirsiniz. Hem dünyada meşhur domainler Türkiye'de yine tutulmayabiliyor insanlarımız daha alışamadı com net org daha çok tercih ediliyor Türkiye'de, bunun sebepleri de yazıyor birçok sitede inceleyebilirsiniz. Tk uzantısının spam değerlerine de TDLs spam reports şeklinde bir atamayla ulasabilirsiniz. Google gibi dev firmalar kullanıcı odaklı geliştiği için. Doğal olarak spam sayısı fazla uzantıları geriplana atıyor. Bununla ilgili de çok fazla yazı bulabilirsiniz. Ben bunları hem bilgilendirmek hem de belki yeni şeyler öğrenirim diye yazıyorum. Sırf tk domaini satabileceginizi düşünmüyorum. Siteyle birlikte belki. Benim görüşüm bu yönde
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al