Hocam sizi kırmak istemem ama hpler aslinda guzel bilgisayardir servisi oldukca iyidir birseyi bozuldumu yenisini yollarlar sorgulamazlar. Ama model hatasi yapmissiniz amd olan islemci ve amd olan ekran kartli modeli en son ama enson alincak modeldir.

Cunku hem ikinci el satisinda cok ucuza gider hemde adam anliyosa biraz bu isten mirin kirin eder. Ayrica donanimsal olarak cok isinir ve kullanim omru kisa olur. Performans acisindanda isindigi icin biraz dusuklerde seyreder. Bu yuzden amd islemciler hep ucuzdur.

Yinede hp markasini kotuluyen arkadaslari anlamadim sanirim eski modellerdeki deneyimlerden dolayi suan hp bilgisayarlar oldukca iyi durumda. Bazi sirketlere hp server hp desktop bile alip kuruyoruz ki destekleri cok guzel.

Bunun disinda o paralara bence ikinci el alin cok daha iyisini alirsiniz. Eger bu isten anliyosaniz testlerini yapip guzel bir pc alabilirsiniz. Garantili tercihiniz ise yine garantili bir pc bulabilirsiniz. Benim suan kullandigim bilgisayarda ikinci el. Bu devirde hersey pahali bende pahali olan seylerin ikinci ellerini ucuz yoldan kullaniyorum tavsiyemdir yorulmamis bir pc alin ve keyfinize bakin :)

Bu arada laptop alirken nelere dikkat etmelisiniz konuma goz atabilirsiniz : https://www.olayn.com/laptop-alirken-dikkat-etmeniz-gerekenler/