freelance iş ilanları

İngilizce öğrenmek hakkında

24 Mesajlar 2.713 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar, iki yıl içerisinde akıcı bir şekilde İngilizce nasıl öğrenebilirim. Tr şartlarında orta düzeyde alt yapım var.

Dershane tarzı kurslarla ilgilenmiyorum, online olarak ücretli ya da ücretsiz farketmez.

Udemy de ki kurlar işimi görür mü?

wmaraci
reklam

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Belli bir kurs ile öğrene bileceğini sanmıyorum. İyi bir hocadan özel ders alırsan sana daha iyi yarar sağlayacağını düşünüyorum. Ayrıca aşağıdaki videoyuda izlemeni tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=v4ZvupnxYM4
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

RAZADOR RAZADOR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Engineer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 4 / 48
  • Ticaret 3, (%100)
Şuanda kur olarak eğitimi verebilen ve gerçekten başarılı olan tek bir firma var english time oda onunda online olarak kursları olmadığını biliyorum fakat bir araştırma yapabilirsiz illa gitmek istemiyorsanız temeliniz varsa orta seviyedeyseniz kur almanızdansa bir özel hoca tutmanızı tavsiye ederim online eğitim kurlarına vericeğiniz parayı günde 1 saat 2 saat çağırıp ingilterede veya oralardan biryerden asıllı bir eğitmen ile çok kolay 1 2 haftada ilerletirsiniz ingilizcenizi
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Teşekkür ederim, dershane tarzı bir yere gidemem, gündüz çalışıyorum, akşam evde program çalışıyorum, zaman yaratarak online öğrenmek isteğim. İngilizce seviyemiz şöyle,

İyi sayılır ancak ileriki (2 yıl) palanlarıma yetmez. Akıcı bir şekilde yazmak ilk önceliğim, konuşmak arkasından gelir zaten.

İngilizce kitap veya yazıyı okurken kısmen anlıyorum, ancak iş yazmaya gelince sıfıra yakın, gramer bilgim az, artık online yaşıyoruz neredeyse çoğu yazı üzerinden. Translate işimi görmez.

wmaraci
wmaraci

RAZADOR RAZADOR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Engineer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 4 / 48
  • Ticaret 3, (%100)
Gramer yapınız az ise gramer eğitimleri alabiliriz özel hoca ile 1 hafta içerisinde sular seller derecesine gelebilirsiniz.
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
Buraya bakabilirsiniz.
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Teşekkür ederim, ilgili siteyi inceleyeceğim detaylı,
Açıkçası, aldığım maaş iyi iken pula döndü bir haftada, İngilizce öğrenmek şart artık benim için

2001 yılında Ege hazırlık okurken ikinci yarıyıl derslere gitmediğime yanıyorum.

Bütçenin özel hocaya yetmez maalesef ödemelerim olmasa yatırırdım. Özel hoca işi seneye kalıyor artık. 1 sene içerisinde ortanın üstüne çıkmak için çok çabalayacağız anlaşılan. Oda ödemelerini azaltabilirsem!

dogubaklaci dogubaklaci Kodlarla Anlatma Sanatı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Student
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 250 / 240
  • Ticaret 3, (%67)
Direk konuları ana dili İngilizce olanlardan almanız çok yararlı olacaktır. Hem pronunciation yeteneğinizi hem listening yeteneğinizi geliştirecektir. Youtube üzerinden English With Lucy ve İnteractive English sayfalarını takip ediyorum. Ayrıca dizi film vs. sadece ingilizce izliyorum gramer olayı zaten kendiliğinden geliyor. Orta okuldan beri de stage 1 kitaplardan şu an B2 seviyesindeki kitapları çeviriyorum. Yalnızca konuşma için akıcılık kazanmak zor ve masraflı olabiliyor. Penpal programları ile internetten yabancı bir arkadaş edinebilirsiniz o konuda da
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Altı ay içerisinde kursa gittim sonrasında pratik ve benzeri yöntemlerle geliştirdim. Çevrem de çoğunluluk İngiliz dilinde konuşan arkadaşlardı. Şuan 1 yıl, 6 ay oluyor toplamda ve akıcı konuşuyorum. Öncesinde bildiğimi düşünüyordum :)
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam eğer intermediate düzeyindeyseniz, şunları yapabilirsiniz.

- intermediate için sadeleştirilmiş pdf kitapları indirip okuyabilirsiniz (ing)

- speaky gibi sitelere üye olup buradaki insanlar ile düzenli ing konuşabilirsiniz.

(şahsen her gün yaklaşık bir saat zaman ayırıyorum buna epey faydası oluyor)

- engvid gibi youtube kanallarını takip ederek grammer alt yapısı oluşturabilirsiniz.

(grammerdan bahsettiğim zamanlar değil, yaygın sözcüklerin kullanımı, misal pharasal verbler ve bunların hangi hallerde kullanılacağı gibi. ayrıca engvid kanalında emma adlı kanadalı bir hoca var. hem akasağanı çok anlaşılır, hem de karışık cümleler kurmuyor, videolarını anlayarak izleyebiliyorsunuz. İntermediate düzeyinde birinin anlayacağı türde konuşuyor.)

En önemlisi pratik hocam. Öğrendiğiniz bir kelimeyi sürekli kullanın. Mesela bugün öğrendiğiniz bir kelimeyi, yapıyı yarın birisiyle konuşurken kullanın. Yeni öğrendiğiniz kelimelerin nasıl kullanıldığını google üzerinde aratıp bakabilirsiniz.

Kafanıza takılan soruları bir kenara bırakmayın, https://english.stackexchange.com sitesinde başlıklar açıp aklınıza takılan her şeyi sorun..

ben de sizin seviyenizdeyim, sürekli bu şekilde hareket ediyorum gerçekten çok faydası oluyor.

ayrıca native ingilizce konuşanlar ile konuşabilirsiniz ara ara, konuşmanın başında kendisine, grammeriniz kötü olduğunu ve kelime dağarcığınızın az olduğunu, sizinle basit cümleler kurarak konuşmasını ve hatalarınızı düzeltmesini isteyin. Bu tarz uygulamalar vs var. haftalık 15 lira gibi bir ücret ile konuşabiliyorsunuz.
the

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al