freelance iş ilanları

Sermayesiz SEO

27 Mesajlar 2.657 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

HasanSorumli HasanSorumli Finali Zaten Biliyoruz, Senaryo Hoşumuza Gidiyor. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Uluslararası Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 1151
  • Beğeniler 127 / 327
  • Ticaret 7, (%100)
ücretsiz seo her zaman işe yara ama bir yere kadar film sitem için bir ara çalışmıştım film izle kelimesi çok zor kelime seocuların çoğu o kelimede çalışmaz ben kendim iç seo ve biraz kodlama ile siteyi film izlede 5. sayfaya kadar çıkardım tabi sonra rakipler saolsun geriledim kodlama dediğimde hacklink olarak anlaşılmasın hacklink kullanmadım

Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski
wmaraci
reklam

farego farego WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek idari işler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 93 / 92
  • Ticaret 0, (%0)

millertekadam adlı üyeden alıntı

Verilen işin kategorisine göre farklı dallar üzerinden giderek Google üzerinden ücretsiz blogspot siteler açarım. Ardından bu açtığım 5-10 artık ne kadar lazımsa bu sitelere farklı farklı konuyla alakalı içerikler üretirim. Sitelerde paylaşılan yazıları Sosyal medyayı iyi kullanarak tek bir hesap ta paylaşırım. Her bir sitede toplam 30 içerik olunca bu sitelere biraz fake hit yollarım. Alexa sıralamasını biraz düşürüp ve DA PA değeri biraz yükselttikten sonra tüm alt sitelerden ana siteye footer backlink çıkışı sağlarım.

Örnek veriyorum:
Alınan işin anahtar kelimesi : Evden eve taşımacılık -

Açılan alt sitelerin uzantıları vs içeriği olsun İstanbul evden eve taşımacılık , Ankara evden eve taşımacılık , Bursa evden eve taşımacılık bu böyle gider. Açılan her alt site tek bir ilin ilçeleriyle ilgili evden eve taşımacılık yazıları hakkında bilgi verilir.

Yukarıda ki yazdığım çalışmayı geçmiş zamanlarda uyguladığımda çok güzel sonuçlar almıştım kendi sitem için.

Bence ücretsiz en iyi seo çalışması bu şekilde yapılır.

Teşekkürler harika bir örneklendirme olmuş.
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

Solargezi.com

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
İç SEO (meta,keywords,description,tags vs.) Halledip benzer web sitelerinden link çıkışı almak gerekir. Anahtar kelimenizle sağlam sitelerden dofollow backlink ve bu tür Hitli sitelerde tanıtım yazısı yazarak yukarılara gelirsin. Evet o tur sitelere link eklemek biraz ücret gerektirir ama seoculara vereceğiniz paradan daha az harcarsınız diye düşünüyorum. Seocular ne adımlar uyguluyor bilemem ama kaliteli tanıtım yazıları ve kaliteli backlink site tamamsa iş görür diye düşünüyorum. Seocularin elinde daha çok kaynak vardır tabi.
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
SEO hizmeti veren yerli yabancı sitelerde yapılacak işlemler kalem kalem yazar. Ya da örnek rapor temin edersiniz bir yerden, onları araştıra araştıra uygularsınız. Hem öğrenirsiniz hem de tecrübe kazanırsınız. Zaten SEO için Google'ın kendi dökümanları da mevcut, onları inceleyerek işe başlayabilirsiniz.
Temel olarak;
1- Kullanıcı dostu, hızlı açılan, temiz kodlanmış, ziyaretçiyi içeride tutabilecek, tekrar ziyaretini sağlayacak kaliteli içerikler ve tema.
2- İstikrarlı içerik girişi.
3- Sosyal medya.
4- Link wheel.(Bunun yavaş yavaş önüne geçilmeye çalışılıyor, dikkatli ve titiz uygulanması gerekir.)
5- Tanıtım yazıları ve kategorinizdeki otoriter sitelerden backlink.

İlk üçünü kendiniz rahat rahat yaparsınız. Kazandıkça da yavaş yavaş tanıtım yazısı ve backlink alımı yaparsınız. Bu işi kimse anasının karnında öğrenmedi neticede.
YakupYLDZ hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

the the Mekatronik.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 892
  • Beğeniler 282 / 269
  • Ticaret 0, (%0)
Neden olmasın? Eskiden seo mu vardı?
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

Mekatronik.net - Haber.red - Begeni.net - sms onay

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Kullanıcı odaklı olarak, para harcamadan da iyi yerlere gelinebileceğini düşünüyorum :)

- İlk başta ziyaretçinin unutmayacağı, yalın bir domain.
- Rekabet ettiğiniz sitelerden daha iyi içerikler oluşturarak işe başlamak gerekir. Ziyaretçilere, rakiplerinizin verdiğinden daha fazlasını, en yalın dil ile vermelisiniz.
- '' Site kötü görünse bile kullanıcı alacağını alır çıkar. Bu yüzden içerik dışında çok önemli değildir. '' gibi önyargılardan kurtularak, sitenizin temasından içeriğine, içeriğinden site hızına kadar web sitesinin her köşesini titizlikle hazırlamak gerekir.
- Sosyal medyayı etkili kullanmak da büyük avantaj sağlayacaktır. (Mesela rakip site sosyal medya üzerinden sadece sitesinde yayınladığı haberlerin linkini eklemişse, siz link dışında; ekstra bilgiler paylaşabilirsiniz.)

Ve en son:

- Sabır...

Bunlar benim dikkat ettiğim unsurlar.
Örnek olarak, Kripto para haber sitesi açacaksınız diyelim. Rakip siteye baktınız;

- sitede güncel kripto para haberleri var
- kripto para fiyatlarını gösteren tablo var

Sizin yapmanız gereken;
- güncel haberleri özgün bir şekilde ziyaretçilere aktarmak
- kripto para fiyatlarını gösteren tabloyu, rakibinizden daha görsel bir şekilde hazırlamak. (Örneğin tabloda daha az göz yoran renkler kullanmak gibi)
- Rakibinizde olmayan kripto para grafiklerini sitenizde sunmak. Veya en basitinden mobil uygulama yapıp rakibinizin önüne geçmeye çalışmak...

Bu örneği sadece anlatmak istediğim şeyi belirtmek için verdim. Dilediğiniz gibi yorumlanabilir.
YakupYLDZ Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

jarni jarni WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek elektrik teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 8 / 102
  • Ticaret 1, (%100)
bazı film sitelerine bakıyorum adamın domain kapatılıyor ertesi gun yeni isimle gelmiş yine ilk sırada semrushdan bakıyorum domain yeni ama backlink bilmem kaç k google index bilmem kaç k
ne ara o işlemleri yaptı ne ara yonlendirdi anlamıyorum :D

onların yaptıgının %25ini benim siteye yapsan kategorsiinde 1. olur ama iştee....
fakirlik diz boyu ondan boyle :)
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al