wmaraci reklam

E-Ticaret Sitesi T-Soft mu? Magento Mu?

19 Mesajlar 4.241 Okunma
wmaraci reklam

samsa samsa Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** O**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 117 / 118
  • Ticaret 5, (%100)
Magento tabi ama onuda Türk sunucularda iyi saklamak konusunda ve destek almak konusunda zorlanırsınız. Magento sisteminde de belli düzeye geldiğinde siteniz Magento tarafından ücretlendirileceksiniz.
T-soft v.b kiralık yazılmlara göre değer

Opencart ta iyidir. Sadece ülkemizde onu kullanmasını bilen şahsına münhasır uzman adlı iş bilmezler çok olduğu için hep kötü görülmüştür.
Yoksa düzgün bir tema yapısında ve modüller içeren 1 opencart çok iyi sonuçlar verir.

wmaraci
reklam

SolemTecg SolemTecg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Founder of Solem Textile, Technoogy and Trade
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Paranız varsa Magento kullanın, maliyetlidir. Benim de referansım boldur, isterseniz yardımcı olabilirim Magento konusunda :)

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
neden woocommerce kullanmıyorsunuz ?

iltekmer iltekmer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 59 / E
  • Meslek webmaster, hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** Ü**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 50 / 72
  • Ticaret 1, (%100)
Ben Arastta.org u tek geçerim. özel hazırlanmış kullanıcı dostu. kur kullan bir script. destek dersen destek. Ben bütün sitelerimi arastta ile yapıyorum. iyzico ile kredi kartı kullanımına açıyorum.
örnek için arisanat.com a bakabilirsin

www.bagcilarmeydan.com | Güncel Bağcılar Haberleri
wmaraci
wmaraci

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Her zaman olduğu gibi açık kaynak taraftarıyım. Cevap (E) Hiçbiri :D

e-ticaret konusunda daha işin başındayken başka ticari firmaya bağımlı şekilde işe başlamanızı tavsiye etmem. Bu size sınır çizmekten başka hiç bir şey getirmez.
farego

kişi bu mesajı beğendi.

esasweb esasweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik Elektronik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 3, (%100)
merhaba. direk opencart kullanmanızı öneririm. Modüler olması esnek kullanım avantajı sağlıyor.

farego farego WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek idari işler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 93 / 92
  • Ticaret 0, (%0)
T-soft'un entegrasyon ağı geniş. Bir çok firmayı bünyelerinde barındırıyor.

Solargezi.com

Ekorez Ekorez Ticarette İyi Fikirler Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek E Ticaret Danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 34 / 55
  • Ticaret 14, (%100)
Merhaba;
Burada bence konuya yanlış yerden başlıyorsunuz. Öncelikle sitenizi ne ile kurmanızdan önce yapcağınız iş için rakipleriniz ne durumda bu konuda e-ticaret sitelerinin durumu nedir? Bunlara bakmanız lazım. Bunlara baktık bu konuda bizde yer var diyorsanız, öncelikler woocommerce, opencart, vb gibi ücreti düşük olacak bir yazılımdan başlamanız iyi olur.
Bu arada sadece kendi siteniz dışında pazaryerlerinde (n11,hepsiburada,gittigidiyor vb.) düşüyorsanız ürünlerin yönetimi için bir entegrasyon olmazsa olmaz şartınız haline gelecektir. Bunu da gözden kaçırmayın.
Sonrasında baktınız işleriniz iyi gidiyor o zaman tsfot, i-ticaret, shopphp gibi yazılımları düşünmeniz gerekir. Yoksa boşuna zaman, emek ve para israfı olur.
Acizane kanaatim bu şekildedir.

https://www.evihtiyaclarim.com

gokhanayan gokhanayan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 4 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Birçok arkadaşımız değerli yorumlarını aktarmışlar. Hepsinde doğruluk payı olan noktalar var. 2009 yılından bu yana E-Ticaret içinde perakendici olarak faaliyet göstermiş 7 yıldır magento kullanan ve son 3 yıldır Magento üzerine destek hizmetleri sunan bir firmada bulunmaktayım.

Arkadaşlar hangisi konusuna girmeden önce birşey belirtmek istiyorum. Başlarken a veya b yazılımı ile başlayın sonra c yazılımına geçersiniz diyenler, genel olarak bütçeden dolayı bu ifadeyi kullanıyorlar. Fakat değerli arkadaşlar neden bütçeniz nedir diye sormuyorsunuz. Ya da bütçeniz şuna elveriyorsa şunu kullanın bundan başlayın demiyorsunuz.

Konumuza geçiyorum. Koşullarla anlatacağım.

1. Koşul (BİLGİ)- Eğer siz veya ekip içinde, cpanel nedir?, ftp nedir? ssh nedir? hosting sunucu nedir? Domain nedir? Bunlar hakkında belli bir seviye de bilgi sahibi değilseniz Tsoft ya da diğer yerli e-ticaret firmalarından destek alabilirsiniz. Şayet web teknolojilerine yakınsanız kesinlikle açık kaynak kodlu yazılım tercih ediniz. Örn: opencart, magento gibi. Birinde kiracı oluyorsunuz. Yaptırdığınız tüm geliştirmeler ve ek masraflar kira süreniz bittiğinde yenileme yapmadığınızda uçup gider. Açık kaynak yazılımlarda ise yaptığınız tüm geliştirmelerde sizin yazılımınızın bir parçası olur.

2. Koşul (ZAMAN) - Eğer siz veya ekibinizde yer alan birilerinin, pc başında sürekli olarak sistem üzerinde çalışabilecek zamanı var ise, sistemsel problemleri çözebilecek zaman sahibi ise Açık kaynak kod tercih ediniz. Eğer biz sadece işimizi yapalım. Herhangi bir sorunda bizim yerimize başkası ilgilensin diyorsanız Hazır E-ticaret paketi sunan firmalardan birini tercih etmelisiniz.

3. Koşul (HEYECAN ve HEVES) - Çevrenizde E-ticaret için birçok kişi, algısı yok vergisi yok. Kirası işçisi, stok maliyeti yok gibi kelimelerle sizi heveslendiriyor ve sizde bu işe ya birde ben deneyim diyorsanız. Size tek tavsiyem var. E-ticarete girmeden önce lütfen bu işi yapanlardan bilgi isteyin. E-ticaret yapan firmalardan. Sizin için E-ticaret gerçekten anlamlı mı? Yok ben yinede yapacağım diyorsanız, size en az maliyetli olanı tercih edin. Çünkü büyük ihtimalle bu işten para kazanamayıp şevkiniz kırıldığında, bari en az maliyetle bu işi atlatın.

4. Koşul (BÜTÇE) - Eğer 1. ve 2. koşulda zaman ve bilgi sıkıntınız var ise, bütçeniz yüksek dahi olsa Açık kaynak kodlu E-ticaret sistemleri ile uğraşmanızı tavsiye etmiyorum. Bunun yerine size ve yapacağınız işe uygun en iyi Hazır e-ticaret paketi sunan firmayla iletişime geçip, baştan herşeyi kağıt üzerinde konuşup sözleşme yaparak işe başlamak olacaktır.

Eğer bütçeniz uygun, 1. ve 2. koşulları da sağlıyorsanız Kesinlikle Açık kaynak kodlu bir sistem seçmelisiniz. Peki hangisini seçmeliyiz. İşte burada başlangıç olarak şunla başlayabilirsiniz denebilir.

Benim tavsiyem şudur. Eğer bugünün koşullarında tek seferlik 5.000 TL ve üzeri yazılım bütçeniz, her yıl 250*12 ay 3000 TL gibi bir sunucu bütçeniz var ise, Magento'yu tercih ediniz. Zaten kurumsal firmaların tamamı için magento ile başlayıp, magento ile devam etmelerini tavsiye ederim.

Eğer gerçekten zor koşullarda bir iş kuruyorsanız, bu iş içinde E-ticaret zorunlu ise ve sizin bir yazılıma verecek 5.000 ve üzeri bir bütçeniz yok ise, opencart ve woocommerce gibi alternatifleri inceleyebilirsiniz.

Türkiyenin En popüler E-ticaret firmalarının hep en üst paketlerini, hep özel temalarla hep özel geliştirmelerle kullandım. 4 farklı firma denedim. Sonrasında magentoya geçtik. O günden bu yana magento üzerine çalışıyoruz. Başlarken şunla başlayın sonra buna geçersiniz demek yerine bütçeniz var ise en iyisinden başlayın. Zaten bu işi ciddi olarak düşünüyorsanız size satışlardan ve esneklik yönüyle artı olarak dönecektir. Kurumsal firmalar için 5.000-10.000 TL inanın bir para değil.

Çok uzattım farkındayım. Ama birde E-ticaret sadece yazılım değil. Lütfen tedarik, kargo, banka sanal posları gibi e-ticaretten ayrışmayan uzuvları inceleyiniz.

Cümlelerimde yazım, ve anlam yönünden hatalar olabilir. Zamanım kalmadığı için kaydediyorum. Sonra fırsat bulursam toparlayacağım.

Sorusu olan herkese elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Saygılarımla...

www.magentoyardim.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al