wmaraci reklam

Şuan bilgisayar almak için uygun bir zaman mı?

12 Mesajlar 1.202 Okunma
wmaraci reklam

Rorschachh Rorschachh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Pompacı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 7 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Doların bu seviyede olmasına rağmen doğru bir zaman mı bilemiyorum şayet doğru bir zaman ise önerilerinizi alabilirim.
3000 - 3750 arası bütçem var mümkün mertebe bu bütçe içinde olmalı.
Beklentim performansı iyi olsun yeterli.

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
İkinci ellere yönelmenizi şiddetle öneririm firmalar 6.5 TL üzerinden dolar kuru uyguluyor. Sıfır almak bütçeye oldukça zararlı

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Şuan uygun bir zaman değil, doların ne olacağı belli değil. Elbette geçmiş ekonomik verilere bakarsak bir kriz kapıda fakat malum devletimizin sağı solu belli olmuyor tam kriz yaşanacakken bir yerlerden para bulabiliyor :D Size tavsiyem şuan kur böyleyken bilgisayar almak yerine, bütçenizi dolara çevirip bekletin derim. Eğer olur da dolar fazla yükselirse kaybınız olmaz. Olur da dolar çok düşerse bu sefer TL olarak değil de yine dolar olarak yurt dışından alırsınız her türlü zararınız olmaz.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Dolar 4.5 civarıyken herkes düşer şimdi alma dedi ben dinlemedim sistemi topladım.
Ryzen 7 2700xli
Gtx 1080li harika bir sistem kurdum led med döşedim her şeyin en kralını aldım 10k gibi bir fiyat tuttu.

Şu anki fiyatı 17.5k

Karar senin. İşlemci, anakartı ssd ve hddleri sıfır al. Ekran kartı, kasa, power sup vs.. yi 2.el alabilirsin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Lions adlı üyeden alıntı

Şuan uygun bir zaman değil, doların ne olacağı belli değil. Elbette geçmiş ekonomik verilere bakarsak bir kriz kapıda fakat malum devletimizin sağı solu belli olmuyor tam kriz yaşanacakken bir yerlerden para bulabiliyor :D Size tavsiyem şuan kur böyleyken bilgisayar almak yerine, bütçenizi dolara çevirip bekletin derim. Eğer olur da dolar fazla yükselirse kaybınız olmaz. Olur da dolar çok düşerse bu sefer TL olarak değil de yine dolar olarak yurt dışından alırsınız her türlü zararınız olmaz.

S&P'nin 2018 Türkiye Tahminleri: Yılsonu USD/TL kuru 6,90, GSYH 688 milyar USD (2017 de 851 milyar USD idi), kişi başına gelir 8.400 USD (207'de 10.597 USD idi), İşsizlik % 10,5, Enflasyon % 15,9, Bütçe Açığı % 3, Cari Açık % 5,6.

Kaynak: Ekonomist Mahfi Eğilmez
https://twitter.com/mahfiegilmez/status/1030685466033565697?s=19

Yıl sonu beklentisi 6.90, TCMB beklentisi 5.90 demek, aynı dönemde agustos ayı için beklenti 4.90dı. Kısaca 6.50 ile 7.50 arası bir değer olacak sene sonunda. Su an aldı aldı yoksa daha da zor.

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Backlinkcigeldi Ben de düşeceğine çok ihtimal vermiyorum fakat S&P ve TCMB'nın verileri resmi gelir, vergi ve giderlere göre yapılan hesap. Malum devletimiz bir anda (mülteci kararında olduğu gibi) bir karar alıp para kaynağı sağlayabiliyor o yüzden dedim sağı solu belli olmuyor diye. :)

• Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Pompacı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 7 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Sanırım en yakın zamanda almam daha iyi olacak.
Yorumlarınız için teşekkürler.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Lions adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi Ben de düşeceğine çok ihtimal vermiyorum fakat S&P ve TCMB'nın verileri resmi gelir, vergi ve giderlere göre yapılan hesap. Malum devletimiz bir anda (mülteci kararında olduğu gibi) bir karar alıp para kaynağı sağlayabiliyor o yüzden dedim sağı solu belli olmuyor diye. :)

Hocam, şu an içinde bulunduğumuz anlar, yaşanabilecek en verimli dönemler. Neden derseniz, Turist rekoru kırılıyor, ucuz tatil diye sürekli avrupadan ordan burdan yahut göçmenler tatile geliyor, döviz akışı oluyor. Ek olarak bu ay altınıydı, döviziydi, Türk Lirasıydı derken devlet ortalama en az 80 90 Milyar TL para sürdü piyasaya, Katardan yatırım amaçlı gelecek 15 milyar dolar da var. Düşükken döviz alıp yükseğe çıkınca bozduran vatan kahramanları var birde hani sahte dolar yakıp, Turp kemirip, gerine gerine geziyorlar ya ortalıkta.

Tüm bunlara karşın dolar, 7.50den 6ları zor gördü. Kışın Turist olmayacak, ek olarak bu döviz bozduran tayfa şu an tekrar döviz alıyor. Borcuydu cari açığıydı cart curt derken 6 altını görmesi çok çok zor. Yani para sürülse bile maks 1 hafta etki ediyor. Taşıma su ile değirmen dönmüyor maalesef.

Pozitif düşünen Krizden kurtulabiliriz diyen Mahfi Eğilmez bile "artık dua etmekten başka çare yok" diyorsa. Durum pek de iç acıci olmasa gerek.

3 ay önce 10kya topladığım sistem(Sadece Kasa) şu an 17.5k
Ekranla beraber 20kyı geçiyor. Siz düşünün.
Lions

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Rorschachh adlı üyeden alıntı

Sanırım en yakın zamanda almam daha iyi olacak.
Yorumlarınız için teşekkürler.

Son olarak dolardan vs. Bahsettim. Size pek yardımcı olamadım. Birkaç adet. Ankara içinde 2.el sistem önerisinde bulunacağım. Satıcılar ile iletişime geçin elden teslim alın ve mümkünse sistemi çalışır vaziyette deneyin. Parçalara göz atın. Sıfır toplasak klavye monitör derken 5kyı buluyor. Pazarlıkla elden teslim alırsanız baya uyguna getirebilirsiniz.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-ryzen-5-8gb-ram-4gb-ekran-karti-120gb-ssd-586482959/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-msi-gtx-1050ti-597869976/detay

2.sistem gayet makul. Garantileri de devam ediyor

• Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Pompacı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 7 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Backlinkcigeldi teşekkür ederim dostum yardımın için. gayet güzel gözüküyor bu arada :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al