wmaraci reklam
lidertakipci

Çiftlikbank’tan sonra şimdi de ‘kaşarbank’

14 Mesajlar 2.067 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Sultangazi ve çevresinden 30 kişi, Çiftlik Bank benzeri bir yöntemle dolandırıldı. 'Kaşar ticareti yapacağız' deyip, kendilerinden para topladıktan sonra ortadan kaybolan bir kişi tarafından binlerce lira dolandırıldıklarını iddia eden mağdurlar "Çiftlik Bank ile dalga geçerken bizim başımıza geldi" ifadelerini kullandı. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Sultangazi’de 30 kişi, Gaziosmanpaşa Adliyesi’nde cumhuriyet savcılığına başvurup, “Kaşar ticareti yapacağız” diyerek para toplayan Ü.Ö.(28)’nün, kendilerini binlerce lira dolandırdığını iddia etti. Savcılığa verilen ifadelerdeki iddialara göre, özel bir gıda şirketinde çalışan Ü.Ö., “Çalıştığım yerden kaşarı toptan alacağım. Fabrikadan nakit alıp, marketlere vadeli satıp, aradaki parayı paylaşacağız” diyerek tanıdıklarından para topladı. Para topladığı kişilere bir süre geri ödeme de yapan Ü.Ö., güven sağladıktan sonra çok sayıda kişiden yüklü miktarda para toplayıp ortadan kayboldu.

“ÇİFTLİK BANKLA DALGA GEÇİYORDUK AYNISI BAŞIMIZA GELDİ”
Kamyon şoförlüğü yapan Mesut Ergün, “Bir arkadaşımın vesilesiyle tanıştım. Baktım arkadaşıma yüklü miktarda bir para verdi. ‘Ne parası bu’ dedim. ‘Kaşar alıp satıyoruz, onun parası. Varsa sen de ver’ dedi. Ben buna ilk etapta 13 bin para verdim. Daha sonra tekrardan paralar verdim. Bana geri dönüş yaptı, verdi biraz para. Sonra da duyduk ki bu etrafı dolandırmış. Bizden gelip para alıyor. Bizden aldığı parayla gidiyor kaşar alıyor. 1 ton 2 ton kaşar alıyor.

Bunu götürüyor, ‘peynircilere, marketlere veriyorum’ diyor. Bize bu şekilde anlattı. Bize bir süre dönüş yaptı, sonra anladık ki; aynı Çiftlik Bank gibi biz de dolandırıldık. Toplamda 100 bin lira dolandırıldım. Diğer mağdurlar da; biri 450 bin lira dolandırılmış, kimine dairesini, kimine arabasını sattırmış, en yakın akrabasını bile dolandırmış. Bu şekilde dolandırılan benim bildiğim 50-60 kişi var. Zaten tanıdığımız 30 kişi adliyeye gittik. Şikayette bulunduk.

Devletten, bir an önce bulunmasını bekliyoruz. Şu an ‘Bulgaristan’a kaçtı’ diye bir haber geldi. Çiftlik banka dalga geçiyorduk aynısı bizim başımıza geldi. Biz de buna isim koyduk ‘Kaşar Bank’ diyoruz.” dedi. Ü.Ö.’nün yerel bir haber sitesi için çekilen çiğ köfte reklamında oynadığı ortaya çıktı. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı

Kaynak:
https://www.google.com.tr/amp/s/www.sozcu.com.tr/2018/gundem/ciftlikbanktan-sonra-simdi-de-kasarbank-2589368/amp/
ibrahimTatar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

leylek leylek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 19 / 24
  • Ticaret 3, (%33)
Bildiğimiz kaşar :D

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Kırk kere söylerim alın teri olmadan kolay yoldan para kazanılmaz diye. Dinleyen kim. Şimdi sıra kripto paralarda.

"Bir kişiyi dolandırmak istiyorsanız, ona kolay yoldan zengin olacağını vaad etmelisiniz."
ASametYildirim
mimarcan 73204 EmineT

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Kırk kere söylerim alın teri olmadan kolay yoldan para kazanılmaz diye. Dinleyen kim. Şimdi sıra kripto paralarda.

"Bir kişiyi dolandırmak istiyorsanız, ona kolay yoldan zengin olacağını vaad etmelisiniz."
ASametYildirim

Sıradaki vurgun zeytinbank. Dedi dersiniz. Kahvaltı tamamlanıyor.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Heisenberg0133 Heisenberg0133 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Jr. Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
İyi olmuş, müstahak bizim insanımıza.
Gukuk cansaridas

kişi bu mesajı beğendi.

68136 68136 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 24.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1016
  • Beğeniler 380 / 381
  • Ticaret 5, (%100)

ASametYildirim

Kripto para olayiniza katılmıyorum malesef
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

millertekadam millertekadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 171 / 88
  • Ticaret 21, (%100)

ASametYildirim

Kripto paralar para aklama yapılmak için kullanılan bir yöntemdir bence. Bunu yatırım olarak görmek aptallıktır hocam. Kripto para konusunda sadece ilerleyen günlerde btc haric diğer kripto paraların büyük bir düşüş yaşayacağını düşünüyorum.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

simkartsatiscom simkartsatiscom Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek simkartsatis.com
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 15 / 18
  • Ticaret 1, (%100)
Domatesfarm yakındır bizim gözünü para bürümüş ama çalışmaya biyerleri tutmayan insanların kolay para kazanma hevesine iyi yapıyorlar hiç acimiyorum.

Trablus Trablus Başarı = Doğru Strateji Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Analist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 28 / 59
  • Ticaret 7, (%100)

ASametYildirim

Kripto parayi bu olayla kiyaslamaniz beni güldürdü :)
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

www.hizlikazanc.org

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

HizliKazanç adlı üyeden alıntı

Kripto parayi bu olayla kiyaslamaniz beni güldürdü :)

Sizi güldürebildiysem ne mutlu bana. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al