FurkanHisamioğlu adlı üyeden alıntı

Bu arada sizin yaptığınızın da saçmalık olduğu konusunda uyarmadan edemeyeceğim. WMAracı senin 0,3-0,4 TL’lik bağışını hak etti tamam da, reklamveren sen bağış yapmak istedin diye kendi bütçesinden karşılıksız 1-2 TL dolaylarında parayı yok yere ödemek zorunda mı? Reklam da klasik bir ticarettir. Reklamveren, müşteri kazanmak için aracı kanallara ödeme yapar ve bir hizmet olan “dönüşüm yönlendirme”yi satın alır. Bir markete minettar kaldığında oranın bir müşterisinin cebinden para çalıp marketin kasasına mı veriyorsunuz? Premium üyelik alın ille de bağış peşinde iseniz.

Benim reklam engelleyiciyi Wmaracında devre dışı bırakıyor oluşum bile siteye ufakta olsa bir destek aslında. Ben mesajımda bunu vurgulamak istemiştim. Yanlış biliyorsam düzelt, AdSense'dan görüntülenme başına da para kazanılıyor diye biliyorum. Ayrıca wmaracı haricinde reklam engelleyiciyi devre dışı bıraktığım, "bu adamlar hak ediyor" dediğim farklı internet siteleri de var. Wmaracı yalnızca bir örnekti. İsteyerek reklama tıklama konusuna gelirsek, o konuda haklısın ancak insan ayda yılda bir tıklamadan edemiyor. Profesyonel düşünürsek yanlış olabilir ancak tamamen iyi niyetli bir olay.