yilmaz70 ve Mrtcn konuyla alakalı daha açıklayıcı bir anlatım yapmış, teşekkür ederim.

Aksi halde düşünenlerede saygımız sonsuz fakat konunun yanlış anlaşılmasını istemeyiz.

Bana özelden gelip ''hocam senin için çok basit bir iş hemen yaparsın'' diyen oldu mesela. Belki basit bir işlem olabilir, ama bizler o basit işlemleri bir anda öğrenmedik.

Burada önemli olan yapılması istenilen işin basite indirgenmesidir.

Bir tema kurulumu isteniliyor mesela.
Fiyat veriyorum; hocam çok abarttın alt tarafı bir tema kurulumu diyor
Tamam o zaman siz yapın diyorum.
Aynı kişi bir kaç gün sonra tekrar geliyor bana. E hani basitti?

Esasında emekten ziyade harcanan zamandır. Basit olarak görülen işe harcanan zamanı kimse düşünmüyor nedense? Kimse benim harcadığım zamana değer biçemez diye düşünüyorum.

Basit iş, anlayana çok kolay, acil, acilllll, çok acilllll, lütfen yardım edin, yardımmmmm, önemli, çok önemli, lütfen

Gibi keywordler geçiyor ise konu içerisinde genellikle bir ölücü sizi bekliyor. Ha iyi niyetli olarak soranlar varmı var ama nereye kadar iyi niyet? Yabancı forumlarda bu gibi konular açar açmaz kullanıcı banlanır. Örneğin stackoverflow gibi bir platformda saçma sorular ve acil iş yaptırıcılar geldiğı anda moderatör kardeşimiz konuyu siler adamıda banlar bizim forumlarada gerekiyor. Googledan araştırıp bakabileceği bir konuyu gelip burada niye sorar ?

Buradan özel mesaj ile ulaşıp hocam senin için bu çocuk oyuncağı diyenlere selam olsun. Mesajlarınızı silmekten bıktım.