4 aydır kasa topluyorum bu ay bitti bana maliyeti 13 14 bin TL civarı tuttu, gtx 1080li Ryzen 7 2700xli baya kasayı da modifiye ettim, rgb led fanlar vs..(sadece fan seti+kasa+rgb led şeritler) 2.8k civarı yapıyor. Ben ryzen 7 2700xi dolar kuru 3.70 civarlarındayken 1.300TL civarina almıştim. Şu an 2.8k 2.5k gibi fiyatlardan satılıyor. Sadece Kasamın güncel kurla değeri 20k 22k civarı.

Özetle bu kurla bu bütçeye maalesef az önce ss olarak attığım gibi bir pc alamazsın. Bütçeyi aşamıyorsanız, i3lü bir sistem en iyi secenek. Laptop alsan hele 1050tili dandirikten bir şey alabilirsin bu bütçeye. I3 83klı bir sistem seni en azindan 1.5 2 sene götürecektir. Ama öyle üst üst düzey bir performans da bekleme tabii.

Bu arada ben kasamı kendim montajladım. En ucuz yerlerden aldım parçaları. Montaj çok zor bir şey değil merak etme, az çok bir şey söküp takabiliyorsan yapabilirsin. Statik elektrik boşaltıp, işlemci pinlerini örselememek ya da ram klipslerini denk getirmek gibi püf noktaları doğru yaparsan oldukça basit bir olay montaj.