Titan Kenan'da Titancıları dünyadan (ülkemiz dışından) getirmişti, Mega Holding'te Uzak Doğu'dan getirmişti benzer sistemleri. Aynı şekilde şimdi bide CepMax saçmalığı çıkmış hepsi Ponzi ve Saadet Zinciri. Emin ol saadet zincirleri ve yurtiçi, yurtdışı tüm saadet zincirleri, ponzi sistemleri hakkında detaylı bilgim var.

Bakınız Ponzi ve Pramid sistemi nedir?

X Firması size 5 dolar verir. Altınıza ekip kurmanıza teşvik eder ve komisyon sağlar. Genelde alta alınan 5 ve üzeri olur.

Bu durumdan sonra şema şöyle olur.

X(Firma)
X(Siz)
XXXXX(Sözde masumca komisyon aldığınız ekibiniz ve para kazandırdığınız kişiler.)

Altınızdaki kişiler altına kişi alır ve ekip büyütülür. Böylece bunlarda ondan komisyon alır. Ya da teknolojiye ayak uyduran yeni sistemle ekibe bir sponsor kod vs ile dahil edilirler.

Bundan sonra şema şöyle olur (altınıza aldığınız 5 üyeden her biri 5 kişi getirdi diye kabul ediyorum.)

X(Firma)
X(Siz)
X X X X X(İlk Üyeleriniz)
XXXXX(İlk üyelerinizden 1.sinin getirdiği üyeler)
XXXXX(İlk üyelerinizden 2.sinin getirdiği üyeler)
XXXXX(İlk üyelerinizden 3.sünün getirdiği üyeler)
XXXXX(İlk üyelerinizden 4.sünün getirdiği üyeler)
XXXXX(İlk üyelerinizden 5.sinin getirdiği üyeler)

Böyle böyle bir çok kişi ile ekipler büyütülür. Siz %1'ler 10 lar gibi küçük komisyonlara bölünüp 20 dolar kazanırken 100 dolar kazanmaya başladım diye sevinirken altınıza aldığınız adamlar yokken 1000 dolar kazanan firma siz onları alınca onlarca katı kar etmeye başlar.

Daha detaylı bilgi istersen özelden yazabilirsin.
Sürekli ve detaylı olarak bu işlerle ilgilenmekteyim hepinizi uyarırım aman dikkat edin.

Güncel ponzi ve saadet zincircilerinden dikkat edilmesi gerekenler;

-Ekim Nazım Kaya (Stoksuz satış ve Amazon satış eğitimi ile piyasaya girmiştir. Kendi ağzıyla aylık gelirinin 200.000 dolar olduğunu söylemesine rağmen eğitim verdiği geneli üniversite öğrencisi olan kişilerden eğitim karşılığı ve dandik bir yazılım karşılığı aldığı ücret 450-500$dır. Son günlerde ücretsiz bir özellik olan Whatsapp gruplarını kurup buralara girişi ücretli şekilde satmaktadır. Eğitim satan kişiler genelde saadet zincircisi olmaktadır. Kendisi ABD'de yaşadığı için ülkede hiçbir cezai işlemde uygulanmamaktadır. Aman dikkat. Çok masum bir sistemi var gibi gözüküyor.)

-Üniversiteye başladığınız andan itibaren Facebook, Instagram vs hesaplarınızdan sizlere sizi yurt dışına sürekli çıkan bir firmayız, satış yapıyoruz vs diye profilinizdeki üniversiteniz hakkındaki bilgiden bulan kişiler saadet zincircilerinin en alt seviyesindeki kişilerdir tek amaçları sizleri sisteme dahil edebilmektir. Bunlarla sakın yüz yüze görüşmeyin sürekli ısrar ederler.

-Mega Holdings; Uzun yıllardır domain ve web sitesi satışı eğitimi vererek dandik bir web sitesini 750$a insanlara kitleyen bir saadet zinciridir.

-CepMax reklam izleterek sizden hiçbir ücret tabii etmeden size aylık en az 108 lira kazandıracağını söylemektedir. Ancak sizden aldığı kişisel bilgilerinizi büyük bir ihtimal satarak size 108 lira verip kendisi köşeyi dönen bir zincirci. Bundan da sponsor kod ile ekip kurabilmenize ve komisyon alabilmenize olanak tanınıyor. Ayrıca siz reklam izlerken sisteminizi kullanarak sanal madencilik yaptığını da düşünüyorum.

-ÇiftlikBank malumunuz...

Son olarak bu da ban CepMax'in global hali ve CepMax'e ilham veren oluşum olarak geldi.

Aman dikkat edin...