wmaraci reklam
lidertakipci

Premium domainlerin fiyatı düşer mi?

6 Mesajlar 596 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar bu ntld domainler çok pahali, mesela trt.video 850 tl, bunları alsak ilerde düşer mi, kimlerin tekelinde bunlar, hepsi kafasına göre fiyat biçmiş durumda.

wmaraci
reklam

CEDAMedya CEDAMedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 7 / 68
  • Ticaret 2, (%100)
Şu ana kadar fiyatı düşen görmedim.

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)

CEDAMedya adlı üyeden alıntı

Şu ana kadar fiyatı düşen görmedim.

peki aldım diyelim iki sene sonra yenileme fiyatı 3-5 katına çıkar mı, nasıl bir iş anlamadım, bir sürü 3 harfli domainler var uyguna, ilerde yenileme fiyatı katlarsa hiç başlamamak lazım.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Premium domain dediğiniz şey, birinin kendi alan adını GoDaddy gibi registralarla anlaşmalı pazaryerlerinde satışa çıkarması olayı oluyor. Bu forumdan birinin alan adına teklif verip almanızla premium alan adını almanız arasında hiç bir fark yok. Bir kereye mahsus premium için biçilen ücreti ödersiniz, ondan sonra standart fiyatlandırmadan devam edersiniz.

.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)

FurkanHisamioğlu adlı üyeden alıntı

Premium domain dediğiniz şey, birinin kendi alan adını GoDaddy gibi registralarla anlaşmalı pazaryerlerinde satışa çıkarması olayı oluyor. Bu forumdan birinin alan adına teklif verip almanızla premium alan adını almanız arasında hiç bir fark yok. Bir kereye mahsus premium için biçilen ücreti ödersiniz, ondan sonra standart fiyatlandırmadan devam edersiniz.

yanlışınız var sanırım, yenileme fiyatı da 850tl yazıyor, sizin dediğiniz şey satın alanların satması olayı, bu domain daha alınmamış.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

nigne2011 adlı üyeden alıntı

yanlışınız var sanırım, yenileme fiyatı da 850tl yazıyor, sizin dediğiniz şey satın alanların satması olayı, bu domain daha alınmamış.

Gözden kaçırmış olmalıyım. O zaman şöyle açıklayayım :)
Premium domainler ikiye ayrılır. "Available and premium" ve "Not available and premium".

Benim sözünü ettiğim "not available and premium" olanlardır. Yani birileri tarafından kaydedilmiştir ve satıştadır, başka biri kaydedemez sadece teklif verip yanıt bekleyebilir.

Resimde gösterilen alan adının ise, whois lookup'u kontrol ederseniz bir sahibinin olmadığını yani kaydedilmemiş olduğunu görebilirsiniz. Bunlara registry premium domain adı verilir. Bu alan adları genelde uzantının merkez kuruluşu tarafından (örneğin .com uzantısının sahibi Verisign'dir) premium olarak işaretlenir ve diğerlerinden farklı fiyatlarda satışa sunulur. Bunlarda dolar bazından yenileme ücreti de görüldüğü gibidir.

Merkezi ve resmi bir kuruluşa bağlı olduğundan, yenileme fiyatlarının ilerde artacağını düşünmüyorum ancak azalmayacağını tahmin edebiliyorum. Yükselmeyeceğine dair emin olmak için premium domainler konusunda deneyimli bir ekiple mail'leşerek destek alabilirsiniz (bkz: Dynadot).
nigne2011

kişi bu mesajı beğendi.

.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al