freelance iş ilanları

Mobil Teknoloji Blogu İçin Hangi Domaini Kullanmalıyım?

5 Mesajlar 817 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

voIkan voIkan WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 13.11.2017
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek İnternet Girişimcisi
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad V** T**
    • Mesajlar 108
    • Beğeniler 44 / 30
    • Ticaret 0, (%0)
    Arkadaşlar Merhaba,
    Mobil Teknoloji Alanında Bir Blog Açmayı Düşünüyorum. İçerik Genel Olarak Yeni Mobil Teknolojiler, Yeni Çıkan Ürün Tanıtımları, Mobil İnternet Teknolojileri, Kısa Kodlar, Operatör Kampanyaları, Tarifeler vs. vs. üzerine özgün içerikler üreteceğim bir blog sayfası olacak. elimde değerlendirebileceğim 3 domain var sadece bir tanesini kullanacağım. özellikle 5GTR olan domaini kullanmak istemiyorum çünkü ciddi teklifler geliyor projelendirip satışını zorlaştırmak istemiyorum ama tecrübeli arkadaşların fikirlerine de açığım satacağına projelendir daha karlı çıkarsın derlerse onu da değerlendirebilirim. gelen teklifler XXXX USD - XX.XXX TL civarında.

sizden ricam hem akılda kalıcık hem google performansı hemde anahtar kelime bazında hangi domaini kullanmam gerektiği konusunda yardımcı olmanız.

Şimdiden teşekkür ederim.

5GTR.com
    bilgimobil.com
    mobilte.com - mobiLTE.com - mobilTE(knoloji)

wmaraci
    reklam

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 21.04.2018
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Sakarya
    • Ad Soyad B** Ö**
    • Mesajlar 2112
    • Beğeniler 626 / 737
    • Ticaret 4, (%100)
    mobiLTE güzel duruyor.
    5GTR.com'u XXXX $ teklife satmıyor musunuz? İnanmıyorum.
    voIkan

kişi bu mesajı beğendi.

sahinyghs sahinyghs sahinenes.com Kullanıcı
    • Üyelik 16.01.2016
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Öğrenci , Android Developer
    • Konum Muğla
    • Ad Soyad E** Ş**
    • Mesajlar 433
    • Beğeniler 45 / 93
    • Ticaret 3, (%100)
    Hocam onu şu an bekletmesi daha iyi 5G çıktıktan sonra rahat xx.xxx $ üzerinden satar
    voIkan

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Android uygulama yazımı.

• Üyelik 13.11.2017
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad V** T**
    • Mesajlar 108
    • Beğeniler 44 / 30
    • Ticaret 0, (%0)

worldww adlı üyeden alıntı

mobiLTE güzel duruyor.
    5GTR.com'u XXXX $ teklife satmıyor musunuz? İnanmıyorum.

hocam benim aslında o domain de beklentim düşüktü teklifler bireysel olarak gelseydi belki de çoktan satmıştım fakat 2 yabancı 1 yerli operatörden teklif gelince bende de beklenti yükseldi haliyle. doğru bir karar mı bilmiyorum ilerleyen yıllarda göreceğiz.

Bu domain de beklentimi yükselten etkenler yabancı tekliflerin gelmesi oldu aslında biz TR ifadesini ülke kısaltması olarak görüyoruz fakat dünya üzerinde zannediyorum bu kısaltmayı kullanan operatörler var. ayrıca Türkiye'de 4.5G teknolojisine geçildiği dönemde hatırlarsanız operatörler kampanyalarını domain bulamadıkları için çok saçma domainler üzerinden yürütmüşlerdi. 5G'de ise dünya da ciddi çalışmalar yapan bir ülkeyiz ve BTK 5G çalışmalarını 5GTR adıyla yürütüyor. 5GTR Forum adında bir çalıştayları var. bu açılardan bakıldığında 5GTR ismi hem kısa hem konuyu birebir ifade eden bir domain oluyor. Şuan testleri yapılan 5G 2019 yılı sonunda kullanılmaya başlanacak 2020 yılında tüm dünya da kullanılması planlanıyor Türkiye'de 5g'yi ilk kullanacak ülkeler arasında bu açıdan baktığımda 1 yıl daha beklememin bir şey kaybettirmeyeceğini düşünüyorum.

https://www.siyasetcafe.com/5gtr-forum-bulusmasi-ve-calisma-gruplari-calistayi-btkda-gerceklesti-26462h.htm
    https://www.yenisafak.com/ekonomi/5gtr-forumu-kuruluyor-2459645
    https://www.btk.gov.tr/duyurular/5gtr-forumu-ile-japonya-5gmf-arasinda-mutabakat-zapti-imzalandi
    https://eng.btk.gov.tr/haberler/5gtr-forum-bulusmasi-ve-calisma-gruplari-calistayi

wmaraci
    wmaraci

• Üyelik 13.11.2017
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad V** T**
    • Mesajlar 108
    • Beğeniler 44 / 30
    • Ticaret 0, (%0)
    Güncel.
    Fikirlerinizi Bekliyorum.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al