Merhaba Doğan, öncelikle tools pingdom sitesinde hız ve sorgu sayısı yapabilirsin. Sorgu sayısı 45 den fazla olmamalı. Yüklenme süresi için çeşitli yerlere göre test etme imkanın var. Load time 1 saniye altında olursa çok iyi olur. Tabi Türkiye'ye en yakın test yeri olan Germany seçilebilir.

Sonra gtmetrix, google speed gibi araçları da ek olarak kullanabilirsin. Benim kullandığım ücretsiz temayı için imzamdaki siteye bakabilirsin. Tema seçerken görünüme sakın aldanma. Seo uyumu için de w3c validator kullan çok hata veren temayı sakın alma. Ben imzamdaki web sitesi için ücretli bir tema aldım ancak google speed değerlerine ve diğer test araçlarına aldanarak o temayı aldım ve site ziyaretçi kaybetti. Ben de daha önce hızı konusunda denediğim ücretsiz temayı kulladım. Alacaksan athemes sitesinde premium olanları da var. Gerçekten üstteki test araçlarında sonuç iyi çıkabilir ancak onlar demonun bulunduğu sitenin hostingine ve lokasyona göre tam gerçek sonuçlar değil. O nedenle temayı kendi sitene yüklemeden test etmen çok zor. Deneyimlere dayanarak söylüyorum. Athemes sitesinin temaları seo uyumlu.