wmaraci reklam

SEO Deneyi

7 Mesajlar 820 Okunma
smmexpress

ONE ONE Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web hizmetleri - SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 8 / 154
  • Ticaret 11, (%82)
Merhaba değerli forum üyeleri. Seo konusunda gerek özel mesaj olsun gerek Skype üzerinden destek talep eden pek çok insan bulunuyor. Onun için aklımda bilgilendirici bir proje var. Tamamen varsayarak başlıyorum ki 4 adet site kursak ve bu sitelerde kullanılan en yaygın SEO metodlarının 4 ünü kullansak ve etkilerini hep beraber incelesek. Her sitenin SEO işlemlerini tek metod üzerinden devam ettirerek sonuçlarını siz değerli forum üyerine açıklayarak akıllarda ki soruları gidersek nasıl olur. Örneğin pek çok ticari zekaya sahip arkadaşların sattığı ölü forum backlinklerini içeren bir çalışma bir siteye, sadece sosyal medya backlinkleri ile yapılan bir çalışma veya sadece paravan siteler ile oluşturabileceğimiz bir çalışma olarak dallara ayırarak ilerleyebiliriz.

Sitelerin hepsi aynı kategoride olmasını mantıklı buluyorum. Tek sorun şu ki içerik üretecek vaktim ne yazık ki bulunmuyor. Bu konuda desteğe ihtiyacım var. Kendi sitelerime bile içerik satın almam gerekebiliyor. Size danışmak istediğim bir başka konu bu sitelere içerik üretecek arkadaşlar çıkar mı ? Projenin sonunda siteyi içerik üretene hediye edebilir veya çekiliş ile verebiliriz. Katılım olur mu ? Bu proje size SEO konusunda yardımcı olur mu ?

En etkili yöntemi biliyorum ve bunu size uygulamalı olarak göstermek istiyorum. Bazı arkadaşlar hala ısrar etmek zorunluluk hissetmemesi adına rakamlarla açıklamak istiyorum.

wmaraci
reklam

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Şunu diyeyim, hiç bilinmedik (uydurma da olabilir) bir kategoride 4 site kurulsun. 3 tanesi com domainli biri pw gibi domain olsun. Sitelerden birine sadece icerik girilsin, digerine 5 tllik backlink calismasi yaptırılsın.
Diğerleri de iste siz seo falan uygulayin.
Hatta sitelerden 1 tanesi wp, 1 tanesi blogger, 1 tanesi tumblr digeri de wp olsn.

ONE ONE Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web hizmetleri - SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 8 / 154
  • Ticaret 11, (%82)
worldww Sitelerin hepsi .com olarak sağlanacak. Sitelerin hepsine içerik girilecek ancak sağlanan backlink türleri tamamen farklı olacak.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

ONE adlı üyeden alıntı

worldww Sitelerin hepsi .com olarak sağlanacak. Sitelerin hepsine içerik girilecek ancak sağlanan backlink türleri tamamen farklı olacak.

Bence popüler sorulardan olan, “şu uzantı sıralamaya etki eder mi” gibi soruların arkasını kesmek için pw hatta tk gibi bir uzantıyla da bir site açmak mantıklı olacaktır. Sadece link tekniklerine değil diğer faktörlere de değinmiş oluruz böylece.

Birkaç hafta başlamayı düşündüğüm bir projeydi, zaman eksikliğinden girişmedim. Başarılar, takipteyim.

.
wmaraci
wmaraci

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

FurkanHisamioğlu adlı üyeden alıntı

Bence popüler sorulardan olan, “şu uzantı sıralamaya etki eder mi” gibi soruların arkasını kesmek için pw hatta tk gibi bir uzantıyla da bir site açmak mantıklı olacaktır. Sadece link tekniklerine değil diğer faktörlere de değinmiş oluruz böylece.

Birkaç hafta başlamayı düşündüğüm bir projeydi, zaman eksikliğinden girişmedim. Başarılar, takipteyim.

Bunu anlatmaya çalıştım.

kemboo kemboo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek gıda mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** Ş**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 194 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Valla ben bir ar-ge mühendisiyim ve bana gayet mantıklı geldi ama dediğiniz gibi içerik üretecek ve gerekliyse finansman sağlayacak birileri lazım. Buradan bilimsel makale çıkar mı :D

Doğru olması gereken yol hiç bir zaman düz değildir!

Umitunal Umitunal Webfaresi.net Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webfaresi.net r00tadmin
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ü** Ü**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 379 / 378
  • Ticaret 27, (%93)
Domain ve hostingler kimde kalacak ?

Webfaresi.net Beklerim
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al