wmaraci reklam
lidertakipci

KYK nin yeni ücreti

20 Mesajlar 2.350 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cylnmerve cylnmerve Kimlik Onayı Bekliyor Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 421
  • Beğeniler 47 / 115
  • Ticaret 5, (%100)
Ben 258 lira ödüyordum şimdi ise 300 ödücem 42 lira birdan arttı ve bu ay sadece 1 hafta okula gidicem ..

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
KYK yurtları berbat. Cins cins tipler barınanı çok. Siz iyi bir yere denk geldiniz iyi şartlarda kaldınız diye herkes iyi bir yere denk gelecek kaidesi yok. Sigara yok derler odalar duman altı olur. Alkol yok derler içeri bira sokan olur. Gece uyumak istersiniz okey oynayan kağıt oynayan mı dersiniz, afedersiniz hayvan gibi bağırarak konuşan mı dersiniz. Duşa girmek istersiniz sıcak su yoktur. 2 dk inte girim dersiniz inanılmaz yavaştır. Onu geçtim cins tiplerden biri eşyanızi odada bulsa hiç sormadan alıp kullanabilir,yurttan atılmayayım diye sineye de çekersiniz sinirlenir sinirlenir durursunuz.

Demem o ki siz iyiye denk geldiyseniz bu hepsinin iyi olduğu anlamına gelmiyor. Böyle bir ortam için de 300TL fazla çok fazla.

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

KYK yurtları berbat. Cins cins tipler barınanı çok. Siz iyi bir yere denk geldiniz iyi şartlarda kaldınız diye herkes iyi bir yere denk gelecek kaidesi yok. Sigara yok derler odalar duman altı olur. Alkol yok derler içeri bira sokan olur. Gece uyumak istersiniz okey oynayan kağıt oynayan mı dersiniz, afedersiniz hayvan gibi bağırarak konuşan mı dersiniz. Duşa girmek istersiniz sıcak su yoktur. 2 dk inte girim dersiniz inanılmaz yavaştır. Onu geçtim cins tiplerden biri eşyanızi odada bulsa hiç sormadan alıp kullanabilir,yurttan atılmayayım diye sineye de çekersiniz sinirlenir sinirlenir durursunuz.

Demem o ki siz iyiye denk geldiyseniz bu hepsinin iyi olduğu anlamına gelmiyor. Böyle bir ortam için de 300TL fazla çok fazla.

Çok haklısınız . Yurtta kalmayan bilemez . Ben İstanbulun Kyk yurtlarından belki en iyilerinden birinde kalmışımdır ama orda bile saydığınız problemlerden birçoğu vardı . Benim Allah a şükür birkaç tane şanslı olduğum olay vardı . İki kişilk yerde kalmak , sıcak suya sahip olmak ( yurdun tümünde var tabi ) , güzel yemekler yiyebilmek ve düzgün oda arkadaşına sahip olmak

cylnmerve cylnmerve Kimlik Onayı Bekliyor Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 421
  • Beğeniler 47 / 115
  • Ticaret 5, (%100)
Ilk kısımda dediklerin çok doğru ama ben 300 liraya fazla demiyorum durumu olan var olmayan var diyorum. Ben ödeyebilirim ama herkesin durumu buna müsait değil

wmaraci
wmaraci

mirnet mirnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Mühendislik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** M**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 46 / 32
  • Ticaret 5, (%100)
tek yerden para gelen birisi için kötü bir durum

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Marstyson adlı üyeden alıntı

Çok haklısınız . Yurtta kalmayan bilemez . Ben İstanbulun Kyk yurtlarından belki en iyilerinden birinde kalmışımdır ama orda bile saydığınız problemlerden birçoğu vardı . Benim Allah a şükür birkaç tane şanslı olduğum olay vardı . İki kişilk yerde kalmak , sıcak suya sahip olmak ( yurdun tümünde var tabi ) , güzel yemekler yiyebilmek ve düzgün oda arkadaşına sahip olmak

300 lira vereceğime 500 veririm 2 3 kişiyle ayrı eve çıkarım. Çekilecek çile değil KYK. Ben ki aşırı sabırlı bir insanım. Cinnetlik ortam var. Her tipten insan barınıyor.

Ya aile ya da ayrı ev

Bu arada ünide okuyan bir genç de aileden maddi destek beklememeli part time işe girmeli. Giyimden giderlere kadar hepsini kendim karşılıyorum. Yeri geliyor 4 5 farklı iş yapıyorum gece kendimi yatağa zor atıyorum fakat kafam rahat. Bu eforum sayesinde normal bir öğrenciden ziyade beyaz yaka hayatı yaşıyorum zaten. Arkadaşım var KYK da 1 sene zor dayandı, en son sağ gözünde tik oluşmuştu :) zor zor.

Dursun05 Dursun05 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Türkçe-İngilizce Çevirmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 95 / 96
  • Ticaret 8, (%75)
İstanbul da gördüğüm kadarıyla KYK yurtları oldukça iyi. 3 kişilik oda 300₺ para veriyorsunuz. Herşeyi içinde. Zaten İstanbul da kalan birisi de sadece yatmaya gider. Bu yüzden 300₺ çok çok çok iyi.
Diğer illerde kalanlar bir zahmet eve çıkmalı diye düşünüyorum. 3-4 arkadaş bulup eve çıkın.
Durumu olmayanlar her zaman oldu her zaman olacak. Onlar için bu fiyatı düşürmeye çalışmanız fayda etmez maalesef.
Onlar için ülkenin düzelmesi lazım. O da bu kafayla zor...

Dursun05 Dursun05 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Türkçe-İngilizce Çevirmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 95 / 96
  • Ticaret 8, (%75)
Ek olarak da İstanbul da 2 kişi eve çıkarsanız aylık vermeniz gereken miktar kişi başı en az 600-650₺ olacaktır. Bilinsin diye söylüyorum.

ramazayn ramazayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** U**
  • Mesajlar 614
  • Beğeniler 19 / 251
  • Ticaret 9, (%100)
Afedersiniz ama 475 tl ile geçinmeye çalışmak zaten mantıksız. Öyle bir durumdayken okumak kötü bir karar bence.

emrahtunc emrahtunc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek yazılımcı
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 2 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Bilgiler için teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al