En iyi ben olayı anlatayım. Bundan 4 yıl önce akk li mobil internetler popüler idi. Hatırlarmısınız bilemem. O gün bu gündür ben aynı paketi aynı kampanyayı kullanıyorum. Türk *******da yeni yıl kampanyası. Bildiğiniz gibi ocaktan beridir ev internetlerinde saat 02:00 ile 08:00 arasında internet kullanımı paketken yemiyor ve bu saatler arasında internet hızınız aldığınız ilk hıza dönüyordu. Aynı durum mobil internettede mevcutmuş. Ama durum şöyle. Anlaşılan bir üst limit hızı yok. Ev internetlerinde olduğu gibi 50 mbit ,25 mbit veya 100mbit diye hız limitlemesi yok. Yani alabildiğim en yüksek hızı bu saatler arasında alabiliyorum. Mesela bulunduğum bölgedeki 4.5g alt yapısı cat 18 alt yapısını destekleseydi. Telefonumda cat 18 alt yapısı olsaydı. Şu anda 1200mbit indirme 120mbit yükleme hızına sahip olabilirdim. Ama telefonumda 4.5 g yok ve şu anda köy yerinde olduğumdan dolayı alabildiğim en yüksek hız aşağıdaki gibidir. Olay bu şekilde. Yasal bug dediğim bu. Bu saatler arasında ev internet hızının eski haline döneceğini ve kullanılan internetin paketken yenmeyeceğini herkes biliyordu ama aynı durum mobil internettede olacağını kimse bilmiyordu.