wmaraci reklam

Yahu Ters Giden Bir Şey Var! ??

38 Mesajlar 4.532 Okunma
smmexpress

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam size katılıyorum benimde bir sitemde hit acayip düştü başka bir sitemde ise arttı bir anahtar kelimemde 1.sayfa 2.sırada iken şimdi 2.sayfa 3.sıradayım :(

wmaraci
reklam

etuner etuner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 12, (%100)
8 Haziranda yapılan panda güncellemesi altını çiziyorum penguen değil panda googlenin yeni sistemde eksiklerinin olduğunu bize gösteriyor. Binevi geriye dönüş yaptı yeni bir güncelleme kapıdadır. Seo paketlerine para yatırıp sitenizi mahfetmeyin sabırla bekleyin.

ozerx ozerx Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad Ö** C**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 23 / 78
  • Ticaret 7, (%100)
Hay yaşa be kardeşim yazdıkların hepsi aynen bende var :( günlük 5-6k hitli sitem şimdi 1kyi zor buluyor 2 haftadır böyle önceden aramalarda 1.2. sayfalarda çıkan kayıtlarım şimdi +10. sayfalara kadar geriledi. Kazançlarda dedğin gibi %80 kadar düştü. Delirecem çaresizlikten :S

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

siyahh adlı üyeden alıntı

Hocam aşırıya kaçtığımı düşünmüyorum.Emin olun kullanıcıyı sıkacak bir durumda yok.Görüşleriniz için teşekkürler...Benim yazdığım makalelerin bu algoritmadan sonra farklı olarak (ç)alıntı olarak paylaşan ve benden üstte çıkan siteleri gördükçe tepem atıyor!:mad:

Haklısınız. Fakat öncelikle sakin olun. Bu kadar dert etmeye gerek yok. Sizi anlıyorum. Emek veriyorsunuz ve emeğinizin karşılığını alamayınca da sinirleniyorsunuz. Sinirlenerek sorununuzu çözemeyeceğiniz için en iyi sağlıklı kafayla ve sakin bir şekilde sitenizi ve siteniz için yaptıklarınızı gözden geçirin.

Bir yerde muhakkak aşırıya kaçma gibi bir durum vardır. Belki size aşırı gelmiyor olabilir. Burada en önemli şey sabırlı olmak. Şunu hiç unutma. SEO önemli fakat önemli olan ziyaretçi/takipçidir. Yazdığın yazıları onlar için yazacaksın. Yazılarının %85 özgün olduğunu söylemişsin. Böyleyse bile zaten gayet iyi. Hitleri de çok fazla kafana takma. Sen işini düzgün yaptığın sürece bugün düşen hit yarın yükselecektir. Yazacağın yazıları düşünmekten çok hitlerini düşünürsen, kısa vadede belki sana faydası olsa bile uzun vadede kaybeden sen olursun.

En iyisi kısa bir süreliğine tatil yap. Ciddiyim. Şaka filan yapmıyorum. Kafanı dağıt. Bilgisayardan biraz uzak ol. Eminim geri döndüğünde daha farklı düşüneceksin. Ben hitleri hiçbir zaman önemsemedim. Benim amacım her zaman ziyaretçilerimi takipçilere dönüştürmek. Takipçi sayını arttırırsan onlar sana zaten hem hit hem de sitene yorum bırakarak katkı sağlayacaktır.

Kolay gelsin. Fazla takma kafana. Üç günlük dünya. Bugün varız yarın yokuz. Böyle basit şeylere kafayı çok takarsan kısa sürede her türlü fiziksel hastalık da seni bulur.
oyuncum26 siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Haklısınız. Fakat öncelikle sakin olun. Bu kadar dert etmeye gerek yok. Sizi anlıyorum. Emek veriyorsunuz ve emeğinizin karşılığını alamayınca da sinirleniyorsunuz. Sinirlenerek sorununuzu çözemeyeceğiniz için en iyi sağlıklı kafayla ve sakin bir şekilde sitenizi ve siteniz için yaptıklarınızı gözden geçirin.

Bir yerde muhakkak aşırıya kaçma gibi bir durum vardır. Belki size aşırı gelmiyor olabilir. Burada en önemli şey sabırlı olmak. Şunu hiç unutma. SEO önemli fakat önemli olan ziyaretçi/takipçidir. Yazdığın yazıları onlar için yazacaksın. Yazılarının %85 özgün olduğunu söylemişsin. Böyleyse bile zaten gayet iyi. Hitleri de çok fazla kafana takma. Sen işini düzgün yaptığın sürece bugün düşen hit yarın yükselecektir. Yazacağın yazıları düşünmekten çok hitlerini düşünürsen, kısa vadede belki sana faydası olsa bile uzun vadede kaybeden sen olursun.

En iyisi kısa bir süreliğine tatil yap. Ciddiyim. Şaka filan yapmıyorum. Kafanı dağıt. Bilgisayardan biraz uzak ol. Eminim geri döndüğünde daha farklı düşüneceksin. Ben hitleri hiçbir zaman önemsemedim. Benim amacım her zaman ziyaretçilerimi takipçilere dönüştürmek. Takipçi sayını arttırırsan onlar sana zaten hem hit hem de sitene yorum bırakarak katkı sağlayacaktır.

Kolay gelsin. Fazla takma kafana. Üç günlük dünya. Bugün varız yarın yokuz. Böyle basit şeylere kafayı çok takarsan kısa sürede her türlü fiziksel hastalık da seni bulur.

Allah razı olsun hocam.Ancak hocam hiti fazla takmayın demişsiniz de;

3-4 aylık siteler 5-10k ya kadar çıkıyor biz daha 1k yı bile göremedik :(.Millet dalga geçer gibi 50-100 k larla uğraşıyor...

conestoga conestoga WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest meslek şirket sahibi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 12 / 33
  • Ticaret 4, (%100)
Bazı arkadaşlarımızın dediği gibi sabır işi bu iş arkadaşlar siz bide bana sorun seo ise seo verdiğim paraların haddi hesabı yok ama bu e-ticaret işine başlarken bunların olacağını tahmin ediyordum kendime 1 - 1.5 sene mühlet verdim seo cularla anlaşmalar yaptım falan falan işte fazla uzamıyorum... sabredin bence! ben hiç düşüş yaşamadım seo yu zamana yaydım hiç aşırıya kaçmadım 8 aylık bir program hazırladım ilk dilimdeyim şuan ilk başta 20 kişi giriyordu siteye şimdi 80-100-120 geziniyor. dönüşler nispeten arttı ürün satmasamda her müşteriye dönüş olması hoşuma gidiyor bende varım diyorum. Biraz amiyane olacak ama biraz deve sabrı gerektiriyor... GARDINIZI DÜŞÜRMEYİNİZ...

Saygılar.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.derinhavuz.com - HAVUZ - SAUNA - JAKUZİ

• Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

siyahh adlı üyeden alıntı

Allah razı olsun hocam.Ancak hocam hiti fazla takmayın demişsiniz de;

3-4 aylık siteler 5-10k ya kadar çıkıyor biz daha 1k yı bile göremedik :(.Millet dalga geçer gibi 50-100 k larla uğraşıyor...

Hızlı yükselen çabuk düşer. Dediğim gibi bir site ile ilgileniyorsanız kısa vadede değil uzun vadede düşünün. Benim çoğunlukla gördüğüm şeylerden birisi, hitim düştü diye söylenen kişilerin en sık yaptıkları şey kısa sürede yükselmiş olmaları. Ben 3 senedir blogumda yazıyorum. Ne hitlerimde ne Pagerank'te ne de başka bir şeyde düşme oldu.

Kısa sürede bir yerlere çıkmak gibi bir hevesim olmadığı için hiçbir zaman hitlerim düşecek kaygısı da yaşamadım. Yavaş ve emin adımlarla ilerlemek en iyisi. Sizin en büyük rakibiniz kendinizsiniz. Başkalarının hitlerinin düşmesi veya yükselmesi sizi bağlamaz. Sonuçta herkes kendi yaptıklarından sorumlu. Her zaman başarılı siteleri örnek alın. Kısa sürede bir yerlere gelmiş siteleri değil.
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Hiç seo çalışması yapmadım ve site hiç etkilenmedi. Hatta 200 olan hitim 350lere çıktı.
Mutlaka Google`ın gözüne bir şey takılmıştır. Temiz site olduktan sonra bir şey yapacağını düşünmüyorum.

• Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Hiç seo çalışması yapmadım ve site hiç etkilenmedi. Hatta 200 olan hitim 350lere çıktı.
Mutlaka Google`ın gözüne bir şey takılmıştır. Temiz site olduktan sonra bir şey yapacağını düşünmüyorum.

Ben de seo çalışması yapmadım. Sadece ufak tefek belirli şeylere dikkat ediyorum. Hepsi bu. Bir de 500 tane edu, 1000 tane wiki tarzında şeylerin de siteye yarardan çok zarar getireceğini düşünüyorum. Ben Google'ın yerinde olsam bu tarz şeyleri uygulayan sitelerin hitlerini olabildiğince düşürürdüm. Hatta belki de bu penguen güncellemesinde etkilenenler bu bahsettiğim 500 veya 1000 tane backlink alan kişilerdir. Kim bilir. :)

EnesKaya EnesKaya Programlama/Yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Programlama/Yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 34 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
Hit konusunda sıkıntı yokda Alexa tr de yükseliyor dünyada düşüyor ne iş anlamadım

Skype ; eneskaya07
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al