wmaraci reklam
lidertakipci

Emek Hırsızlığı Yapmayın

23 Mesajlar 3.822 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Zent Zent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blog Yazarı ve Web Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Z**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 31 / 46
  • Ticaret 3, (%100)
Bundan kısa bir süre önce blogumda kullandığım ve satışa çıkarmış olduğum temayı kopyalanyalar her geçen gün artıyor ve ben bu durumdan çok sıkıldım. Şuan bu forumda üyeliği bulunan oguzhancab adlı arkadaş. Dikkat ederseniz bu arkadaş bir de çaldığı temalara ozicab design diye kend kafasından birşeyler uydurmuş. İçimden bunlara çok kötü şeyler yapmak geçiyor ama sabrediyorum. Artık gerçekten sabrım tükenmek üzere. Yeter artık diyorum insanların emeğine karşı saygınız yok bari kendi kişiliğinize saygınız olsun. Böyle giderek hiç bir yere varamazsınız. Paylaşmak istemedim ama bu kişi ve kişileri herkes iyi tanısın diye alttaki resmi de paylaşıyorum.
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

www.zaferzent.com - blogger
wmaraci
reklam

taspinardizayn taspinardizayn Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 2023 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 52 / 29
  • Ticaret 7, (%100)
Bu tür hırsızlıklarına karşı neler yapılabilir gerçekten geniş çapta devletin (!) olaya el atması gerekiyor.

Şuan yazdığımı abartıyor diye düşünenler olabilir fakat siz bu tema için sıfırdan uğraşın günlerinizi alsın, çocuğunuz gibi bakın fakat veledin biri gelsin bütün emeğinizin üstüne tükürüp çiğnesin. ......... . ... .. ...

hadi ordan!...
mujdatsayar

kişi bu mesajı beğendi.

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
Zafer, bence hakkını kimseye yedirme. Ne gerekiyorsa yap. Sadece şu kişi yaptı diyerek bir sonuç alınmaz. Adam (veya çocuk her neyse) ismini değiştirip tekrar aynı şeyleri yapmaya devam eder. Yaptığı da yanına kar kalır.

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)

taspinardizayn adlı üyeden alıntı

Bu tür hırsızlıklarına karşı neler yapılabilir gerçekten geniş çapta devletin (!) olaya el atması gerekiyor.

Şuan yazdığımı abartıyor diye düşünenler olabilir fakat siz bu tema için sıfırdan uğraşın günlerinizi alsın, çocuğunuz gibi bakın fakat veledin biri gelsin bütün emeğinizin üstüne tükürüp çiğnesin. ......... . ... .. ...

hadi ordan!...

Bu tarz klon tasarımlar veri kaçakçılığı suçuna giriyor diye biliyorum ancak elinizde temanın size ait olduğuna dair Copyright, Teklif Hakkı olması gerekir.

wmaraci
wmaraci

Zent Zent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blog Yazarı ve Web Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Z**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 31 / 46
  • Ticaret 3, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Zafer, bence hakkını kimseye yedirme. Ne gerekiyorsa yap. Sadece şu kişi yaptı diyerek bir sonuç alınmaz. Adam (veya çocuk her neyse) ismini değiştirip tekrar aynı şeyleri yapmaya devam eder. Yaptığı da yanına kar kalır.

Abi şimdi yaptıklarını yanına bırakmak istemiyorum fakat çoluk çocukla da uğraşmak istemiyorum. Bunlar hak hukuk meselesinden çok şöyle güzel bir dayağı hak ediyorlar. Ben hayatımda böyle şeyler görmedim ya. Nasıl bir çağa doğru gidiyoruz anlamıyorum. Hep bu çektiklerimiz şu iğrendiğim yeni nesil çocuklar ya biz de zamanında bunların yaşındaydık ama bunlar gibi değildik. Hakkı hukuğu, emeği biliyorduk.

www.zaferzent.com - blogger

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

zfrznt adlı üyeden alıntı

Abi şimdi yaptıklarını yanına bırakmak istemiyorum fakat çoluk çocukla da uğraşmak istemiyorum. Bunlar hak hukuk meselesinden çok şöyle güzel bir dayağı hak ediyorlar. Ben hayatımda böyle şeyler görmedim ya. Nasıl bir çağa doğru gidiyoruz anlamıyorum. Hep bu çektiklerimiz şu iğrendiğim yeni nesil çocuklar ya biz de zamanında bunların yaşındaydık ama bunlar gibi değildik. Hakkı hukuğu, emeği biliyorduk.

Çoluk çocukla uğraşmak istememeni anlıyorum. Fakat dediğim gibi böyle yaparak da doğru yolu göstermemiş oluyorsun. Çünkü yeni nesil nedense laftan anlamıyor. Yaptıkları şeyi normal zannediyorlar. Bu çocukların evine uyarı olarak polis bir kere gitse, internette dolaşırken ve bir şey yapacakken 3-5 değil, 100 kez düşünürler. Çünkü olayın ciddiyetinin ancak bu şekilde farkına varacaklar.

Ben de çıkıp herkesin parayla sattığı, emek verdiği bir şeyi warez olarak internette dağıtayım veya bana aitmiş gibi yapayım ve bu suç olmasın. Kimsenin şikayette bulunmaması onlar için bal kaymak oluyor.

SabahKemalCansu SabahKemalCansu ♣ SKC Graphic ♣ Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafik & Tasarım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1245
  • Beğeniler 545 / 284
  • Ticaret 2, (%50)
Ben bu kadar laf söylüyorum diyorsunuz şöyle böyle.Anlayın işte neler yapıyor.
Ayrıca zafer abi bu 1 değil 2 değil haddini aşmaya başladı insanlardan aldığı şeylerii kendi yapmış gibi gösterip suçluyordu herkesi halen de devam etmekte.Webmaster alemine sorsanız ocabbaroglu diye derler site açtık beraber güvendim sonra siteyi çalıp gitti gibi cümleler duyabilirsin.Cidden ağır sahtekar bu herif,hiç güvenilir değil.

aerakman aerakman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ekonomi ve Finans
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 37 / 98
  • Ticaret 0, (%0)
Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş.Onur ve Oğuzhan ne kadar kişiliksiz varlıklar çoğu kişi bunun bilincinde.Ne gerekiyorsa yap,İbret-i Alem olsun.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Sağ tarafta yazan yazılardan sonra bunların akıldan yoksun ergenler olduğunu herkes görebilir. Küfürle kendini tatmin etmek... Bilemiyorum...
Bu arada resmi sansürlemek iyi olurdu.

mujdatsayar mujdatsayar M.Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1285
  • Beğeniler 452 / 308
  • Ticaret 0, (%0)
zafer hocam sonuna kadar dediklerinde haklısın yerden göve kadar ya bende şöyle birşey demek istiyorum bende bloggerle ilgileniyorum ve birtane blogum var sayın furkan özdenin blog teması şimdi o adam düzenlemiş etmiş paylaşmış Allah razı olsun bende kullanıyorum ve ben onun bazı yerlerini degiştirip sıfırdan yaptım desem olur mu yada satsam yada ticari bir amaç için kullansam dogru olur mu bu bana yakışmaz kimseye yakışmaz o o kişiliksiz küçük kardeşlerimiz bu tür dürüstlüklerden yoksunlar yada farkında degiller ne diyim En yakın zamanda dogru yola dönmeleri dilegimle

BİR EVE GİRİP BİRŞEY ÇALMAYLA, BİR SİTEYE GİRİP YAZI VS VS VS VS ÇALMAK BENİM GÖZÜMDE aynı anlam taşıyor.

www.mujdatsayar.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al