ADSENSEDEN KAZANILAN PARANIN VERGİSİ YOK

Anlaşmanın İmza Tarihi : 24/10/2008
Resmi Gazete Tarihi : 10/08/2010

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/uluslararasi_mevzuat/IRLANDA.htm

bu anlaşmaya göre İrlanda daki bir şirketten ödeme alan Türkiyede yaşayan şirket çalışanları veya Türk vatandaşları İrlanda şirketlerinden alınan para için vergi ödemeyecek. Cünkü bu şirket zaten irlandaya ben bunları çalıştırıyorum diye vergi ödüyor. Türkiyede de ödendiğinde paradan 2 kere vergi verilmiş oluyor. Dolayısıyla Türkiye ye vergi ödemeniz gerekmemektedir.

söz konusu anlaşma ile muhasebeye gittim ve gösterdim. hesap ekstresini gösterdim. Vergi dairesi birşey ödemeden ayrıldım. ve google gelen ücretten vergi ödemiyorum cünkü DEVLET BU HAKKI BANA VERMİŞ.

Not: Vergi candır. Vergi kaçırmak kar değil zarardır. gerçekten ödemeniz gereken vergileri ödeyiniz.
Not2: Konuyu baltayacak arkadaşlar lütfen kanıtlarınızla gelin kafanıza göre yorum yapmayın

Soru ve Cevaplar
1 Genel olarak gelir elde ediyorsanız vergi vereceksiniz mantığı var
vergi olayı bu kadar kolay olsaydı muhasebe ve maliye diye üniversitede bölümler olmazdı.
2 Avrupaya kdv ödemiyoruz ama gelir vergisi öderiz
Kdvyi Türkiyede Ürünü satan öder. Alıcılar değil. bizde pazarlamacıyız. Google calışanıyız. Örneğin babanız almanya emeklisi ise siz türkiyede o maaşın vergisini vermez. birde bazıları sırf bu yuzden şirket kurduruyor adamlara düşünsenize sizin mantıkla emekli ucreti icin bile şirket kurup vergi ödemek zorunda

Alintidir