wmaraci reklam
lidertakipci

Genel bloglarla nereye kadar?

6 Mesajlar 779 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

erdidemir erdidemir education menagement Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 17 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Yaklaşık 10 senedir aktif blog yazarlığı yapıyorum. 2-3 tane genel blog açma tecrübem oldu. Daha farklı bloglar vs. Ancak en son vardığım sonuç şu oldu. Genel bloglara harcanan enerjiyi daha spesifik bir alana yöneltseydik şuan kurulu ve işleyen bir tezgahımız olurdu.

Genel blogları güncellemek bir dert. İnsanları kalitesiz içeriklerle sayfada tutmak bir dert, markalaşmak ayrı bir dert. Doalyısıyla ben heyecanla genel blog kasan arkadaşları anlamıyorum.

Genel blogların sırtını dayadıkları içeriklerin hepsini artık ulusal haber siteleri üstleniyor. Artık Yds sonuçlarını sizin sitenizden kimse okumuyor, emin olun.

Dolayısıyla genel bloglara harcadığımız enerjileri sorgulayalım. Daha spesifik alanlarda derinlikli bilgiler sunalım.

Şahsen ben genel bir blogtaki tespih yazısını okuyacağıma, bir hobi blogundaki yahut bir tesbih blogundaki yazıyı okur ve tıklarım.

Mesela bir tane blogumdan bahsedeyim. Şimdiye kadar ki en başarılı olan blogum. egitimyonetimi.org Kaliteli bir kitlem var. Tıklamalar iyi. Sayfada kalma iyi. Etkileşim iyi. Ben bunu ilerletmekten de zevk duyuyorum. Genel bloglar gibi ömür törpüsü bir iş değil?

Bu konuda aksi düşünen arkadaşların tezlerini merak ediyorum. Genel bloglar, hayatımızdan çaldığı ömür sermayesinin ne kadarını maddi olarak bize veriyor?
weblife11

kişi bu mesajı beğendi.

Linguistic, Etimology and Education Menagement.
wmaraci
reklam

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Çok güzel bir düşünce.. ilave olarak ben de bildiğin, usta olduğun konularda yazmak gerek diye düşünüyorum. Aksi durumlarda insan çabuk sıkılabiliyor ve salt yazmak için yazıyor durum böyle olunca da kalitesiz içerikler ve hitsizlik neticesinde hevesle açılan blogun 1.5 milyon çöp site arasına karışabiliyor.

Bir de bilmediğin spesifik bi konuda araştırmalar yapıp öğrendiklerini bi blog açarak paylaşma fikri de var .. onu yapmadım merak ediyorum.

Özetle gerçekten niş bloglar candır..
erdidemir

kişi bu mesajı beğendi.

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
çok haklısınız Google'da üst sıralara çıkmak çok zor , bu yüzden twk bir konu belirlemek daha mantıklı
erdidemir

kişi bu mesajı beğendi.

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

91604 91604 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 4 / 20
  • Ticaret 7, (%100)
Aynen özellikle haber siteleri ile mücadele etmek imkansız.Dikeye yönelmek daha isabetli olur.
erdidemir

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

weblife11 weblife11 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Ç** I**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 59 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Yaklaşık 10 senedir aktif blog yazarlığı yapıyorum. 2-3 tane genel blog açma tecrübem oldu. Daha farklı bloglar vs. Ancak en son vardığım sonuç şu oldu. Genel bloglara harcanan enerjiyi daha spesifik bir alana yöneltseydik şuan kurulu ve işleyen bir tezgahımız olurdu.

bütün webmasterler site açmadan önce bunu okumalı :)
erdidemir

kişi bu mesajı beğendi.

weblife11 weblife11 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Ç** I**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 59 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Bu forumda birinin yazısını okumuştum arşivde genel blog açana kadar nesli tükenmiş hayvanları yazarım senden daha çok kazanırım demiş. ne kadar doğru bi söz ))))
erdidemir

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al