Bildiğim işte site kurdum, sıfır seo ile..altıncı ayında sitenin 7k tekil hiti vardı.Ama gelir seviyesi düşüktü, günlük 30 k sayfa çevrimi olduğu halde aylık gelirim 400-500 tl arasında değişiyordu.(bahsettiğim rakamlar 3 yıl öncesine ait adsense geliri..)
Günlük emeğim siteye 5-6 saati buluyordu, aylar ayları kovaladı, ben onuncu ayda beyin olarak iflas etmiştim.İlk senesine günler kala siteyi forumdan bir arkadaşa sattım.Aynı siteyi istesem tekrar kurar yine ilk sıraya yerleşirim ama bunu asla yapmam, çok yıprandım o siteyi adam edececeğim diye.Seo olarak sadece twitter'da konu başlıklarını yayınlıyordum.
Bunları şu yüzden ayrıntısıyla anlatıyorum, bildiğiniz iş varsa (adam akıllı) seo vs hikaye..
Ziyaretçiniz geri geliyor mu (direk hit) google buna bakar.Siz sitenize gireni geri döndürüyorsanız url'nizi doğrudan yazdırarak, google için en büyük backlink, en büyük oteriter site sizin sitenizdir.
Bildiğiniz işi yapın...
Sonrasında şu an bir diğer bildiğim zevk aldığım işi yapıyorum, İngilizce site kurdum.Bir yıl oldu hit nadir, vasatın altında..Şimdi farkına vardım ki makale yazmak gerekiyormuş..Ben 3-5 satır İngilizce açıklayıcı bilgi ekliyordum içeriğime o kadar.Şimdi makaleli içeriğe geçiyorum, her ne kadar yaptığım iş görsellerden oluşsa da makale gereksinimi olmasa da google'da çıkmak için makale yazmaya çabalıyorum zorlaya zorlaya..
Başarılı olacak mıyım, olacağım elbette..Sadece bir yılımın boşuna geçmesi gerekiyormuş, her işin sürünme aşaması vardır, belki 3 yıl daha sürünürüm, belgi 3 ay daha ama başarılı olacağımdan çok çok eminim..Çünkü bildiğim işi yapıyorum, tek eksiğim google'ın kurallarına uymak ki ona da uyacağız mecburen..