wmaraci reklam

0 Yorum Seo Uyumlu İçerik Yazma Esasları - ALTIN DEĞERİNDE!

17 Mesajlar 2.569 Okunma
smmexpress

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Merhabalar Google SEO bilimcileri. Bu makalede söz konusu gerektiğinde tartışma konusu olan içerik yazma esasları hakkında sizlere bilgi vereceğim. Seo uyumlu yazı nedir, seo uyumlu yazı nasıl yazılır, seo uyumlu yazı yazmak gibi onlarca sorunun cevabını bu makalemde sizlere açıklayacağım…

Seo Uyumlu Yazı Nedir?
Arama motoru optimizasyonu için özellikle dikkat ederek yazmaya çalıştığımız bu makalelerde genellikle makalelerimizi kendimiz yazmaya çalışıyoruz yada “Ben beceremem” diyip başkalarına yazdırıyoruz. Bu işi yapan arkadaşlar da var, web tasarımdan başlayıp çayır çimene uzanan arkadaşlarda var. Bu mantığı açıkçası sizlere yazı olarak değil de, madde madde vermeye çalışacağım. Çünkü maddelendirilmiş içerikler sizlerin ilgisini daha çok çekiyor. Bu bile aslında bir SEO belirtisidir. Çünkü siz değerli ziyaretçilerimin istediği ve aradığı şeylerdir. Düz yazı okuyarak çözümleme değil de, resimler halinde, maddeler halinde bilgi paylaşmak hem benim için sevindirici, sizin için ise farklı bir deneyim olacaktır.

Fazla uzatmadan Seo uyumlu yazı yazmak ve maddeleri sizinle paylaşmak istiyorum…

Seo Uyumlu Yazı Nasıl Yazılır
Aşağıda tek tek maddelendirerek verdiğim makale içeriklerini dikkatle okuyunuz. Çünkü bu işlem nasıl bir zenginliği farketmediğinizi size hissettirecektir.

• Arama sorgularını liste haline getirin!

Google’da en çok aranan sorguları not defterinize yazın, en uygun ve en çok arananları seçin ve yazınıza başlayın.

• Yazınıza başlamadan önce kendinize sorular sorun!

Kendinize “Bu yazıyı ne amaçla yazıyorum, kullanıcılara ne sunmalıyım” sorusunu sorarsanız emin olun doğru bilgiye yöneleceksiniz.

• Firma siteleri için kullanıcıya ne vereceğine dikkat edin!

Firma siteleri hangi tür kullanıcılara hedef alıyor, hangi ziyaretçilere ürün satmak istiyor teşhisini kesin olarak koyun.

• Yaptığınız araştırmalara uygun kategoriler belirleyin!

• Herkes tarafından anlaşılacak bir dil ve üslûp kullanın!

• Yazınızı sitenin yapısına uygun yazın!(firma, blog, forum vb.)

• İçeriklerinizi görsel resimler ve fotoğraflar ile destekleyin!

• Kullanıcının ihtiyacı olan bilgileri ona dozunda verin. Aşırı bilgi kafa karışmasına sebep olmaktadır.

• Anahtar kelimelerinizi doğal olarak kelimelere anlam bozukluğu yaratmayacak şekilde ekleyin.

• Seo uyumlu yazı yazmak için kullanıcılara anahtar kelimelerden oluşan bir yazı sunmayın.

• Asla konuyu dağıtmayın.

• Kullanıcı sitenize girdiğinde faydalı bilgilere ulaşmalıdır. Çünkü kullanıcılar yararlı bilgileri kaynak olarak göstermektedir.

• Anahtar kelimeleriniz muhakkak başlıkta ve başlık etiketlerinde geçirilmelidir. (Title ve h1, h2, h3 etiketleri)

Bu maddelerin devamını sizin web sitenizin işleyişlerine, gezdiğim ve yanlış olarak gördüğüm site durumlarına göre ekleyeceğim. Seo uyumlu yazı yazmak istiyorsanız bu maddeleri asla ama asla göz ardı etmeyin…

Seo Uyumlu İçerik Esasları
Bu mantığı da söylemeden geçemeyeceğim. Yukarda onlarca şeyi maddelendirdim ve bunları “Ben biliyorum.” diye geçiştireceğinizden eminim. Şundan emin olun ki günde 100 üstünde web sitesi geziyorum ve hiçbirinde alakası dahi olmayan konularda içerik gördüm… Saçma sapan yazılar yazılıyor ve meşhur kopyala-yapıştır taktiği uyguluyorsunuz. Bence kopyadan oluşan siteniz varsa o siteyi kapatın. Çünkü başkalarının emek sarfederek, çabalayarak yazdığı şeyleri 2 tuşla alıyorsunuz. Etmeyin, yapmayın.

Seo uyumlu içerik yazmak bu kadar kolay arkadaşlar. Esasları ise doğru bilgi, doğru araştırma ve kullanıcılara sunulan gerçek bilgiden yer alıyor. Eğer bu işlemleri yaparsanız emin olun ilk tercih edilen web sitesi sizin web siteniz olacaktır.

Bugünkü makalemizin de sonuna geldik. Makalemizde özellikle anlatılan Seo uyumlu yazı yazmak ve içerik geliştirmesini anladığınızı umuyorum. İlave olarak unutmayın, siz bir web dünyasındaki bir arayüzsünüz.

Kaynak: http://www.seomakale.com/seo-uyumlu-icerik-yazma-esaslari.html
Sinan Bipixel kasparow116

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

GhostRider GhostRider Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 1139
  • Beğeniler 125 / 136
  • Ticaret 46, (%100)
Çok güzel bir makale olmuş, bilmeyen arkadaşlara yararlı olacağını düşünüyorum.

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Tek temennim açıkçası. Çünkü neredeyse tüm arkadaşlarımızın birden fazla web sitesi var. Bunlar ile ilgili yazı yazması gerektiğinin farkında olması muhtemel olarak benim isteğim, bilgilerimi paylaşarak insanları bilgilendirmekte içimdeki UKTE dir.

İnşallah faydalı olur

deviL deviL Paylaşmak Güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Mesajlar 645
  • Beğeniler 161 / 110
  • Ticaret 21, (%100)
Yine çok doğru konulara değinmişsiniz hocam elinize sağlık.

wmaraci
wmaraci

Shakedown Shakedown Forza BEŞİKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Çevre Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1708
  • Beğeniler 225 / 548
  • Ticaret 60, (%100)
Eline sağlık

"Tabiatın isteklerini anlamazlıktan gelen, cezasını görür." [Balzac]

kasparow116 kasparow116 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek öğretmenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 74 / 96
  • Ticaret 10, (%100)
Faydalı bir paylaşım. Teşekkürler

Öğretmenlikte.

Dilara Dilara Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / K
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 210 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel paylaşım, teşekkürler.

• Üyelik 02.07.2024
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Ticaret , (%)
Güzel bir makale olmuş Kopyala/Yapıştır çalışma yapanların bir kez daha düşünmesi gerek :)

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Teşekkür ederim. Farkkettikçe böyle şeyleri paylaşacağım. Beğeni gördükçe açıkçası daha çok yazmak ve sizleri bilgilendirmek istiyorum emin olun.

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Makalenizi çok begendim.Önceleri bedava host da iken.Bende aynı şeyleri yapıyordum copy+paste.Yeni siteme geçince tamamen özgün yazmaya çalışıyorum(uz).

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al