wmaraci reklam

Türkiye’de Aptal İnsan Çok Fazla

15 Mesajlar 2.162 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

MustafaZahit adlı üyeden alıntı

Ülkedeki abaza amcaların hükümetle bir ilgilisi yok. Hangi partiye oy verirlerse versinler olay içlerinde bitiyor.

Elbette var. Ülkenin ahlak anlayışı baştan aşağı değiştirilmiş, cahil cesareti kutsallaştırılmış ve tecavüzler bile cezasız bırakılmışsa bir ülkede; böylesi abazaların türemesinden daha doğal ne olabilir?
TheLacivert webisyo

kişi bu mesajı beğendi.

.
wmaraci
reklam

enesgunduz enesgunduz Blackflioww Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 13 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Sizleri Güneydoğu Anadolu bölgesine bekleriz. O röportajlarda izlediğiniz kişiler buradan çıkar genelde. Vaktiyle kimdi hatırlamam ama şunu söylemişti ; "Türkiye'nin yarısı ruh hastası, akılsız ve aptaldır(?)." Şimdilerde anlıyorum işte.
Saygılar..

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam röportaj yapanlar arada akıllı adamlara da denk geliyor ama onlar sadece istediklerini yayınlıyor. Ama yine de söylediklerine katılıyorum bu milletin büyük bir çoğunluğu bana göre de aptaldır. 30 yaşındayım 6 ay yurt dışında yaşadım. Endonezya, Nepal, Vietnam, Polonya, Litvanya, mexica gibi bir çok ülkeden insanlarla vakit geçirdim. Aradaki kültür ve yaşam farklarını gördüm. Ve yine kendi yaşadığım ülkede birçok ili gezdim ve insanları hep gözlemledim. Dedikodu bizde, fitne fesat bizde, çekememezlik, kurnazlık, açgözlülük, fırsatçılık, yolsuzluk, eğitimsizlik hepsi bizde.

Yaşadığımız şehirlerde doğup büyüyoruz sonra da ölüyoruz. Sadece ev ve araba almak gibi hayaller peşinde koşarken hayatlarımızı yıllarca ödeyeceğimiz borçlara ipotek ediyoruz.

Çok şey var aslında söylenecek.
procyus

kişi bu mesajı beğendi.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler

Rakoto Rakoto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek acemi yazılımcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 22 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Bu toplum cahil diyorsun aptal diyorsun niye böyle diyorsun sonrada siyasete çekmeyelim diyorsun. Ne gibi cevaplar bekliyorsun ki moruk :)
Kitap okusunlar,klasik müzik dinlesinler,tiyatro gitsinler kültür seviyeleri artsın mı demeliyiz.
Ülkede bozulan bir denge ciddi bir huzursuzluk ve stres var.
İnsanlar iş bulamıyorlar,yemek bulamıyorlar,yatacak bir ev bulamıyorlar.
Ha eğer biraz şanslıysa bir iş buluyor ama yine temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor.
Bak sana gözlerimle gördüğüm bir örneği söyleyeyim . Özel bir firmada çalışıyorum geçen cuma öğle yemeğinde tavuk döner çıkmış işçilerden biri aldı yarım ekmeği tabağında ki tavuk döneri arasına koydu peçeteye sardı. Sonra çayını çorbasını içti kalktı gitti. Merak ettim sordurdum 4 yaşında bir çocuğu varmış ona götürüyormuş. Şimdi böyle bir insan nasıl kültürlü olabilir ki nasıl kitap okuyabilir nasıl gezip tozabilir ayda 1600 lira alıp kıt kanaat geçinen biri nasıl kültürlü olabilir ? Herkes yaşam mücadelesi veriyor. Asgari ücret artmadan insanların kültür seviyeleri değişmez çocuklarını okutamazlar okumayan çocuklar aptal olmazlar belki ama cahil kalırlar.Sonra bunlar sokağa yayılır ha bir de suriyelisi,afganı vs göçmeni de üzerine eklenince çok karma bir toplum çıkar ortaya. Ee bunlarında kaybedecek bir şeyi olmadığı için ya hırsız,gaspçı tarzı çeteleşmeye başlıyorlar yada 500-600 liraya çalışıyorlar.Eee adamlar piyasayı bu denli düşürünce de sana bana iş kalmıyor ki. Sonra da onlarla röportaj yapıyorlar
Mevcut iktidarın gül pembe gösterdiği gibi değil hayatımız çoluğuna çocuğuna bakamayan,aç yatan,ay sonunu düşünen,soğukta yatan,battaniyelere sarılıp oturan insanlar var.
Haa abazanlık vs. dediklerine gelirsek evet dediğin gibi abazan dayıların hepsi a partisini destekleyen bir kesim değil b partisinden adamlar da var c partisinden adamlarda var. Bunun temel sebebi televizyondur kesinlikle adam açar televizyonu silahlar patlar racon keserler devlet yok polis yok adam kendi adalet kurallarını sağlar.Diğer kanala geçersin karısını döven,aldatan,hakaret eden,hor görenler var ee bi diğerine geçersin tecavüzcüsü tacizcisi kendini gösterir. Haa bunu düzeltmenin yolu RTÜK ten geçer kontrolü eline alıp devlet otoritesini bozan dizilere düzenleme getirir,bireye saygı ve sevgi temel kılınırsa ee belki o zaman bir şeyler değişir belki :)

wmaraci
wmaraci

jarni jarni WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek elektrik teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 8 / 102
  • Ticaret 1, (%100)
Soyleyecegm sey sadece ulkemizi degil genel devlet olusumunun temelidir ki bu yazdiklarim yabanci bir politikacinin soyleyisi.
Devletler dunya uzerindeki en buyuk mafyalardir.
Nasil bir mafya insanlari yonetiyorsa devlette ayni sekilde yonetir.
Bizim ulkemiz ve benzer seviyede ki ulkeleri ele alirsak dis guc mis guc es gecerseniz devletin yaptigi sudur.
Ey halk su anda ne kadar kazaniyorsun 1600 2000 tl arasi buyuk cogunluk
Tamam
Simdi ayin 1inden 30una kadar aldigin paranla karnini doyur .
Eglenceye gitme esinle cocuklarinda kulturel faaliyetler yapma.
Ustune basina ayda yilda 1 giysini al onun haricinde asiriya kacma.
Okulda ogrendiklerin sana yeter asla beni sorgulama.
Eger benm yaptiklarimi obaylamazsan sokaga cikar eylem hakkini kullanir bana bas kaldirirsan elinde ki ekmegi alirim ac kalirsin.
Bu genel devlet tutumu ile ulke insanlari sabah is aksam ev arasinda mekik dokur bunun disinda elinde 1 bardak cay ile tv karsisinda ona ne verilirse onu alir.
Bu sekilde ve buna benzer minimum yasam seviyeleriyle birlikte insanlarin algi yapisi tamamen kapanir ve aman ben hicbirseye karismam banane allah cezalarini versin ben ekmegime bakarim benzeri dusunceler olusur.
Bu hepinizin ailesinde var ben dahil.
Herkes ekmeginin pesinde.
Simdi cagil kesimin azalmasi okumasi kulturlu olmasi bircok konu hakkinda dusuncesi olmasi devletin politikasini zedeleyeceginden devlet okullarinda minimum seviyede egitim alirsnz anne ve babalar zaten devlrte karsi boynu bukuk oldgndan sizde ayni yolda ilerlersiniz.
Hal boyle ve buna benzer oldugundan bufun 30 35 yas alti kesimde eskisi kadar olmasa da cahillik hat safhada cunku kucumsemiyorm asla ancak sadece ekmek arasi peynir le beslenip hicbir egitimi olmayan kisiler yetismis oluyor.

Bazi arkadaslar abaza mabaza var ortalikta diyor ya
Bunuda soyle aciklayabilirim.
Sizde buna dahilsnz
Ornegin adam koylu kendi yaginda kavrulan mazlum bir insan.
Bunun evladi kulturel anadolu yapisi geregi bastirilmis oluyor.
Kiz ise aman dozgun otur duzgun gitin gotun basin gorunmesn birisi gelince sen odaya git gozgoze gelme terbiyeli ol.
Ergenlik zamani kiz afedersnz adet gorur ne oldgunu bilmez annesine soyler tokat yer.
Babasina karsi asla bir fikri olama xunku o akli kisa .
Karisma elinin hamuruyla erkek isine...
Erkek herzaman yoneten kadina soz soyletmeyen taraf olmus kadin herzaman yonetilmeyi hak bilmis e zaten soz hakki da olsa bi laf etse fikrini soylese ya olduruyorlar yada hastanelik ediyorlar.
Erkek
Erkek herzaman cocuklugundan itibaren ev reisi olarak yetistirilmis ancak yanlis sekilde.
Karisi hep onun dedigini yapacak soz hakki olmayacak erkek sokakta kariya kiza laf atacak isterse tecavuz edecek ancak o erkek yapar gece sabahlara kadar gezecek yiyecrk icecek o erkek.
Kadinin asla boyle haklari olamaz kadin evde oturacak calismayacak ne o oyle heriflerin arasinda calismakmi olur.
O cocuk bakacak 2 3 4 tane sadece bogazlari doysa yeterli nasil olsa egitim vermeye gerek yok.
Gitsin calissin.
Erkek bilmemne yapsa erkek kadin yapsa bitch olur☺
Bu tarz egitimsizlikten sebep gelen nesil iyice barzo yetisiyor.
Bugun tvlerde gordgnz ayrilmak istedi olduruldu dayak yedi haberleri hep vardi sadece bazi duyarli unsanlarn yonlendirmesiyle tvlerde boy gosterir oldu.
Eee sen erkeksin kadinin soz soylemeye hakki yoktu simdi o kim oluyorda benden ayriliyor eger gerekirse ben ayrilirim ister asar ister keserim.
Bu sekilde yetisen hayvanuslar eslerine siddet uyguluyorlar .
Coook daha farkli yonlerde fikirler sunulabilir ancak ilk basta egitim egitim egitim
Fakat bugun idealist bir ogretmen olmamakla beraber kpssyi kaxanip atanabilrn kisiler ogretmen oldum egitim vericem diye degil karnim doyacak devlete kapak aticam vs gibi sebepten seviniyorlar
E ogretmen boyle ise nesil nasil yetissin.
Vs vs vs

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al