wmaraci reklam

TBM Neden Bu Kadar Düşük

20 Mesajlar 2.209 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

weblife11 weblife11 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Ç** I**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 59 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

bekirbulut adlı üyeden alıntı

AdSense’nin çerezlerlerle alakalı olduğunu daha yeni mi anladınız?Forumda veya başka yerde, insanlar boşuna mı niş sektöre geçin diyor?

benim site de niş site ama tbmleri düştü. şimdi yeni bir siteye başladım ona bi 10 ziyaretçi çekeyim de ne demek istediğimi anlayacaksınız. İkisi arasındaki farkın neden olduğunu göstericem herkese.

wmaraci
reklam

• Üyelik 10.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Ç** I**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 59 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
TBM sabah 0.30 dan başlıyor gece 12 ye kadar 0.09 a kadar düşmesinin nedeni siteye alakasız kişilerin girmesi.

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
weblife11 Güzel kardeşim, ikimizde aynı şeylerden bahsediyoruz. Ne yaparsan yap, TBM’yi bu şekilde arttıramazsın.

TBM’yi arttırmak için; kullanıcıyı sitede tutacak, çoğul sayfa gösterimi yapacaksın. Bu da, her sayfaya göre belirlenen çerezler sayesinde, hem TBM oranlarını etkileyecek hem de otoriterini arttıracak.

Ayrıca, AdSense paneli üzerinden ne kadar reklam engellemesi yaparsanız yapın, TBM’ye çok büyük bir etkisi yok. En kısa ve en avantajlı yolu, az önce de dediğim gibi; çoğul-çoklu sayfa gösterimi...

• Üyelik 10.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Ç** I**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 59 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
bekirbulut benim sitemde hemen çıkma oranı %2 sayfayı gezenleri wassupda takip ediyorum yarım saat bi saat gezenler bile var gelen 10 dk çıkmıyor. alakası yok ben dediğimi burda 1-2 sayfa sonra ispatlıycam.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Undercover Undercover English Web Solutions Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 155 / 154
  • Ticaret 90, (%100)

weblife11 adlı üyeden alıntı

bekirbulut benim sitemde hemen çıkma oranı %2 sayfayı gezenleri wassupda takip ediyorum yarım saat bi saat gezenler bile var gelen 10 dk çıkmıyor. alakası yok ben dediğimi burda 1-2 sayfa sonra ispatlıycam.

Üzgünüm ama bir şey ıspatlayamayacaksın, yeni başlayan okurları yanlış bilgilendirmemen için müdahale etmek istedim, çünkü böyle bir şey yok. TBM'yi etkileyen o kadar çok faktör var ki, tek bir faktöre müdahale ederek anlık bir tıkla yüksek bir TBM alsan da yine ve daima düşecektir. TBM'yi artırmak istiyorsanız nezih bir reklam yerleşimi, sitede kalma süresini artırma, reklam veren rekabeti olan sektör odaklı içerik üretme, reklamların tık oranı, tıklama öncesi ve sonrası ziyaretçi davranışı (dönüşüm potansiyeli) ve buna benzer pek çok etken var ve hiç bir zaman tüm etkenleri karşılayamayacaksınız. Elinizden gelenin en iyisini yapmak durumundasınız.

Öyle bir algoritma var ki karşınızda, sizden dönüşüm alabildiği ölçüde kar edecek ve hiçbir manipülasyona uğramadan yayıncı payını verecek ve bunları yaparken reklam vereni de memnun edecek.

Yani hevesini kaçıracağım ancak bir şey buldum TBM kesin artıyor gibi iddialar bu foruma yakışmıyor. Daha gerçekçi tespit ve çalışmalarla başarılar dilerim.

Not: Türkçe sitelerimde ortalama TBM 35 / 45 kuruş, yani piyasanın üzerinde biri olarak bunları söylüyorum.
musbay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Ç** I**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 59 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Undercover taktiği vereyimmi sana, ben sana reklam yerleşimi hakkında soru sordum cevap vermedin ama ben sana taktiği vercem merak etme :) Facebook sayfan olması gerekiyor bunun için :)

Undercover Undercover English Web Solutions Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 155 / 154
  • Ticaret 90, (%100)

weblife11 adlı üyeden alıntı

Undercover taktiği vereyimmi sana, ben sana reklam yerleşimi hakkında soru sordum cevap vermedin ama ben sana taktiği vercem merak etme :) Facebook sayfan olması gerekiyor bunun için :)

:) sağolasın, öyle bir taktik olduğunu sanmıyorum ama düşünmen yeter, dönemediğim mesajlar oluyor yoğunluktan kusura bakma.

sancar sancar Seo'nun bi tık ötesi. Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Seo - Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 16 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Ne ispatmış arkadaş😂😂😂

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
ben 2004 yılından beri adsense kullanıyorum. TBM için etmenleri ben bile tam bulamadım ama maksimum düzeye getirmek için yapılacakları biliyorum ama yinede günü gününü tutmaz

engellibilgi engellibilgi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 17 / 77
  • Ticaret 8, (%100)
sonuç ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al