Escalous adlı üyeden alıntı

Makaleye, sektöre göre değişir. Mesela SSH portu nasıl değişir ?

Şeklinde arama yaptım adamın biri yazmış SSH nedir neden kullanır nerden çıkmıştır sshnin açılımı nedir ve en sonda SSH portunu su şekilde degistirirsiniz...

Boyle bir sayfaya en net cevabım direkt olarak sayfadan çıkmak olur. İsterse 5000 kelime yazsın.

Ama direkt 50 kelimeyle şu şu komutları girin şifre değişir şeklinde yazdıysa benim için baş tacıdır. 10 dakka arkada açık bırakırım. Gezinirim bir kaç sayfasını. Reklamına tıklar destek olmaya çalışırım. Öyle siteleri direkt sık kullanılanlara atıyorum. Ziyaret ederim arada.

Yani kısacası kullanıcı odaklı. Yani googlede 1. Sıraya ciksanda çok farketmez kullanıcı odaklı olmadıktan sonra. Zaten bir süre sonra 1. Sıradan düşer kullanıcı odaklı olmadığı için.

Hocam mesela bir makale yazdım "Makine Mühendisi kimdir? Ne iş yapar? Nasıl olunur? Makine mühendisi maaşları" aynen başlık bu şekilde ve 1100 kelime civarında kpss atama puanından tutun özel sektörde iş durumuna yetki ve sorumluklarına kadar bahsettim. Şimdi makine mühendisi maaşları yazan adam bu yazıyı karşılaşıcak ben de maaşları en sona yazdım sizce kötü bir şey mi?