Escalous adlı üyeden alıntı

Kullanıcı açısından ayrı başlıklar daha iyi olacaktır. Ama bu konu en azından bağlantılı.

Makine mühendisi nasıl olunur u arayan bir kişi maaşlarını okumaktan sıkıntı yaşamayacaktır. Ne iş yaptığını okuması sıkıntı yaratmayacaktir.

Konusuna ve içeriğine göre değişir hocam. Mesela;

Bilgisayarım açılırken harddevice not found hatası veriyor

Şeklinde aratan birisinin almak istediği cevap, biosa girip 1st deviceyi HDD seçmesi gerektiğini öğrenmektir. Hatanın sebebini, neden bu hatayı aldığını da ek olarak makale içerisine girebilirler. Ama gidipte eskiden 1gb ev kadarmış biliyonmu.... Diye başlayıp 2 saat bide harddisk tarihçesi yazarsa kullanıcı kaybeder.

Açıkçası şuan bunları yazıyorum ama hangi konuya yazdığımı dahi unuttum. Sigara bırakma asamasindayim hocam saçmalamis olabilirim ama anlatmak istediğimi anlatmışimdir umarım.

Anladım hocam. Bir çok makaleci arkadaşta böyle uzatıyor konuları :)

Mesela "Wmaraci`nda bahset özelliği nasıl yapılır?" diye bir konu başlığına tıkladık diyelim. Adam başlıyor. "Wmaraci nedir?" , "Wmaraci ne zaman kurulmuştur?" Wmaraci`na nasıl üye olunur?" bir ton hikaye anlattıktan sonra en son ne yapacağını anlatıyor. Kelime sayısı uzatıyor ama ziyaretçi açısından hiçte olumlu bir izlenim bırakmıyor.