wmaraci reklam

Asgari ücretli işçinin isyanı (bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum)

18 Mesajlar 2.021 Okunma
wmaraci reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)

izlemeden adlı üyeden alıntı

Amerika'da 1160$ asgari ücret, simit 2$ diye bir yorum gelmiş. Burada unutulan şey Türkiye'nin tamamen dışarı bağlı bir ülke olması. Amerika'da yaşayan bir insan IPhone kullanmak istediğinde tek asgari ücretle alabilirken bir Türk'ün 5 aylık asgari ücretini yatırması gerekiyor. Bu sadece tek bir örnek, buna arabadan da örnek verilebilir veya tek asgari maaşla ulaşılan refahla da örnek verilebilir. Keşke her şey dengeli olsa düşünüldüğü gibi.

Buna cevap olarak ayağını yorganına göre uzat diyorum. iPhone kullanma diyorum bende.

Çin'de bir kişi ithal ürün kullanmıyor herkesin elinde takoz telefon neden nedenini söylemeyeceğim ona da bir bahane bulursunuz :)
dincerdirlik

kişi bu mesajı beğendi.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
reklam

dincerdirlik dincerdirlik WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 238 / 206
  • Ticaret 0, (%0)
İbrahimŞEN neden takoz ben çok merak ettim :)
SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Didimedya abi çünkü bizim Türk milleti gibi hava atma dertleri yok. İsraf yok.
dincerdirlik

kişi bu mesajı beğendi.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

dincerdirlik dincerdirlik WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 238 / 206
  • Ticaret 0, (%0)
İbrahimŞEN adamlar zaten günlük 3 5 dolar maaş ile çalışanları var, bakmayın zengin ülke sanılıyor açlık sınırı hat safhada o yüzden.. Haklısın gerek duymuyor da olabilirler.
SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

izlemeden izlemeden WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 22 / 10
  • Ticaret 1, (%100)

İbrahimŞEN adlı üyeden alıntı

Buna cevap olarak ayağını yorganına göre uzat diyorum. iPhone kullanma diyorum bende.

Çin'de bir kişi ithal ürün kullanmıyor herkesin elinde takoz telefon neden nedenini söylemeyeceğim ona da bir bahane bulursunuz :)

Burada olay kullanıp kullanmamak değil. İstersen kullanabiliyor musun önemli olan bu. Onların asgari maaş ile yaşadığı refah ile bizimki aynı değil demek istiyorum. Hal böyle olunca da milyonlarca insanın köle gibi çalıştığı Çin ile ülkemizi kıyaslıyoruz. Benim telefonum da iphone değil ama ekonomik olarak gayet rahatım, istersem gidip alırım. Dediğim gibi olay alım gücü, almak değil ve alım gücümüz oldukça düşük.
Arestr

kişi bu mesajı beğendi.

bincele.com

thenameless thenameless WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 25.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ö** F**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 23 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
Yok abi ya, cidden bu tür insanlarla aynı ülkede yaşıyoruz ya yazık. 1600₺. Basit bi matematik hesabı yapın, min. 700₺ kira / etin kilosu 60₺ / bir market alışverişi en az 300₺. 1 aylıktan bahsediyorum. 1 aylık en az 300₺. Kıyafet harcamaları n'olacak? 1 kıyafeti 5 sene giymeye mi çalışacaklar? Onların da az çok zevkleri olmayacak mı? "ayağına yorganına göre uzatsın" falan filanla girmeyin konu içine. Asgari ücretlilerin Ve emeklilerin çoğu çocuk sahibi. "evlenmeselermiş çocuk yapmasalarmış" gibi saçma sapan şeylerle de gelmeyin ki hiçbir baltaya sap olmayıp evlenip çocuk yapanları kastetmiyorum. Neyse, çocukların eğitim masrafları, kılıf kıyafetleri vb. Ya açıklayın bana ya, neden böyle düşünüyorsunuz? Asgari ücret nedir bu ülkede?"nefes alsın ama yaşamasına gerek yok" mu? Üniversiteliler işsiz. Birçoğu boş kafa olabilir. Ama birçoğu da hiçbir alanda önlerini açmadıkları için iş imkanı olmadığı için orda burda asgari ücretle işe girmeye çalışıyor. Sen kapıyı açmıyorsun ki içeri girsin. "kapıyı zorlasın açılır 'gibi şeyler de söylemeyin. Çok basit ve yalakacı bi düşünce yapısı var nedense toplumumuzda. Elinize ne geçiyor böyle yapınca? Yazacak, söyleyecek çok şey var, ama derslerim var. İyi günler

bloghocaniz bloghocaniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 45 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Bizim insanımız kadar tembel, hazırcı ve mazeret üreten başka millet var mı emin değilim. Adı üstünde asgari ücret. Lise mezunu arkadaşım asgari ücretle girdiği fabrikada şu an 6 bin lira alıyor ( 32 yaşında ) Bizim millet istiyor ki hem sadece işimi yapayım hem de çok para kazanayım. Yok öyle dünya. Bu zihniyet zaten bizi bir adım ileri götürmeyen. Ben de isterim insanlarımız daha refah bir hayat yaşasın ama oturduğunuz yerden olmuyor bu işte. Çalışmak lazım hem de çok
dincerdirlik

kişi bu mesajı beğendi.

https://bloghocaniz.com

uaslan95 uaslan95 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Yani bir kaçımız yazdığı yorumlara göre bu durumu savunuyor. Peki savunan arkadaşlara soruyorum Milletvekili maaşının bu kadar yüksek olması sizi rahatsız etmiyor mu? Verilen istatistiklere göre %56 çok korkunç bir rakam. Benim kanaatimce bu maaşın büyük bir miktarda düşürülmesi ve dengelenmesi daha doğru olacaktır. Ve 1603₺ az bir rakam değil deniliyor. Evet 4-5 sene önce bu rakam ile ev geçindirilebilirdi. Ama bu zamanda kirada iseniz mümkünatı yok!
thenameless

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al