Yok abi ya, cidden bu tür insanlarla aynı ülkede yaşıyoruz ya yazık. 1600₺. Basit bi matematik hesabı yapın, min. 700₺ kira / etin kilosu 60₺ / bir market alışverişi en az 300₺. 1 aylıktan bahsediyorum. 1 aylık en az 300₺. Kıyafet harcamaları n'olacak? 1 kıyafeti 5 sene giymeye mi çalışacaklar? Onların da az çok zevkleri olmayacak mı? "ayağına yorganına göre uzatsın" falan filanla girmeyin konu içine. Asgari ücretlilerin Ve emeklilerin çoğu çocuk sahibi. "evlenmeselermiş çocuk yapmasalarmış" gibi saçma sapan şeylerle de gelmeyin ki hiçbir baltaya sap olmayıp evlenip çocuk yapanları kastetmiyorum. Neyse, çocukların eğitim masrafları, kılıf kıyafetleri vb. Ya açıklayın bana ya, neden böyle düşünüyorsunuz? Asgari ücret nedir bu ülkede?"nefes alsın ama yaşamasına gerek yok" mu? Üniversiteliler işsiz. Birçoğu boş kafa olabilir. Ama birçoğu da hiçbir alanda önlerini açmadıkları için iş imkanı olmadığı için orda burda asgari ücretle işe girmeye çalışıyor. Sen kapıyı açmıyorsun ki içeri girsin. "kapıyı zorlasın açılır 'gibi şeyler de söylemeyin. Çok basit ve yalakacı bi düşünce yapısı var nedense toplumumuzda. Elinize ne geçiyor böyle yapınca? Yazacak, söyleyecek çok şey var, ama derslerim var. İyi günler