SkyGhostAir adlı üyeden alıntı

Örnek vermek gerekirse: n11'de bir satıcıdan 15/09/2018 tarihinde dolar 6.40 iken 675TL'den 4TB WD HDD aldım, 1 ay sonra dolar 5.70 Tl'ye düşmesine rağmen aynı HDD için 100TL daha fazla yazmışlardı, sordum yüksek kurdan stok yaptıkları için düşürmediler. 1 ay daha bekledim ve 11.11'de 680TL'ye düştü, 90TL kupon ile 590TL'ye aldım. Şu an ise 640TL'ye kadar düşmüş durumda.Şu ara piyasa yüksek kurdan stok yapanlar deneniyle yüksek, önce yüksek fiyatlı stoklarının erişmesi gerekiyor o yüzden beklemen de fayda var.

Ek olarak M2 SSD olarak Samsung 970 Evo, yada bütçene göre Samsung 970 Pro tercih etmeni öneririm, normal SSD hızında M2 SSD alıp kendini kandırma :)

SkyGhostAir adlı üyeden alıntı

Bağlantıda verdiğin M2 SSD değil aslında, M2 girişli SSD. Aynı modelin Sata girişli SSD'si mevcut bende. M2 SSD ile arasında 6 kat okuma bir o kadar da yazma farkı var.

Bütçe konusunda biraz sıkıntılarım var. Bu yüzden biraz düşük seviye bakayım dedim. 970 evo lar daha da pahalı. Dediğiniz gibi biraz beklemekte fayda var. Dolar şuan aylar sonra yine düştü 5,10 civarlarına. Bu hızla düşerse 1-2 seneye anca alırım zaten elektronik bir şey :D