Savcılık bu tür olaylardan dolayı başvuruyu genelde kabul etmez. Şikayetini tüketici hakem heyetine yaparsın ki ürün fiyatı da bunu gerektiriyor. Ama iade söz konusu olursa mesafeli satış sözleşmesine göre yapılabilir, sizde mesafeli satış sözleşmesi olmadığı için iade söz konusu olmayacaktır. Bu tür ************** insanlar genelde yanlış adres ve telefon bilgisi verirler. Ürünü almadan önce kargo görevlisinin yanında kontrol etmeniz gerekirdi. Ülkemizde uygulanmayan bir şey var. Kargoyu kabul etmeden önce yetkilinin yanında açıp bakmaya yetkilisiniz bu hakkı kullanın. Size parasını ödemeden açamazsınız diyeceklerdir kargoların böyle bir hakkı yok!

Ben aynı durumla karşılaştım. Kredi kartına kapıda ödeme aldım. Ups kargo kredi kartına ödemeyi aldı sonra bana ürünü teslim etti. Açtım baktım sipariş ettiğim ürünle gelen ürünün alakası yok. Firmaya telefonla ulaşmaya çalıştım ulaşamadım. UPS kargo genel merkezini arayıp söz konusu mağduriyeti yapan firmanın ücreti tahsil eden firma olarak, sorumluluk sizde dedim. Anlayışlı bir yöneticiymiş haklısınız dediler. Kredi kartı tahsili iptal edip, ürünü benden aldılar. Ondan sonra mesafeli satış sözleşmesi olmayan kimseden bu şekilde alışveriş yapmadım.