Reklam gelirlerine %15 vergi

24 Mesajlar 3.560 Okunma
smmexpress

mrfirst mrfirst WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 15 / 12
  • Ticaret 1, (%0)
Bu kadar da olmaz ya zaten 3-5 kuruş kazanıyoruz ondan da bir şey kalmayacak. %5 olsa yine neyse. Siz ne düşünüyorsunuz?

wmaraci
reklam

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Kaynak nedir ? 3 gündür yine forumda vergide vergi dönüyor herkes birşey söylüyor anlamadim
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

mrfirst mrfirst WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 15 / 12
  • Ticaret 1, (%0)
Cumhurbaşkanı resmi kararı hocam.

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Anladım usta şimdi gördüm resmi gazetede

wmaraci
wmaraci

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Devlete para lazım. Yeni vergiler çıkıyor, vergiler artırılıyor. Kimse sesini çıkaramıyor nasıl olsa :)
uzunlarpc Aykut Mad

kişi bu mesajı beğendi.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Bugün bir tıklama almışım gelen gelir 1 kuruş. :)
Artık 1x18/100 den 00.001,15 kuruş vergimi veririm. :)

Bu vergiyi vermek içinde hemen 3.000tl vererek bir şirket açmalıyım, sonra her ay 400tl sırf bu vergiyi vermek için diğer vergileride ödemeliyim. Muhasebeciye, bankaya, dükkana da para vermeliyim.

Ee yapacak bir şey yok.Suriyeli kardeşlerimin için ben iki kat vergi veririm. Nasıl olsa burada mülteci benim. Onların maaşlarının da arttırılması gerekiyor.

Suriyeli kardeşlerim harcadıkça beni hatırlasın onların canı sağolsun. O kadar ülkelerinde yaşıyorum, o kadar benin ülkem için savaşıyorlar. :(

Yukarıda yazanları kendimi tutamadım yazmak istedim. Siyasi tartışma yapmadan yorumumu eleştirebilirsiniz. Sonuçta wmaraci.com saygı çerçevesinde tartışmaya açık bir platformdur.

Vergi verilmesin demiyorum ama vergi verilecekse herkesin vergi vermesinin hatta vergi vermeyenlere de ekstra maaş verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Tabi %15 lik vergi içinde 10.000 tl ye yakın bize masraf yaptırmalarını da kınamıyor değilim.
Tengre Mad sergennaslan

kişi bu mesajı beğendi.

deryaerdil deryaerdil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 84 / 223
  • Ticaret 11, (%100)
Muhteşem oldu..
Sağolsun devletimiz her şeyi düşünüyor (!) vergi konusunda.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Bugün bir tıklama almışım gelen gelir 1 kuruş. :)
Artık 1x18/100 den 00.001,15 kuruş vergimi veririm. :)

Bu vergiyi vermek içinde hemen 3.000tl vererek bir şirket açmalıyım, sonra her ay 400tl sırf bu vergiyi vermek için diğer vergileride ödemeliyim. Muhasebeciye, bankaya, dükkana da para vermeliyim.

Ee yapacak bir şey yok.Suriyeli kardeşlerimin için ben iki kat vergi veririm. Nasıl olsa burada mülteci benim. Onların maaşlarının da arttırılması gerekiyor.

Suriyeli kardeşlerim harcadıkça beni hatırlasın onların canı sağolsun. O kadar ülkelerinde yaşıyorum, o kadar benin ülkem için savaşıyorlar. :(

Yukarıda yazanları kendimi tutamadım yazmak istedim. Siyasi tartışma yapmadan yorumumu eleştirebilirsiniz. Sonuçta wmaraci.com saygı çerçevesinde tartışmaya açık bir platformdur.

Vergi verilmesin demiyorum ama vergi verilecekse herkesin vergi vermesinin hatta vergi vermeyenlere de ekstra maaş verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Tabi %15 lik vergi içinde 10.000 tl ye yakın bize masraf yaptırmalarını da kınamıyor değilim.

eleştiri olarak yazmıyorum, ama aslında yeni çıkan bir şey yok, 1970 yılından beri aslında zaten maliyeye kayıt olup vergi ödemeliydik. :)
sorun yeni çıkmış gibi oluşunda 1 tl bile gelir elde eden herkes vergi mükellefi olmalıdır NET...
Bu arada ben maliyeyi savunmuyorum vergi oranları çok yüksek bu düşürülmeli, ama gerçekten herkes ama herkes vergi ödemeli.
mesela sgk lısını asgari ücretten gösteren insanlar anında tespit edilmeli, cezaları kesilmeli. çalışan her işçi devlete kesinti yolu ile vergi ödemektedir, ama bizler ödemiyoruz bence sıkıntı :)

bu işin çözümü çok basit;

banka hesabınıza para getirtmeyin, ne bileyim bilyoner vs gibi bir hesabınıza para gönderttirin, bunu vergi kaçırın diye yazmıyorum ama durum böyle, maliyenin vakti yeter inceleme yaparsa hepimiz 1 tl için mükellef yapılacağız (ama yakalarsa)

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Kaynak olarak resmi gazeteyi inceleyebilirsiniz arkadaşlar; http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/12/20181219-6.pdf

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Peki bu konuda bilgisi olan var mı?

- Google Adsense gelirlerimizin vergisini İrlanda hükümetine ödüyor diye biliyorum.
- İrlanda ile Türkiye arasında vergi anlaşması var ve bu anlaşma verginin 2 farklı ülkeye birden fazla kez ödenmemesi için yapılan bir anlaşma. Anlaşmaya göre, eğer bir ürünün veya hizmetin vergisi İrlanda 'da ödeniyorsa (ki Google ödüyor), ek olarak Türkiye'de ödenmesi gerekmiyor.

Buna göre nasıl bir sonuç çıkarmak gerekiyor?
İrlanda - Türkiye gelir anlaşması: http://www.gib.gov.tr/sites/default/files/uluslararasi_mevzuat/IRLANDA.htm

Since1912 alperi ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al