yilmaz70 adlı üyeden alıntı

bladekardes Pingdom analizde; Avrupa lokasyonda 811 ms yani 1 sn altında açılıyor site, bu gayet iyi bir orandır.

Pagespeed mobil puanı ise 70, bu bir çok siteden daha iyi bir puan :) Tabii ki yükseltilebilir, ancak bunun için mobil uyum testinde çıkan hataları düzenlemelisiniz.

Webpagetest analizine baktığımızda; İstanbul lokasyonda siteniz ortalama 2.50 sn de açılıyor.

Detaylara girdiğimizde ilk gözümüze çarpan; admin ajax php oluyor.

https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.11.0/jquery.min.js:3

Yüklenme süresi 807 ms.

Fontlar 1.32 sn de yükleniyor mesela. Ayrıca Jetpack eklentisinden kaynaklı 1.56 sn yüklenme süresi var.

Logo 2.26 sn, favicon ise 2.41 sn de yükleniyor.

Şimdi, her şeyi yaptığınıza eminmisiniz :)

Kısaca göz attım ve size aynen aktardım. Daha önce dediğim gibi logo ve favicon önemlidir mesela ilk açılışta. Sonra tüm resimlerin optimize edilmiş olması gereklidir. Daha sonra ise cache ayarları doğru olmalıdır. Mesela Jetpack cpu yükselmesine neden olan bir eklentidir, ben hiç kullanmam.

Kolay gelsin :)

Herkes aynı şeyi diyordu, ama Jetpack'i seviyordum.. Siz de bundan şikayet edince, sildim gitti. Bıktırdınız beni. :laugh: Kullanmayacağım bir daha.

Logo konusunda yapacak bir şeyim yok, yapabileceğimin en iyisini yaptım logo için. (Mobil hariç, mobil bağlamında logoya hiç bakmadım. Ama o da iyidir diye düşünüyorum.)

Favicon 1kb, ona daha fazla bir şey yapamam.

Admin ajax demişsiniz, işte ona bir şeyler yapabilirim sanırım ama, ne yapabilirim hiç bilmiyorum. Ajax ne onu bilmiyorum, admin ajax ne yapar onu bilmiyorum. Birkaç referans link ya da öneride bulunabilir misiniz?