wmaraci reklam

Adsense vergi olayi net bilgi

28 Mesajlar 4.138 Okunma
smmexpress

halitaga halitaga WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 840
  • Beğeniler 351 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Benim endişem vergi dairesi, maliye, şirket kurmak vs uğraşmak. Vergiyi google mı kesecek yoksa banka mı benim için fark etmez. Uğraştırmasınlar yeter.
Karikaturname daniel1336 serhat550

kişi bu mesajı beğendi.

imzam yok
wmaraci
reklam

serhat550 serhat550 serveryonetimi.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yapımcı/Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 21 / 74
  • Ticaret 5, (%100)
Ugrastirmayacak. Yani tek kalemde bu isi bitirecekler. Endise etmene gerek yok. Tamda bunu anlatmak istedim. Tek tek ugrastirmasinlar yeter. Ki ugrastirmayacaklar. Yoksa kendimiz ugrassak bazi durumda kendi cebimizden odemek zorunda bile kalirdik
halitaga

kişi bu mesajı beğendi.

webisyo webisyo Merhaba, ben Ali :) Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 851
  • Beğeniler 801 / 328
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam sanki herkes Adsense den kazanıyor gibi yanıtlar verilmiş. Ama ben tanıtım yazısı veya banner reklamdan kazanıyorum. Bunun vergi olayını nasıl çözerim ?

Adameksik.com | Halı Saha Oyuncu Bulma Sitesi.

• Üyelik 10.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 21 / 74
  • Ticaret 5, (%100)
Evet simdi o konuya degineyim. Ben baslikta belirttigim gibi direkt google adsense olarak bilgi verdim. Onu su sekilde yapabilirsiniz ya sirketleseceksiniz ya da araci reklam firmalari uzerinden fatura kesilmesini saglayacaksiniz ki muhtemelen komisyon isterler bu sekilde halledebilirsiniz. Yakinda sirketlestigim zaman bu hizmeti vermeyi dusunuyorum acikcasi

Ayrica reklam aldiginiz yer firma ise ona bunla ilgili reklam icin gider makbuzu kestirmeyi isteyebilirsiniz. Yani sizin adiniza reklam aldiginiz kisi makbuz kesebilir

wmaraci
wmaraci

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)

halitaga adlı üyeden alıntı

Benim endişem vergi dairesi, maliye, şirket kurmak vs uğraşmak. Vergiyi google mı kesecek yoksa banka mı benim için fark etmez. Uğraştırmasınlar yeter.

bende onu sorucaktım tam yorumunuzu gördüm kendileri uğraşsında bizi uğraştırmasın umarım öyle olur keseceğini keser şirket kur fatura kes gerek yok bunlara

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

LinkPicture LinkPicture WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kontrolör
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 16 / 102
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel anlatım olmuş hocam
Keşke vergi vermesek tabi ama alacaklarsa da bizi uğraştırmasınlar

Çok yüksek kazanç sağlayanlara tavsiye
Şirket kurun , senelik az biraz muhasebeci parası verin 100 -150 lira
Yeme içme yol parası ev kirası herşeyi gider gösterin
Geliriniz 1 lira gozuksun , onun da vergisini verin ama artık 😀

Resim Linki Almanın En Kullanışlı Yolu LinkPicture.com

• Üyelik 10.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 21 / 74
  • Ticaret 5, (%100)
Sayin linkpicture. Kararnamenin 1. Maddesine bakarsaniz vergi verilip verilmemesine bakilmaksizin diyor. Yani her turlu alinacak :)

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam google yerel bir sirket degil. Sizin adiniza hicbir sekilde devlete vergi odemeyecektir. Ki googleden odeme alan birckk kisinin vergi. Kim. Numarasi googlede yoktur bile... vergi mukellefi olmak sandiginiz kadar kolay birsey degil. Yillik 14800 tl ye kadar kazanci olan, yani 1 lira bile kazansaniz, %15 vergi dilimi ile vergi beyaninda bulunup odemeniz lazim. Soylemesi ayip Maliye bolumunu bitirdim :D odememeniz durumunda 5 yil sonrasina kadar(zaman asimi suresi) bir maliyeci beyefendi kapinizi calip 4 yil 8 ay once boyle bir odeme almissiniz der. Ustelik misli ile alir vergiyi :D vereceginiz vergi 200 300 lira bisey basinizi derde sokmaya degmez.

http://www.muhasebetr.com/yazarlarimiz/burakcaltekin/002/

Playstore ve adwords olayina gelince. Sizin o menulerde gorduğnuz vergiler, google'nun turkiyede mali acidan dar mukellefiyet olarak tanimlanmasindandir. Yani o kazanclarinizdan verilen vergi; sizin adiniza satilan urunun parasi google tarafindan alindigi icin(turkiye bankalarina ait kredi kartlari ve banka kartlari) google adina odenen vergidir. Yani sizle hicbir alakasi yoktur. Google o vergiyi kendi şirketi adina türkiyede geçen satış işlemimden dolayı devlete vergi vermektedir. Sizin üstünüze düşen ise kendi kazançlarınızı devlete açık açık beyan edip vergilendirilmenizi kabul etmeniz. Devletin işi şakaya gelmez. :D
flatcast daniel1336

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 21 / 74
  • Ticaret 5, (%100)
Bir ara twitterin kapanmasi olayi vardi hatirlarsaniz. Orda devlet twitter a ofis acin demisti acmamisti. Google in turkiyede 1 resmi ofisi ve 3 5 tane de cozum ortagi var. Ulusarasi bir firmamiz vergi olaylarini sadece kitaplardan degil yasanmisliklar ve tecrubelerden biliyorum. Devlet isi sakata gelmez dogru ama buradaki insanlarin derdi vergi vermemek degil. Sadece vergi alinirken tek tek ugrastirmasinlar google dan toptan vergi alsin diye.

Bolumunu okudugunuza gore de bilinirsiniz. Gider makbuzu kesilir. Bu da inla coxulecek bir olaydir.

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Hepsini geçtim ayda 300 500 lira adsenseden kazanan birisi vergi mi verecek?
harpoon7x

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al