etedavi böyle yorumlarda yanlış anlaşılma olmaz dostum her fikir bir tecrübe kazandırır. almış olduğum bot youtube - facebook - ve diğer sitelerdeki tarifleri otomatik çekip yayınlıyor içindeki yorumları. yazıları içerikleri felan etiketleri ben ayarlıyorum. dediğim gibi zamanında çok iyi yerlerdeydi ama ben artık ilgilenmiyorum geçen yıl bıraktığımda çok iyi paralar getirdi ve sıralamada baya iyiydi. lisanssız tema olayında ise colormag teması ücretsiz tema zaten içindeki verileri bulundurduğumun hosting sunucusu kaldırmıyor ondan dolayı bu temnaya ekleyip bıraktım. shafia teması kullanıyordum. paylaşımların hepsinde spin atılarak eklendi 20 bin tarif felan 8 bin tarifi youtube ve faceden den otomatik içeriği ile çektiği için öyle görünüyor. etiketleri felan optimizasyopna aldım db yi 1 ay uğraşarak temizliğini yaptım boştaki etiket yazı içeriklerin hepsini temizledim sunucum iyi olsaydı bu sorunlar olmayacaktı. 3 ay vds kullandım hiç bir sorun yoktu artık uğraşamadığımdan satış yapıcam. yinede teşekkürler güzel yorumların için