wmaraci reklam
lidertakipci

Öğretmenlerin Öğrenci Dövme Hakkı ???

14 Mesajlar 1.760 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Böyle bir durumu ben dile getirmekten bile utanç duyarken günü birlik sınıfı sıra dayağına çeken sözde "öğretmenlere" çok fazla şahit olmaya başladım. Öyle geçtiğimiz senelerde tanıdığım ufak bi çocuk vardı şimdi lise 2'ye gidiyor (meslek lisesi) ve bi tane öğretmeni var durup durup sınıfta 6-7 kişi çıkarıp deli gibi dalıyormuş çocuklara hatta onuda geçtim bazen kamerasız sınıf varmış labaratuar oraya çekipte dövüyormuş.

Bugün yine hoca sınıfta sınav kağıtlarını okuduğu sırada bizim çocuk yanındaki arkadaşlarıyla konuşuyormuş. Hoca çıkarmış bunları tahtaya tüm sınıf önünde rezil rüsva etmiş deli gibi dövmüş.

Bizim çocuğun sorumsuz bi ailesi var ki zaten aile içi geçimsizlik hat safhada, çocuğun dersleri leş gibi hale gelmiş, psikolojisi darmadağın. Aynı şehirde olsaydık ben o hocadan nasıl şikayetçi olacağımı iyi biliyordum ama şimdilik bizim çocuğa akıl vermekle kaldım. Zaten döveceği zaman belli ediyormuş kendini bende dedim çıkarın biriniz telefonu gizliden çekin. Aklını alalım olsun bitsin.

Öğrenci dövmek nasıl aptallık, şerefsizlik ve vicdansızlıktır ? Bende meslek lisesi okudum meslek hocalarım pırlanta gibiydi ama teorik derslerdeki hocalar evde karısıyla, kocasıyla kavga eden bizim içimizden geçerdi. meslek hocalarım sağolsun o hocaların içinden geçmişlerdi. Ama işte herkes benim gibi şanslı olamıyor.

Öğretmen olmak bu kadar basit olmamalı! Sadece notların iyi/kötü diye öğretmen olmak yerine önce insan/anne/baba olabilmeli insan! Kendi evladına yapılmasını düşünemediği şeyleri başkalarının emanetleri pırlantalara bunu yapmamalı!

Kendi mezun olduğum lisede 6 ay ücretli mesleki gelişim öğretmenliği yaptım. Çocuklar tembellikten, geyik yapmak istemekten dersleri çok kötüydü. Bu çocuklar azıcık kendileri gibi birisi öğretmenleri olsun istiyor daha fazlasını değil. Ben bu çocuklara müfredatın haftalık ders programını kendi anlayacakları gibi anlatıyordum blok dersleri yapıyordum basit basit anlatıp sonra çıkıp bahçede futbol oynuyorduk. Eee noldu sonra ? bu çocuklarda isyan, saygısızlık yada aşırılık olmadı hiç. Hep saygılı davrandılar ve sınavların ortalamaları hep 80 üstüydü.

Şimdi bizim çocuğun 45 yaş üstü aptal hocasına bakıyorum.

Ne verdiği dersten çocuklar verim alabiliyor, ne davranışlarından, ne görünüşünden. Eee beyinsiz sen ÖĞRETMEN değilmisin ? Bu çocuklara ne öğretiyorsun ? Dayak yemeyi mi ? yoksa dayak atmayı mı ? Bizim neslimizden ve birkaç önceki nesilden çok iyi öğretmenler çıkacağına eminim ama işte atamalar ve emekliliği gelmiş ama paranın tatlı geldiğini söyleyen öğretmenler yüzünden çocuklar böyle aymaz ve beyinsiz öğretmen sıfatını bırakın insan sıfatını bile haketmeyen müsveddelere kalıyorlar.

Şerefsizler.

Yazımı Nazım Hikmet'in şiiri ile bitiriyorum;

Günü gelir çarh düzüne çevrilir,
günü gelir hesabınız görülür.
Günü gelir sualiniz sorulur:
Beyler bu vatana nasıl kıydınız?
ASametYildirim Linuxer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

omercelik12 omercelik12 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Bingöl
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 72 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Yanlış örnek olmayayım, hoca vurduğu zaman orayı terk Edip şikayet edilmeli. En sağlıklısi budur.
FurkanCanoz

kişi bu mesajı beğendi.

viarequal viarequal via RequaL Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sanat Tarihçisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 245 / 118
  • Ticaret 10, (%100)
İyi günler hocam , anlattıklarınızın hepsine katılmakla beraber şu an formasyon alan bir öğretmen adayı olarak konu ile ilgili tamamen kendi içimden geçen https://www.bilimsell.com/egitimde-ceza-ve-odul/ başlıklı yazımı okuyabilirsiniz. Bu şekilde davrananlar asla bir eğitici olamazlar , olsa olsa ruh hastası kişilikler olur.
omercelik12

kişi bu mesajı beğendi.

www.sinanusta.com.tr

halitaga halitaga WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 840
  • Beğeniler 351 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
3. sınıfta kırmızı kalemim yok diye tokat yemiştim.

imzam yok
wmaraci
wmaraci

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)
Böyle hocaların Allah belasını versin başka da bir şey demek istemiyorum dersem ban yerim.
webkartali

kişi bu mesajı beğendi.

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..

haliluunal haliluunal Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ağ ve bilgisayar sistemleri yö
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Ü**
  • Mesajlar 665
  • Beğeniler 80 / 270
  • Ticaret 0, (%0)
Bunu bende çok düşündüm, ileride olacak çocuğum hoca diye tabir edilen sonuç olarak insan olan birinden sırf notu düşük vs. Diye dayak yerse Allah korusun çocuklarım babasız kalır diye korkuyorum. Şuana kadar tek bi hocadan fiske yemedim sağolsun babam bu konuda geri değildir, bana her zaman dediği "Karşındaki isterse 100 yaşında olsun yaşına değil hareketlerine göre saygı duy" derdi. Çocuklarınıza saygının büyüklere değil, hakedene gösterildiğini öğretin. 10 yaşındaki çocuğu 35-40 yaşında kendini bilmez hala ergen kafasında olan biri varsa ahlaksızlığın kralını yapsın :) sevgilerle.
Ek olarak : Saygıyı haketmeyen birine saygı duyduğunuz zaman sizin güçsüz olduğunuzu sanıyor, hakedene hakettiğini vermek lazım polyannacılığa gerek yok
Kreatorn Linuxer

kişi bu mesajı beğendi.

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
haliluunal Bak hacı bu o kadar güzel ki "Karşındaki isterse 100 yaşında olsun yaşına değil hareketlerine göre saygı duy" ve o kadar doğruki! Babam her zaman saygılı davran herkese diyordu ama "hakedene" diye eklerdi. "Senden daha önce doğdu diye haketmeyen kişiye saygı duyma" demişti bi kere babamın içindeki sokratese selam olsun.

Gelecek kaygımız hepimizin var ama yani öyle para kazanmak, iş güç, evlilik değil sadece. Her konuda kaygımız var bakın en basiti Allah nasip ederse gelecekteki çocuklarımız...
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

ErenOzturk ErenOzturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Machine Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 12 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Bana Burda Boş Nizam Kitap Yapmayın Priminizi Devlete Ödeyin yeri var kim karşı çıkmaz bu olaya vicdan nefis meselesi bunlar, Ailesiyle gider okuluna olayı patlatırlar, gerekli mecralarda hukuğu var.

Adam'ı Zaaf'ı Yıkar.

Tokio Tokio Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Serbest işçi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 3, (%67)
Türkiyede eğitimin gelişmemesinin en büyük sebeplerinden birisi bence hak etmeyen afedersiniz "Şerefsiz" olarak tabir ettigim insanların ögretmen olmasıdır şuan derslerim çok kötü durumlarda diyebilirim bunun en büyük sebeplerinden birisi okulda eğitim bitmiş durumda.
Sırf arka sıralarda oturuyoruz diye birşey olunca sınıfta konuşma vesaire gibi şeylerde hocalar sadece arka sıralara odaklanıyor türkiyedeki egitim malesefki böyle insanlar yüzünden çok kötü duruma gelmiş durumda
Size kendimdem bir örnek vereyim ;

Bizim okulda kadın siyer hocası var kendisine nefret duyarım kadın 1Deil 2Deil belki bunu 50Defa yapmıştır Derse girer girmez konuşmadığımız halde yanımıza gelip yok siz salaksınız sizden adam olmaz diyordu en sonundada yüzünüzü gormek istemiyorum çık dersten diyince banada artık gına geldi bende sizin yüzünüzü görmek istemiyorim diyip dersten çıkınca sınıftaki 8Tane arkadaşımda benimle beraber çıktı

Bunun gibi şerefsiz ve meslegini hak etmeyen hocalar yüzünden inanın hayatta ne insanlara inancım kaldı.

Türkiyedeki eğitim sorununun bu olduğunu düşünüyorum

Linuxer Linuxer WMARACI Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 94 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Bunun tek çözümü ailenin sert bir şekilde okulu basıp biraz gürültü çıkarmasıdır. Gidipte müdürle usulünde konuşmak bir işe yaramaz. Bizzat şahidim çocuğun babası gelip öğretmeni sağlam şekilde dövdü ondan sonra çocuk başka okula gitti ama hoca kimseye tek bir fiske bile atamadı. Bu ülkede haklı olmak istiyorsan güçlü olacaksın bu ülkede herşey besin zincirine bağlıdır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al