lostyazilim

Wordpress Cache eklentisi

13 Mesajlar 1.508 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Fastest Cache üctetli kullanacaksan tavsiye ederim ben kullanıyorum ve çok memnunum. Özellikle fotoğrafları optimize etmesi database temizlemesi süper bişey. Daha önce bütün cacheleri kurdum aslında. Ama sitedeki bu çöplükleri gerçek anlamda nasıl temizleyeceğimi bilmiyorum. Sende tektek hepsini deneme benim gibi. Cpanel e girdiğimde bazı eski eklentileri hala kayıtlı görüyorum ve bir yazı dizisinde okuduğumda işi uzmanına bırakın diyordu. Yanlış birşey silerseniz mevcut eklentileriniz bozulabilir gibi bir ibare vardı. Ve ben korkudan temizlik yapamıyorum. Database temizleme eklentisi kurdum ama o pislikleri süpürmediği için bir espirisi olmuyor. Bu konuda uyarayım seni.

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

esmer38 adlı üyeden alıntı

Benim gibi acemi olanlar icin güzel bir soru ve konu olmus. Ancak en iyi antivirüs programi hangisidir sorusuna herkesin kendi deneyim ve gözlemlerine göre antivirüs programi önermesi gibi olmus :) Bu konuyu okuyan ve bilmeyen acemiler zar sallamak zorunda, ya cogunlugun önerisini kullanacak yada birini deneyim diyerek tecrübe edinecek.Bu cache eklentisini her wp sitesi kullanmak zorunda mi? Yani örnegin wp sitesinin acilis hizi 1.62 olan birinin kullanmasi sart mi? Domain hosting hersey godaddy.

Açılış hızı 1.62 demişsiniz ancak Godady Amerika lokasyonda olduğunu düşünerek ve sizin sitenizin de Amerika hedeflediğini varsayalım; o zaman gayet güzel bir performans sağlıyor diyebiliriz. Ancak Godaddy de iken sitenizin hedefi Türkiye ise maalesef 1.62 sn hız mümkün olmayacaktır.

Bu yüzden Webpagetest üzerinde lokasyon seçimi yaparak açılış hızlarının kontrol edilmesini tavsiye ediyorum.

Açılış hızı ile birlikte sayfa geçişleri de iyi olmalıdır. Malum ziyaretçiler sadece ana sayfaya gelmekle kalmaz diğer sayfaları da gezmek isteyebilirler.

Sizin deyiminizle zar sallamak, aslında deneme yanılma yöntemi zaten tüm siteler için geçerlidir. Yapılan ayarlar her sunucuda aynı performansı vermeyebilir. Kullanılan tema ve eklentiler büyük etkendir vs vs

İyi forumlar.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Ücretli düşünüyorsanız WP Rocket 2 senedir kullanıyorum. Düzenli güncelleniyor ve tüm ayarları çok basit.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al