wmaraci reklam
lidertakipci

Php vs javascript

3 Mesajlar 589 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)
Evet mantıklı açıklamalar bekliyorum :D

wmaraci
reklam

emin0 emin0 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Php server tarafından yorumlanması gerekir. Yani sunucu olmadan çalışmaz. Javacsript tarayıcılarda direk çalışır.
Javascript kullanarak sayfada anlık değişiklikler alabilirsin. Php de varmı bilmiyorum.
Php ile veritabı olan projeler yapabilirsin. JavaScript bilmiyorum. JavaScript ile sadece web projeleri değil oyun vs de yapabilirsin. Unity3D Game engine JavaScript çalıştırıyor. İnşallah doğru anlamışımdır.

Programlama Dili İnsana Nasıl Düşünmesi Gerektiğini Öğetir. [Steve JOBS]

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)

emin0 adlı üyeden alıntı

Php server tarafından yorumlanması gerekir. Yani sunucu olmadan çalışmaz. Javacsript tarayıcılarda direk çalışır.
Javascript kullanarak sayfada anlık değişiklikler alabilirsin. Php de varmı bilmiyorum.
Php ile veritabı olan projeler yapabilirsin. JavaScript bilmiyorum. JavaScript ile sadece web projeleri değil oyun vs de yapabilirsin. Unity3D Game engine JavaScript çalıştırıyor. İnşallah doğru anlamışımdır.

Valla hocam yukarıdaki resim ile ilgili düşüncelerinizi sormuştum ama yine de bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Esasen javascript sadece web, oyun vs değil, üzerine yazılan frameworkler sayesinde en büyük cross platform dil haline geldi. 2d 3d oyunlar (threejs),mobil uygulamalar (vvue react,) masaüstü uyualamaları (electron.js ) dahi geliştirebiliyorsunuz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al