lostyazilim

Üsküdar Belediyesi, borçlarına karşılık cami satıyor' iddiası

8 Mesajlar 1.031 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
İddiaya göre Üsküdar Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait olan Çengelköy’deki Güzeltepe Birlik Camii’ni vergi borcuna mahsuben 29 milyon 732 bin 950 TL bedel üzerinden Maliye Hazinesi’ne devretme kararı aldı. CHP karara itiraz etti.

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın iddiasına göre, Üsküdar Belediyesi Meclisi'nin ocak ayı oturumlarında cami satışı kararına imza atıldı. Meclis gündemine gelen teklifte Üsküdar Çengelköy'deki 4 bin 574.30 metrekare alanlı Güzeltepe Birlik Camii'nin ilçe belediyesinin ve sermayesi belediyeye ait Üsküdar Kent Hizmetleri A.Ş'nin vergi borçlarına mahsuben Maliye Hazinesi'ne devrinin düşünüldüğü belirtildi.
Teklifte, caminin Diyanet İşleri Başkanlığı'na tahsis edileceği, değerinin de toplam 29 milyon 732 bin 950 lira olduğu ifade edildi.

Teklif CHP'li meclis üyelerinin "ret" oyuna karşın AK Partili meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi. Karara tepki gösteren CHP'li Meclis üyesi Nezih Küçükerden, "Üsküdar'da cami satmaya devam ediyorlar. Üsküdar Belediyesi borçlarına karşılık bir camiyi daha satarak geçmişten gelen geleneğini sürdürdü" diye konuştu.

wmaraci
reklam

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
CHP karara itiraz ettiyse kesin doğru birşey yapıyorlar diyip diğer partinin peşinden gidecek milyonlar biliyorum :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Ben İstanbul'un en kalabalık ilçesinde oturuyorum. Kentsel dönüşümden dolayı büyük bir alan yıkıldı. Hemen yıkımın yapıldığı alanın bi tık dışında 1000 kişilik bi cami var. Azıcık yukarıya çıkarsanız meydanda bi tane merkez cami var. Azıcık o diğer caminin aşağısına inerseniz Eyüp Sultan camii var. Azıcık aşağıda Sayalar Camii var. Peki bu en başta kentsel dönüşümü niye söyledim biliyor musunuz :) ???? Çünküüü kentsel dönüşüm kampanyasının merkezinde yapılacak olan 2500 kişilik Cami var :DDDDDDDDDDD Evet o kıç kadar bölgenin etrafında tam 5 cami var ama yeni bi tane daha yapıyorlar çünkü güzel rant sağlanıyor.

Yahu bak ben söyleyince beni dinsiz ilan ediyorlar hasbinallah. Ulan cuma vaktiden bile yarısı dolmayan cami var dibinde zaten ne diye 6. cami'yide yapıyorsunuz böyle altın rengi kubbeli falan. Yahu niye kimse sorgulamıyor deliricem. Özel olarak cami yaptıranlarada izin verilmesin niye yapılıyor he yapılacaksa gidilsin camisi olmayan köylere yapılsın ne bileyim yada başka bi şekilde yardım olarak değerlenidirilsin.

"Sen camilerden ezanlardan rahatsız mı oluyorsun genç, hayırdır niyetin nedir?" cevabını aldım evet bunu yapan bizzat benim öz amcam. Namazında niyazında babam var onu bana karşı doldurdu birde ulan ne biçim insanlar haline geldiniz azıcık sorgulayın, düşünün ya. Ne dolmuşum be
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5151
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Keşke HAVALE yapıp dekontu ibraz etseymişler :D

wmaraci
wmaraci

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Havale de kesinti olur sıkıntı aga

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5151
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Allaha Havale Allaha :D :D
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
"Bugün ulusal bir gazetede yer alan ve ''Üsküdar Belediyesi camileri satıyor'' içerikli yazısıyla ilgili olarak bilgilendirme gereği duyulmuştur.

Haberde bahsi geçen Selamiali Huzur Cami, Çengelköy Bahçelievler Bozahmetoğlulları Cami, Bulgurlu Âmine Hatun Cami ve Hasan Uzun Camilerinin arazilerinin tapuları Üsküdar Belediyesi'ne aittir. Bu araziler mevcut planlarda dini tesis arazileri olarak kayıtlıdır.

Mülkiyeti Üsküdar Belediyesi'ne ait olan bu araziler, 1 yıldan fazla süredir Maliye ile yapılan görüşmeler neticesinde Belediyemizin Maliye'ye 7 milyon 370 bin 581 TL'lik vergi, resim ve harç borcuna karşılık Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne devredilmiştir.

Burada bilinmesi gereken asıl önemli husus şudur:

Haberin yapıldığı ulusal gazetede ''Camilerin satıldığı'' ifadesi yer almaktadır. Bu durum kesinlikle art niyetli bir yaklaşımı ifade etmektedir. Camiler üzerindeki haklar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki dönemde de devletimize ve vatandaşlarımıza aittir. Üsküdar Belediyesi'ndeki mülkiyetin Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne devri, planlarda dini tesis alanı olarak gözükmekte olan ibadet alanlarının mevcut durum haricinde kullanılmasına imkân sağlamaz. Üsküdar Belediyesi'nin Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile 1 yıldan fazla süredir yapmakta olduğu görüşmeler sonrası yapılan bu anlaşma Fiili durumun yasal hale getirilmesidir. Üsküdar Belediyesi'nin Maliyeye arsaları devretmesi tapu üzerindeki hakların da kendilerine geçmesini sağlamaktan başka bir durum değildir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur..."

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.

rodin123 rodin123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 8 / 13
  • Ticaret 1, (%100)
Benimde oturduğum kucuk semte 4 buyuk Cami var 1 tane okul var bizim koyde Cami yoktu köylü kendi imkanı ile güzel bir cami yaptı bu sefer imam yok herşey gösteriş hava ego gidip namazlı niyazi bir patronun yanında çalıştım günlük geliri 50 bin tl bize 100 lira fazla vermemek için bin bir takla atıyordu sonra işi değiştirdim bir ateistin yanında çalıştım adam ramazanda sırf ben oruçluyum diye yanımda yemek yemiyordu benden çay filan istemiyordu her bayramda bana maaşım kadar para vermişligi var sonra ben sorgulamaya başladım bazı şeyleri ve sonuç olarak cehennemligim 😆
ntka

kişi bu mesajı beğendi.

https://boyaciustasi.org/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al