Merhaba dostlar hemen hemen 1 aydır Adsense almak için uğraşıyorum, farklı hesaplarla deniyordum, genelde aldığım hata kopya içerikti veya başka bir Adsense hesabınız var diye.
Size birazda deneyimlere dayalı birkaç birşey söylemek istedim.
Öncelikle bugün itibarı ile blog sitem için adsense almış bulunmaktayım. 1 Aylık süreçte fark ettiğim birkaç birşey oldu:
-Adsense sizi adınızdan dolayı onaylamıyor da olabilir. (Anne, Baba ya da başka bir yakınınızın ismiyle başvurabilirsiniz. Deneme amaçlı.)
-İçeriğin kalitesi markalara hitap ediyor olmalıdır.
(Örneğin buraya reklam verebilecek markalar çoktur: https://blogdasin.com/akilli-saatlerin-spora-katkilari/ )
Yani akıllı saat reklamlarına uygun olabilir, ayrıca hoşting domain tarzındaki makalelerde reklamlıktır. Ya da herhangi bir spor makalesi.
- İçeriğinizin kalitesi: en önemliside budur. Alıntı içerik yapmayın, kendi eliniz ile emek vererek yazın, emin olun ki google bunun karşılığı veriyor.
Son maddeyi söylememin nedeni: Kopya içerik ile başımın yanmasıydı. Buda Google için Rest nedeni.

Tabi aramızda adsense uzmanları vardır. Benim anlatmak istediğim, yaşadığım sıkıntılar ve eğer benimle aynı şeyleri yaşayanlar varsa onlara ilaç olmak.