lostyazilim

Google Adsense Politika İhlali Hakkında

13 Mesajlar 1.599 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

theCrawLe theCrawLe mobiluzman.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2482
  • Beğeniler 615 / 615
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba; web siteme ocak 19 da trafik artışı olmuş bu trafiğin nereden geldiğini öğrenmem gerekiyor çünkü google kendi reklamlarına tıkladın diye reklamları 1 ay devre dışı bıraktı. Ben böyle bir şey yapmadım dışardan yapılan müdahaleler böyle bir şeye sebep olur mu ?

öksürüğe ne iyi gelir  https://neiyigelir.com/oksuruge-ne-iyi-gelir
wmaraci
reklam

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Aynı problemi bende yaşamıştım bir bot saldırısı sonrası ban yedim. Bunu şöyle ilişkilendiriyorum şuan, google o an bot göndererek kontrolü sağlıyor bizde bunu saldırı olarak adlandırıyoruz.
Kendi reklamlarına tıklama olayından dolayı yaşadın bunu. Üst üste bir kaç gün olursa sonunda böyle birşey yapılıyor. Google hesabına yönetici olarak bağlandığın ip den başka bir cihaz bağlanıp reklama tıklasa bile bu geçerli bir sebep. Çünkü geçersiz trafiği senin oluşturduğunu düşünüyor. Başka bir ip den gelen saldırıları google botları otomatik olarak siliyor zaten. Bottan dolayı ban yediğini düşünmüyorum.

Google da şöyle bir ibare çok dikkatimi çekmişti. Engellemek istediğiniz reklamı tıklayarak kontrol etmeniz bile geçersiz trafik olarak kabul edilecek ve bu konu hakkında gerekirse hesap iptaline kadar gidilecektir.

İmza!!! Get Closer!

theCrawLe theCrawLe mobiluzman.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2482
  • Beğeniler 615 / 615
  • Ticaret 12, (%100)
ctnbckci Yani buna ben mi sebep oldum fakat kendim hiç reklama tıklamam ki reklam sevmem bir kere ben :)

öksürüğe ne iyi gelir  https://neiyigelir.com/oksuruge-ne-iyi-gelir

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Dediğim gibi irdelemen lazım. yönetici olarak bağlandığın ip den bağlanıpta reklama tıklayan başka birisi oldu mu ? eşin dostun ailen vs. Silinen reklamlarının bedeli kaç tıklamaya denk geliyor? 1 mi 100 mü bunlara bakmak gerekiyor. Kesin bişey söylemek zor ama genellikle reklam tıklama teşviki veya kendi reklamına tıklamadan dolayı olur.
Adsense şöyle diyor; geçersiz trafik görürsen beni ben seni banlamadan bilgilendir. Senin yapmadığını bilelim kontrol edelim.

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
wmaraci

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1273
  • Beğeniler 445 / 444
  • Ticaret 61, (%100)
kardeşim 3 gündür benimde kapandı itiraz yazdım olumsuz döndüler, yani bence açılmayacaktır, çünkü sebepte bildirmiyorlar. hele ben hiiçççç reklam tıklamam :) bu ara herkesi kapıyorlar. başka isimle yeni kayıt oluşturdum başvurdum 3 gün oldu dönmüyorlar yani şu an adsense sıkıntılı. iyi forumlar

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

selcuksofta adlı üyeden alıntı

kardeşim 3 gündür benimde kapandı itiraz yazdım olumsuz döndüler, yani bence açılmayacaktır, çünkü sebepte bildirmiyorlar. hele ben hiiçççç reklam tıklamam :) bu ara herkesi kapıyorlar. başka isimle yeni kayıt oluşturdum başvurdum 3 gün oldu dönmüyorlar yani şu an adsense sıkıntılı. iyi forumlar

öyle düşünme ben 1 aylık ban yedim. süresi dolduğu gün geri bildirim açtım hemen açtılar hesabı. Sadece kalıcı veya gecici ban yenildiğinde itiraz etme hakkını kapatıyorlar. Reklamı yayınlamassa para kazanamaz. kendi ayağına neden sıksın google. Yeni başvurun için bişey diyemem böyle durumlarda 1 ay felan beklemeyi tercih ederim. sonra yeni başvuru yaparım.
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
HamdiCetin
Reklam yayınlayalı ne kadar oldu ? hesap yeni mi ?

• Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1273
  • Beğeniler 445 / 444
  • Ticaret 61, (%100)

ctnbckci adlı üyeden alıntı

öyle düşünme ben 1 aylık ban yedim. süresi dolduğu gün geri bildirim açtım hemen açtılar hesabı. Sadece kalıcı veya gecici ban yenildiğinde itiraz etme hakkını kapatıyorlar. Reklamı yayınlamassa para kazanamaz. kendi ayağına neden sıksın google. Yeni başvurun için bişey diyemem böyle durumlarda 1 ay felan beklemeyi tercih ederim. sonra yeni başvuru yaparım.

zaten bekliyorum durduruldu yazıyor, ama hesabınız açılmayacak diye mail geldi, o yüzden artık kasmıyorum adsensesiz devam :) tanıtım yazısı satışına odaklandım

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

selcuksofta adlı üyeden alıntı

zaten bekliyorum durduruldu yazıyor, ama hesabınız açılmayacak diye mail geldi, o yüzden artık kasmıyorum adsensesiz devam :) tanıtım yazısı satışına odaklandım

Geçenlerde de böylr bir konu hakkında konuşmuştum. Biz o tarafa doğru kayıyoruz malesef. Vergiler adsensenin şuan para kazandırmaması vs. en ufak hatada uyarı ceza vermesi. piyasayı tekel yapmış acımıyor.
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!

• Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1273
  • Beğeniler 445 / 444
  • Ticaret 61, (%100)

Geçenlerde de böylr bir konu hakkında konuşmuştum. Biz o tarafa doğru kayıyoruz malesef. Vergiler adsensenin şuan para kazandırmaması vs. en ufak hatada uyarı ceza vermesi. piyasayı tekel yapmış acımıyor.
sabır işte yılmamamız lazım, ben adsense olayını bitirdim kafamda, zaten site işini ilk planda zevk için açmıştım öyle de devam ediyorum. ben para kazandığım zamanlarda zaten sosyal medyadan backlink satarak kazandım, site işinde ehhh işte ama adsense kazancım günlük zaten 1-2 tl idi sıkıntı yok :)

wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al