wmaraci reklam

Mantık Soruları

33 Mesajlar 4.594 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
10 mu ?

wmaraci
reklam

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Hocam bu soruda bir çok yönden örüntü var ve bulduğum örüntülerin hepsinin cevapları yazılmış. Açıkçası merak ettim ben de.

Seokoloji Seokoloji WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Freelancer SEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 144 / 196
  • Ticaret 15, (%100)
15 Olabilir mi?

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Muhammed adlı üyeden alıntı

Hocam bu soruda bir çok yönden örüntü var ve bulduğum örüntülerin hepsinin cevapları yazılmış. Açıkçası merak ettim ben de.

Arkadaşlar bu sorunun bircok cevabı olabilir yazar mantığıyla düşünmediginiz sürece cevaba ulasamazsınız ama. 8 sorunun dogru cevaplarindan biridir. Kural uydurup yeni yontemler de bulabilirsiniz tabi
10u 2ye böl 5 5i 5e bol 1 5+2=7 mantigiyla ebob ekok bulur gibi carpanlara ayirinca 18 2+3+3 cıkıyor. Eğer baska bir cevap varsa o bunun yanlis oldugu anlamina gelmiyor.

Tek tek hepsini saglar bu yöntem deneyebilirsiniz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar bu sorunun bircok cevabı olabilir yazar mantığıyla düşünmediginiz sürece cevaba ulasamazsınız ama. 8 sorunun dogru cevaplarindan biridir. Kural uydurup yeni yontemler de bulabilirsiniz tabi
10u 2ye böl 5 5i 5e bol 1 5+2=7 mantigiyla ebob ekok bulur gibi carpanlara ayirinca 18 2+3+3 cıkıyor. Eğer baska bir cevap varsa o bunun yanlis oldugu anlamina gelmiyor.

Evet hocam yukarıda yanlış cevaplar adı altında yazılan cevapların aslında çoğu doğru.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Evet hocam yukarıda yanlış cevaplar adı altında yazılan cevapların aslında çoğu doğru.

Eğer sistematik bir dogruluk sagliyorsa elbette öyledir. Cevap 8 değil diyenle her turlu tartisirim bu konuyu. Zeka ve mantik sorularinin bircogu birden fazla yöntem ile cozulebilir. Genelde puanlama yonteme göre belirlenebilir misal 3 cevabı kolaydır 5 cevabının görülmesi zordur. 3e 10p 5e 20p verilir. Ben cocukluktan beri deli gibi cozerim bunlari profesyonel testlerini de cozmüs biriyim. Misal hafızaya dayalı testlerde cok iyi değilim. Zeka tipim görsel ve isitsel olarak siralaniyor daha sonra kinetik. Yani kisilerin cisimlerin cart curt isimleri değil görselleri aklimda kalıyor. Fotograf makinesi gibiymis zihnim yani. Bu testlerin amaci kendi zeka tipinizi belirlemeniz ve analitik zekanizi gelistirmeniz aslinda. O yüzden sonuçlar farklılık gösterebilir. Kesin cevap su diyemez kimse. Yukarıda belirttiğim yöntem cuk oturuyor mesela.

Bir sonraki sayı 24 olsun mesela 9 oluyor o oda 2.2.2.3 çarpanlarin toplamı örüntüyü oluşturuyor. Sistematik artmak zorunda değil. Beşgene de bağlarım bu işi de saat 2ye geliyormuş :)

Bu sorular en zor soru tipleridir mesela meraklisina birakayim.

Rakoto Rakoto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek acemi yazılımcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 22 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
13 :)

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Logaritmadan girdim türevden çıktım, böyle bir fonksiyon bulamadım hocam. Yazarın kafasındakini düşünebilmek bizi zeki, düşünememek de aptal kılmazdı zaten.

.

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

Eğer sistematik bir dogruluk sagliyorsa elbette öyledir. Cevap 8 değil diyenle her turlu tartisirim bu konuyu. Zeka ve mantik sorularinin bircogu birden fazla yöntem ile cozulebilir. Genelde puanlama yonteme göre belirlenebilir misal 3 cevabı kolaydır 5 cevabının görülmesi zordur. 3e 10p 5e 20p verilir. Ben cocukluktan beri deli gibi cozerim bunlari profesyonel testlerini de cozmüs biriyim. Misal hafızaya dayalı testlerde cok iyi değilim. Zeka tipim görsel ve isitsel olarak siralaniyor daha sonra kinetik. Yani kisilerin cisimlerin cart curt isimleri değil görselleri aklimda kalıyor. Fotograf makinesi gibiymis zihnim yani. Bu testlerin amaci kendi zeka tipinizi belirlemeniz ve analitik zekanizi gelistirmeniz aslinda. O yüzden sonuçlar farklılık gösterebilir. Kesin cevap su diyemez kimse. Yukarıda belirttiğim yöntem cuk oturuyor mesela.

Bir sonraki sayı 24 olsun mesela 9 oluyor o oda 2.2.2.3 çarpanlarin toplamı örüntüyü oluşturuyor. Sistematik artmak zorunda değil. Beşgene de bağlarım bu işi de saat 2ye geliyormuş :)

Bu sorular en zor soru tipleridir mesela meraklisina birakayim.

FurkanHisamioğlu adlı üyeden alıntı

Logaritmadan girdim türevden çıktım, böyle bir fonksiyon bulamadım hocam. Yazarın kafasındakini düşünebilmek bizi zeki, düşünememek de aptal kılmazdı zaten.

Aslında hepiniz haklısınız :) Bu sorunun çok farklı cevapları var(mış). Bir daha ki soruları bu kadar çok cevaplı sorular olmamasına dikkat ederim. Beşgenle bir alakası ve sayılarda bir örüntü yoktu.

miyondemli miyondemli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 129 / 137
  • Ticaret 30, (%100)
@backlinkcigeldi cevap 1.şekil mi?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al