lostyazilim

WordPress SEO Ayarları – SEO’lu Olun!

3 Mesajlar 1.293 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

zer zer cakmakenes.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

WordPress SEO Ayarları!

Maddeler halinde yazmayı çok sevdiğim için, bu yazımıda maddeler halinde yazacağım arkadaşlar. Yazımıza geçelim;

Kalıcı Bağlantılar (URL Ayarlayın!)

WordPress sitenizi kurduysanız eğer, ilk olarak kalıcı bağlantılar ayarlarını yapmanızı tavsiye ederim. Peki nedir bu kalıcı bağlantılar? Bunu geniş bir biçimde bu makalemde anlattım. Okumanızı ve ayarlamanızı tavsiye ederim. Yazıya gitmek için tıklayın.

Kalıcı bağlantılar ayarlarını yaptıktan sonra, bütün işlemler eklentilere kalıyor. Şimdi sıra tek tek seo eklentilerini sizlere anlatacağım.

WordPress SEO Eklentileri

1- All in one Seo Pack: WordPress’in en çok kullanılan SEO eklentisi diyebilirim. Normalde üst kısımda ayrı bir başlık açarak ‘Site Adı Ayarları’ndan‘ bahsedecektim ancak, bu başlık vb. ayarları bu eklenti ile kolayca yapabildiğiniz için konuyu buraya sakladım.

İndirmek İçin Tıklayınız

2- Google XML Sitemaps Generator: Websiteniz için bir adet Sitemap oluşturur. Oluşturduğunuz bu Sitemap arama motorları ile uyumludur ve sitenize her girdiğiniz içerikte arama motorlarını bilgilendirerek sitenizin daha hızlı indeks almasını sağlar.

İndirmek İçin Tıklayın

3- wpSeo: All in Seo Pack’in yanı sıra, ondan daha iyi ve daha kullanışlı bir Seo eklentisidir. Daha hızlı indeks almanızı sağlar ancak tek sorun, paralıdır.

Eklenti Sayfası İçin Tıklayınız

4- WP Super Cache: Sitenizde bulunan sayfalarınızı önbelleğe alarak sunucunuzun yükünü hafifletir. Sitenizi bir nevi hızlandırır. Bu sayede sitenize giren insanlar sorun çekmeden sitenizden faydalanabilirler.

İndirmek İçin Tıklayın

5- SEO Slugs:
Bu eklenti sitenizde bulunan uzun başlıklı yazıların başlıklarını mantıklı bir biçimde kısaltır. Tek sorun İngilizce.. Eğer İngilizce bir siteniz varsa kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

İndirmek İçin Tıklayın

6- Automatic Seo Links:

Bu eklentinin amacı, kendi belirlediğiniz kelimelere link vermektedir. Örneğin ayarlar kısmına girerek yeni kelime ve o kelimeye link eklediğiniz diyelim. Bu kelimede WordPress olsun. Sitenizde herhangi bir yazıda WordPress kelimesi geçiyorsa o linkli bir yazı halinde orada duruyordur. Ona tıklayanlar belirlediğiniz yazıya yönlenir. Güzel bir eklenti. SEO için önemlidir. Bende kullanıyorum.

İndirmek İçin Tıklayınız

Kaynak: http://ilimal.org/wordpress-seo-ayarlari-seolu-olun/

Bu yazımızında sonuna geldik arkadaşlar. Sık sık bu konular hakkında güncel yazılar yazacağım.

wmaraci
reklam

MehmetAliATLI MehmetAliATLI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 759
  • Beğeniler 161 / 84
  • Ticaret 9, (%100)
Yazınız içerik olarak faydalı değil. Ancak içeriğin içinde verdiğiniz linkleri açıp okursak faydalı olacak. Paylaşım yapıyorsanız ki; yapmışsınız forum kurallarına uyup:

Paylaşılan içeriğin tamamını forumda paylaşmalısınız. Aksi taktirde konunuzun gereksiz olduğu düşünülebilir.

🔒 http://mcmyazilim.com

zer zer cakmakenes.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

sonses10 adlı üyeden alıntı

Yazınız içerik olarak faydalı değil. Ancak içeriğin içinde verdiğiniz linkleri açıp okursak faydalı olacak. Paylaşım yapıyorsanız ki; yapmışsınız forum kurallarına uyup:

Paylaşılan içeriğin tamamını forumda paylaşmalısınız. Aksi taktirde konunuzun gereksiz olduğu düşünülebilir.

Bu gibi seo yazılarında insanların aklında bir çok soru kalıyor. Bunu söylemiş ama bu nedir? gibi sorular. Okuyucunun kafasında soru işareti kalmaması için çeşitli konuları ayrı yazılarımda açıklıyorum. Çünkü, bütün SEO konularını tek bir makalede topladığım zaman daha fazla kafa karıştırıcı oluyor. Aynı şekilde forumada bu şekilde linklemeler veriyorum.

Burayada SEO hakkında herşeyi eklemiş olsaydım eğer, emin olun insanlar okumakta zorluk çekerlerdi.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Edit: Linklemeleri kaldırdım.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al