Zanaa adlı üyeden alıntı

@organikhitsatisi Hocanın bi önceki yorumu çok mantıklıydı, yaptığım uzunca araştırmalar da ben kendim farklı ip ve lokasyonlar da Google'den giriş yapmaya, çalıştığım da not provied veya not set olarak gözüküyordu özer organik hit, süper organik hit, superhit pro, organichitnet sistemlerinden hit yollamayı denedik, özer ve süper hit anahtar kelime üzerinden yolluyor diğerleri google referansla geliyor, pek bir etkisi yok çünkü anahtar kelime gözüküyor hocanın dediği gibi not provied ya da not set olmalı.

Anlatmaya çalıştığım olayda bu zaten
yapay trafik ile organik trafik arasındaki farkı sizlere göstermeye çalışıyorum.

Zaten ister adsence olsun yada diğer reklam çalışmalarımızda kazanç sağlamak adına olsun tüm veriyi google amca bir şekilde buluyor ve analiz ediyor.

Dolayısı ile kullanıcılar not set ve not providet olarak gelişi olmadığında kabak gibi ortadayız zaten.

Bizim amacımız bağcıyı dövmek değil üzümden tat almak.

Kendi kendimize banlanma sebebi oluşturuyoruz.

Bakın gerçektende binlerce kullanıcımız oldu ve hala da sürekli artıyor. Buradaki hassas noktayı kullanıcılar kaçırıyor. İstediğiniz heryerden hit çekebilirsiniz bunu kimse neden oradan hit çekiyorsunuz demez.

Ama amaç site blog yada youtubede belli bir sıralamaya çıkmak ise; bu sefer kriterler dengeler değişiyor.

Neden göz göre göre kural not set ve not providet ise başka görüyoruz. Bunu biz görebiliyorsak google çok rahat görebiliyor.