wmaraci reklam

Forum ve Ticaret Kategorilerini Birleştirelim mi?

137 Mesajlar 19.119 Okunma
wmaraci reklam

IGBayim IGBayim BuyTakipci.com| SM Expert Kullanıcı
    • Üyelik 25.11.2014
    • Yaş/Cinsiyet 23 / E
    • Meslek Social Media Expert
    • Konum Şanlıurfa
    • Ad Soyad F** H**
    • Mesajlar 144
    • Beğeniler 16 / 30
    • Ticaret 2, (%100)
    Bu şekil mükemmel.

BuyTakipci.Com
    1.000 YT Abone 150₺
    1.000 YT İzlenme 30₺
    wmaraci
    reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 25.07.2014
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Elektrik Teknisyeni
    • Konum Fransa
    • Ad Soyad C** E**
    • Mesajlar 3510
    • Beğeniler 488 / 1190
    • Ticaret 1, (%100)

MasterKazanç adlı üyeden alıntı

Aslında bu konuda görüşler bellidir. Ticaret yapmayanlar birleştirilmesini istemez (forumda en az aktif olanlar ve sadece sorun yaşadıklarında karşılıksız bilgi isteyenler), ticaret yapanların çoğunluğu ise birleştirilmesini ister.

Bana kalırsa birleştirilmeli. Çünkü forumun ticaret kısmı gerçekten geri planda kalmış. Bir çok kişi bazı ilanları görmüyor bile. Haliyle ticaret yapmak için premium üyelik alanlar çok az verim alıyor ve premium üyelikleri bittiğinde yenilemeği 2 defa düşünüyorlar.

Birleştirilmesi hem forumdaki ticareti canlandıracak, hem de premium üyeliğe geçişleri arttıracaktır. Bu şekilde herkes kazanır diye düşünüyorum.

admin Pasa

Hocam sizin mesaj özellikle dikkatimi çektiği için sizi alıntılıyorum yoksa bir kaç arkadaş daha vardı yazacağım.

Şimdi "Ticaret yapmayanlar birleştirilmesini istemez (forumda en az aktif olanlar ve sadece sorun yaşadıklarında karşılıksız bilgi isteyenler), ticaret yapanların çoğunluğu ise birleştirilmesini ister." demişsiniz.

Aslında her iki tarafında birleştirilmemesini istiyor olması lazım. Nedenine gelince, siz şuan bile mesajınızdan anlaşıldığı kadarı ile forumdaki ticaret kitlesinden memnun değilsiniz. Peki forumda günde 100 yardım konusu açılıyorsa bunun belki 15-20 si ancak çözüme kavuşuyordur. Peki sıkıntısına çözüm bulamayan kişiler neden forumda kalsın? Forumun kitlesi nasıl artacak, foruma yeni insanları alıştırmazsak hatta ticaret ile forumu birleştirip olan üyeleri de kaçırırsak forumdan peki siz kime satış yapacaksınız? Forum yöneticileri ile mi ticaret yapacaksınız, yada ticaret yapanlar ticaret yapanlarla karşılıklı satış yapar. Forum kullanmak isteyenlerde kendilerine başka forum bulurlar dimi?

Her yeni üye potansiyel bir müşteridir, siz yeni üyeleri kaçırırsanız olan ticarette ölecektir.

Mesajınızdan hissettiğim kadarı ile siz forum kültürüne pek sahip bir insan değilsiniz anladığım bu yüzden olaya bu şekilde bakıyorsunuz.

Ben yıllardır bu forumdayım, müsait zamanlarımda çoğu zaman tüm günümü forumda geçirip insanlara yardım etmeye çalışıyorum. Çünkü forum kültürü bunu gerektirir. Fakat son zamanlarda wmaracı forum kültürü olarak neredeyse bitme durumuna gelmiş, kimse kimseye yardım etmiyor, üc kuruşluk bilgisi olan satmaya kalkıyor. Yeni gelen üyeler yada eski forum üyeleri de bu durumdan rahatsız olup uaklaşıyorlar forumdan. Burası yardım formundan çıkıp ticaret formuna dönüşürse emin olun iler dahada kötüye gider. Mantıklı düşündüğünüzde bana hak vereceğinizi düşünüyorum. Kolay gelsin
    jobsfrominternet

kişi bu mesajı beğendi.

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
    • Üyelik 19.04.2015
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek öğretici
    • Konum Kahramanmaraş
    • Ad Soyad A** H**
    • Mesajlar 2080
    • Beğeniler 438 / 437
    • Ticaret 32, (%94)
    evet birleştirelim admin sürekli bir ora bir buraya giriyoz valla aklımızı kaybedersek iyi olmaz

işte buu

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
    • Üyelik 25.06.2012
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Engineering Director
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad T** C**
    • Mesajlar 771
    • Beğeniler 2 / 260
    • Ticaret 0, (%0)
    istatistik bazlı gidilmeli..
    forum'a girenlerin kaçı ticaret kategorilerinede girmiş gibi.
    bu tür bir data bu sorunun rasyonel cevabını vermiş olacaktır.

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
    Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)
    wmaraci
    wmaraci

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 14.11.2012
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Ticaret
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad S** E**
    • Mesajlar 2894
    • Beğeniler 1339 / 1338
    • Ticaret 249, (%100)
    Kategorilerin birleştirilmesi karışıklığa neden olacaktır, bu şekilde ayrıştırılmış hali iyi yalnız bununla birlikte bir çok konuda çoğunluğunun da benim gibi düşündüğünü tahmin ediyorum ve dile getirmek istiyorum.

Artık yenilik zamanı geldi diye düşünüyoruz, normal üye statüsündekilerin bazı kategorilerde sınır tanıması da kötü yönde etkilediğini söyleyebilirim. Uzun zamandır burada üyeyim ilk zamanlarda ki gibi potansiyelin biraz düşüş sağladığını üzülerek söyleyebilirim. Örneğin; dün bir site tanıtım kategorisinde 1 konu açtım ve inanın kimse girip bakmadı, eskiden olsaydı yorumlar gelir öneriler sunulurdu. Analiz yetkisi sizde bu durumu detaylı olarak inceleyen birim sizsiniz ama ticaret alanında ki potansiyeli de az çok takip ediyorum ve bu yüzden bunları konuşuyorum.

Artık sınırlı ticaret kategorilerinde ki ilanların aynı halini görmekten etkilenmiyor değilim.

Mobil tasarım da çok uğraş isteyen bir sistem var, bu konuda özenti falan değil bunu samimi söylüyorum sadece kullanılan bir sistemin kullanıcıya ne kadar güzel bir alternatif sunduğunu söylüyorum. Açılan tüm ilanların ana sayfada bulunması çok iyi, nereden bahsettiğimi tahmin ediyorsunuzdur.

Sizden ricam; örneğin 5 ay kadar sınırları kaldırıp tüm üyelere bildirim gönderip canlılığı görün. Yenilik konusuna gelince mesajımı okuduğunuz da özel mesaj atarsanız küçük bir önerim olacaktır. Saygı ve sevgilerimle :)

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 13.02.2017
    • Yaş/Cinsiyet 40 / E
    • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
    • Konum Çanakkale
    • Ad Soyad Ö** Ş**
    • Mesajlar 1154
    • Beğeniler 747 / 748
    • Ticaret 3, (%100)
    Premium kategori de ayrıdan oluşturulsa, belirli ticaret sayısı veya premium hesapların ilan açabileceği kategori, güven açısından olumlu olur gibi

hdfilmoon hdfilmoon WM Aracı Telefon Onaysız
    • Üyelik 27.06.2018
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Deneme
    • Konum Şanlıurfa
    • Ad Soyad S** Ö**
    • Mesajlar 144
    • Beğeniler 2 / 28
    • Ticaret 9, (%100)
    Wmaraci ikiye bolunecek admin yapmaaa 😂

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 30.06.2018
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** A**
    • Mesajlar 1186
    • Beğeniler 491 / 321
    • Ticaret 1, (%100)
    Düşünmeden evet dedim . Düşünsem hayır derdim

demirkurt94 demirkurt94 www.BizimSMS.Mobi Kullanıcı
    • Üyelik 23.02.2013
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Bizim SMS
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad S** D**
    • Mesajlar 589
    • Beğeniler 133 / 143
    • Ticaret 114, (%99)
    Birleştirilmemesi taraftarıyım.

odeaweb odeaweb Alan Adı & Hosting Kullanıcı
    • Üyelik 01.08.2014
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Sistem Yöneticisi
    • Konum Gaziantep
    • Ad Soyad C** E**
    • Mesajlar 208
    • Beğeniler 113 / 33
    • Ticaret 11, (%100)
    Bunu anket şeklinde sorsanız bence daha iyi olurdu, benim fikrim böyle kalması. Forum ile Ticaret çok ayrı konular. Birleşirse forum çöplük olur. Sonuçta yardım isteyen ayrı satın almak isteyen ayrı kulvarlara bakmalı. Gerçekten içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu şekilde gerçekten çok iyi sistem. Hatta örnek sistem bence bu kesinlikle.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al