wmaraci reklam
lidertakipci

Forum ve Ticaret Kategorilerini Birleştirelim mi?

137 Mesajlar 19.059 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 06.05.2018
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek İçerik üreticisi
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad S** G**
    • Mesajlar 567
    • Beğeniler 178 / 341
    • Ticaret 1, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Hocam sizin mesaj özellikle dikkatimi çektiği için sizi alıntılıyorum yoksa bir kaç arkadaş daha vardı yazacağım.

Şimdi "Ticaret yapmayanlar birleştirilmesini istemez (forumda en az aktif olanlar ve sadece sorun yaşadıklarında karşılıksız bilgi isteyenler), ticaret yapanların çoğunluğu ise birleştirilmesini ister." demişsiniz.

Aslında her iki tarafında birleştirilmemesini istiyor olması lazım. Nedenine gelince, siz şuan bile mesajınızdan anlaşıldığı kadarı ile forumdaki ticaret kitlesinden memnun değilsiniz. Peki forumda günde 100 yardım konusu açılıyorsa bunun belki 15-20 si ancak çözüme kavuşuyordur. Peki sıkıntısına çözüm bulamayan kişiler neden forumda kalsın? Forumun kitlesi nasıl artacak, foruma yeni insanları alıştırmazsak hatta ticaret ile forumu birleştirip olan üyeleri de kaçırırsak forumdan peki siz kime satış yapacaksınız? Forum yöneticileri ile mi ticaret yapacaksınız, yada ticaret yapanlar ticaret yapanlarla karşılıklı satış yapar. Forum kullanmak isteyenlerde kendilerine başka forum bulurlar dimi?

Her yeni üye potansiyel bir müşteridir, siz yeni üyeleri kaçırırsanız olan ticarette ölecektir.

Mesajınızdan hissettiğim kadarı ile siz forum kültürüne pek sahip bir insan değilsiniz anladığım bu yüzden olaya bu şekilde bakıyorsunuz.

Ben yıllardır bu forumdayım, müsait zamanlarımda çoğu zaman tüm günümü forumda geçirip insanlara yardım etmeye çalışıyorum. Çünkü forum kültürü bunu gerektirir. Fakat son zamanlarda wmaracı forum kültürü olarak neredeyse bitme durumuna gelmiş, kimse kimseye yardım etmiyor, üc kuruşluk bilgisi olan satmaya kalkıyor. Yeni gelen üyeler yada eski forum üyeleri de bu durumdan rahatsız olup uaklaşıyorlar forumdan. Burası yardım formundan çıkıp ticaret formuna dönüşürse emin olun iler dahada kötüye gider. Mantıklı düşündüğünüzde bana hak vereceğinizi düşünüyorum. Kolay gelsin

sorun değil. istediğiniz kişiye istediğiniz gibi cevap yazabilirsiniz.

Fakat ben forum kültürünü gayet iyi biliyorum. Ve emin olun sadece bu forumda karşılıksız olarak yardımcı olduğum yüzlerce kişi var. dilerseniz profilime girip cevaplardan anlayabilirsiniz. bir o kadar da ve hatta fazlaca özelden iletişime geçen arkadaşlarımız var.

Ayrıca bu forumda ticaret benim için her zaman ikinci planda kalmıştır. Benim mesajımı nasıl yorumladınız bilmiyorum. Sadece ağırlıklı olarak ticaret için satılan premium üyeliklerin yeterince verimli olmadığını söylüyorum.

Ticaret konularının ön plana atılması bilgi paylaşımını da azaltmaz. Aksine arttırabilir.

Son olarak bu uygulama diğer webmaster forumunda da çok öncesinden beri var zaten. İnsanlar orada buradan gayet iyi, yüksek ticaretler yapıp ayrıca çok iyi bilgi alışverişi de yapıyorlar.

Sizin bence derdiniz farklı ya da mesajıma alındınız. O yüzden ben çok ayrıntıya girmek istemiyorum. Bu arada gördüğünüz üzere forumda ticaret ağırlıklı olarak da bulunmuyorum. Tamamen bilgi alışverişi, yardım adına elimden geldiğince ve zaman buldukça forumdakilere katkı sağlamaya çalışıyorum.
    SerkanERGUN katil2008

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    reklam

EmrahDD EmrahDD ☪ 𐱅𐰇𐰼𐰚𐰀𐰼 Kullanıcı
    • Üyelik 05.07.2015
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek Freelance Webmaster
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad E** D**
    • Mesajlar 588
    • Beğeniler 173 / 146
    • Ticaret 32, (%100)
    Birleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum

Link Link WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 04.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 44 / E
    • Meslek Seo Danışmanı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad H** A**
    • Mesajlar 1546
    • Beğeniler 379 / 426
    • Ticaret 46, (%100)
    Birlessin

Deneme

BHA BHA bhamedya.com Kullanıcı
    • Üyelik 23.07.2014
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Aşçı, Makale Yazarı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad B** A**
    • Mesajlar 1399
    • Beğeniler 460 / 460
    • Ticaret 20, (%100)
    Hayır böyle gayet başarılı

wmaraci
    wmaraci

Xenetotyp3 Xenetotyp3 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 27.09.2018
    • Yaş/Cinsiyet 23 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad A** D**
    • Mesajlar 74
    • Beğeniler 2 / 16
    • Ticaret 4, (%100)
    Birleştirilmesi karışıklığı önler ve düzeni sağlar diye düşünüyorum

Google Kitap Ortağı ile Para Kazanma Taktik Kiti - 50₺

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 25.07.2014
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Elektrik Teknisyeni
    • Konum Fransa
    • Ad Soyad C** E**
    • Mesajlar 3510
    • Beğeniler 488 / 1190
    • Ticaret 1, (%100)
    MasterKazanç hocam bu uygulama zaten wmaracının ilk zamanlarında burada da vardı. Sonradan böyle değiştirdiler ticareti ve forumu ayırdılar. Ama bu değişimi kendi kafalarına göre yapmadılar, şuan sordukları gibi o zaman da üyelere soruldu, danışıldı ve ayrılmasına karar verildi.

Herkesin fikrine saygım var tabi ki el elden akıl akıldan üstündür.

Benim derdim sevdiğim için içinde bulunduğum bu platformun çöplüğe dönmesini yada kendi kendini bitirmesini istemiyorum. Tabi ki wmaracı ve TÜM üyeler için faydalı olan neyse o yapılsın fakat fikrimide belirttiğim gibi benim pek aklıma yapmıyor birleştirme işin.

Şuanda bile yüzlerce yardım konusu cevapsızca arşivlere gömülüp gidiyor. Şimdi bom boş geçen yardım konularına ticaret mesajları yağmaya başlayınca sizce bu üyeler ne düşünecek?.

Kendiniz bir düşünün bir konuda fikir almak için bir konu açıyorsunuz konuya 10 kişi giriyorsa 9 tanesi ücretle size fikir vereceğini söylüyor şimdi siz ne düşünürsünüz? Yada tekrar bir yardıma ihtiyacınız olduğunda konu açmak içinizden gelir mi?

Dediğim gibi benim derdim ortamın suyunun çıkmaması, onun haricinde birleşse benim ne karım olocak birleşmese ne karım olacak.

Neyse anket sonuçları gösterecek bakalım. Hayırlısı olsun wmaracı ve tüm üyeler için.
    SerkanERGUN MasterKazanc

kişi bu mesajı beğendi.

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 14.06.2017
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek Blogger
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** E**
    • Mesajlar 1379
    • Beğeniler 538 / 538
    • Ticaret 7, (%100)
    Kesinlikle birleşmeli. Etkileşim artar. Ticaret ilanlarına ulaşım okunma sayısı fazlalaşır.

MobileGame MobileGame Mobil Oyunlar Telefon Onaysız
    • Üyelik 11.04.2016
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Serbest
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad T** Ş**
    • Mesajlar 167
    • Beğeniler 87 / 18
    • Ticaret 28, (%100)
    böyle iyi

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 06.05.2018
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek İçerik üreticisi
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad S** G**
    • Mesajlar 567
    • Beğeniler 178 / 341
    • Ticaret 1, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

MasterKazanç hocam bu uygulama zaten wmaracının ilk zamanlarında burada da vardı. Sonradan böyle değiştirdiler ticareti ve forumu ayırdılar. Ama bu değişimi kendi kafalarına göre yapmadılar, şuan sordukları gibi o zaman da üyelere soruldu, danışıldı ve ayrılmasına karar verildi.

Herkesin fikrine saygım var tabi ki el elden akıl akıldan üstündür.

Benim derdim sevdiğim için içinde bulunduğum bu platformun çöplüğe dönmesini yada kendi kendini bitirmesini istemiyorum. Tabi ki wmaracı ve TÜM üyeler için faydalı olan neyse o yapılsın fakat fikrimide belirttiğim gibi benim pek aklıma yapmıyor birleştirme işin.

Şuanda bile yüzlerce yardım konusu cevapsızca arşivlere gömülüp gidiyor. Şimdi bom boş geçen yardım konularına ticaret mesajları yağmaya başlayınca sizce bu üyeler ne düşünecek?.

Kendiniz bir düşünün bir konuda fikir almak için bir konu açıyorsunuz konuya 10 kişi giriyorsa 9 tanesi ücretle size fikir vereceğini söylüyor şimdi siz ne düşünürsünüz? Yada tekrar bir yardıma ihtiyacınız olduğunda konu açmak içinizden gelir mi?

Dediğim gibi benim derdim ortamın suyunun çıkmaması, onun haricinde birleşse benim ne karım olocak birleşmese ne karım olacak.

Neyse anket sonuçları gösterecek bakalım. Hayırlısı olsun wmaracı ve tüm üyeler için.

Bu konuda kesinlikle size katılıyorum. Ben wmaracının o zamanki halini hatırlamıyorum ama bu uygulamanın da belli kurallar/yaptırımlar çerçevesinde uygulanmasından yanayım. Yani bilgi alışverişi konularının bir şekilde kirletilmesi hiç iyi olmaz tabi ki.

Belki de ben fazla iyimser düşündüm. Ama bu uygulama iyi bir şekilde yapılırsa kesinlikle wmaracına da çok büyük katkısı olacaktır. üyeler arası etkileşim ve kazanç açısından.

herkes için hayırlısı olsun diyelim. yorumlarınız için de ayrıca teşekkürler. sağlıcakla kalın.
    cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

UntimeLy UntimeLy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 03.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek E-Ticaret
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad E** A**
    • Mesajlar 49
    • Beğeniler 7 / 12
    • Ticaret 1, (%100)
    Din ve devlet işleri ayrı olsun :))

wmaraci
    Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al