wmaraci reklam

Forum ve Ticaret Kategorilerini Birleştirelim mi?

137 Mesajlar 18.358 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 12.03.2013
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek ...
    • Konum Adana
    • Ad Soyad M** Ç**
    • Mesajlar 664
    • Beğeniler 327 / 328
    • Ticaret 1, (%100)
    Ankette birleştirilmemesini isteyenlerin sayısı daha fazla şu ana kadar. Tabii ki admin'in istediği şey de birleştirilmesi. İlk aşamada ticaret artar çünkü. Peki ya daha sonra? Orası mechul. Fakat ben forumun biteceği kanaatindeyim sonrası için. Başka bir sitede de üyeliğim var (biliyorsunuz neresi olduğunu) ama çoğunlukla hep buradayım. Neden mi? Ne zaman oraya girsem hep ticaret hep reklam. Hiç normal konu göremiyorum. Son açılan konular sekmesinde de, son cevaplanan konular sekmesinde de hep reklam var. Zaten en çok bakılan yer bu en son açılanlar veya cevaplananlar kısımları. Wmaracinda her konuda sorun yaşayanlar konu açıyor, herkes yardımcı oluyor, biz de okuyup deneyim kazanıyoruz bilgileniyoruz. Burası bu yüzden bir aile gibi. Ben her gece yatağa girerken sürekli son konulara bakar öyle uyurum. Haber sitelerini okumayı bıraktım burayı okuyorum hep.

Ama tabi sizin de kazanca ihtiyacınız var. Ben de birleştirilmemesinden yanayım ama özel bir kodlama ile anasayfadaki son açılan forum konularının arasına tek tük ticaret ilanı serpiştirebilirsiniz. İster belli bir ücret karşiliği, isterseniz de rastgele ticaret konularından birini. Hem forum konuları aktif olmaya devam eder, hem de ticaret biraz artar.

İkinci bir önerim de, eğer birleştirmeyecekseniz anasayfadaki son açılan konuların listelendiği Forum ve Ticaret butonlarının yanına "Hepsi" butonu da ekleyebilirsiniz ve varsayılan olarak onu açarsınız sayfa yüklenince. Böylece herkes ilk aşamada bu karışık sayfaya bakmaya alışır, ama beğenmeyen Forum sekmesine veya Ticaret sekmesine geçip daha detaylı bakınır kendince. Bemce bu daha güzel olur.
    cihaneken nexfox

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    reklam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 09.08.2018
    • Yaş/Cinsiyet 23 / E
    • Meslek (.*?)
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad A** Ş**
    • Mesajlar 1392
    • Beğeniler 421 / 799
    • Ticaret 4, (%100)
    Malum forumda ticaret çok fazla. Bir çoğumuzun ticaret için orayı kullandığı ortada bir durum. Çünkü burada ticaret için bir konu açsam 10 cevap ya geliyor ya gelmiyor. Yorum atanlarda ya geri dönüş yapmıyor ya meraktan PM istiyor ya da Alicam ileride gibi saçma sapan cevaplar vererek elimizi ayagimizi kitliyor. Malum forumda böyle degil, o yüzden ticaret açısından orası daha güzel. Ama ortam olarak wmaraci daha güzel buluyorum. Burada malum forumdan çok daha bilgili kişiler gördüm. Ama bir çoğu ne yazık ki ya banlı, ya da kimlik onayına takılmış. Amacı yardım vermek olan birine kimlik onayı yaptırmak çok saçma. Benim ilk başlarda bu forumda üye olma amacım tamamen yardım amaçlıydı. Hatta bir arkadaşın yardım konusuna çözüm odaklı mobilden neredeyse 2 sayfa yazdım ve gönder dediğimde kimliğinizi su maile yollayın şeklinde Ban yedim 😊 önce bir mail attım yanılmıyorsam ticaret yapmayacağım şeklinde vs. Şeklinde. Cevap gelmeyince çıktım birkaç ay giriş dahi yapmadım. Ticaret açısından test etmek istedim ve kimliğimi yolladım hesabı açtırdım( kimlik onaysiz üyeler ticaret konusu açamamalı ve ticaret yapamamalı. Onaysiz üye olarak başlık almalı. onaylı üyeler ise onaylı üye şeklinde başlık almalı ve ticaret yapabilmeli. Bu forumda şuan kimlik onaysiz gezen, ticaret yapan bir çok kullanıcı biliyorum) forumda ticari olarak yoğun bir kitle olmadığını düşünüyorum. Daha çok bilgili,bilgisiz kar amacı gütmeyen, destek amaçlı bir oluşum var burada. Ticaret ile iç içe olursa ticaret artar ama kaliteli ticaret zor diye düşünüyorum burada. Bende birleştirilmesini isteyenlerdenim. 2014-2015 zamanlarında WMaraci malum forumu yer gibi düşünüyordum, ama onay sistemi bence büyük bir zarara uğrattı Wmaraciyi. Ayriyetten itrader puanları bence izlenmeli. Arkadaşlarına itrader veren, yeni hesap açıp veren insanlarda var. Umarım Ticaret artar ne diyelim. Birleşirse destek isteyen adam gider ilgili kategoriye konusunu gene açar. Ben gibi burada bulunan yüzlerce destek vermek isteyen insanlar ise destek konularına gene cevap yazar.

Destek ve yardımlaşma açısından malum forumdan çok daha iyi. Bunu kaybetmeden ticareti yoğunlaştırmaya çalışın. Webmasterlar için en önemli şey zaten ticarettir. Bu sebeple bir çok kişi malum forumu tercih etmek isteyebiliyor. Düşünüyor, ulan bu forumdan üyelik Alicam ticaret yapamicam, malum forumdan davetiye alayım diyor parayla üyelik alıyor, örneklerini çok gördüm. Anket sonuçları göz ardı edilip Ticaret ile birleştirilmeli. Ama üyelikle falan konular üste çıkarılmamalı bence. Evet, bundan eminim ki birleştirilirse çokça üyelik satışı yapabileceksiniz. Kısa vadede (hemde çok kısa) kar sağlar. Gene kısa vadede size zarar verir. Bir mecburiyet varmış gibi bir durum oluşur. Onun yerine yorum ile yukarı çıkartma olayınıda devre dışı bırakın, konuların açılma tarihine göre listeleyin. Her üye 24 saatte bir kere konu paylaşımı yapabilsin ki aynı konuyu üste çıkmak için acmasinlar. Böylelikle listelenir ve kullanıcı son ilanları birkaç sayfa gezerek rahatlıkla bulabilir. Öte yandan onaylı normal bir üye ticaret konusu açsa, ertesi gün 50 kişi ilanını yukarı çıkartsa üyenin attığı paylaşım çöp olur. Suanki olduğu gibi kalitesiz bir ticaret olur.
    AhmeTahAydin mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

Freeborn Freeborn Göz Göz Göztepe Kullanıcı
    • Üyelik 21.01.2012
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek Serbest
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad E** K**
    • Mesajlar 354
    • Beğeniler 77 / 77
    • Ticaret 36, (%100)
    Burada mühim olan potansiyel müşterilerin e-ticaret konularını rahatlıkla bulabilmeleriyse birleştirmek en mantıklı tercih. Ben bile uzun süre tanıtım yazısı kategorisi aradım anasayfada. son 10 - 15 konunun listelendiği yer olmasa bulamayacaktım. forumu ayrıştırmanın anlamı yok bence, denenmiş doğru bir yapılandırma varken bu şekil ayırmanın ticareti azalttığını düşünüyorum.

birleştirmek çok mantıklı bir tercih olur.
    FurkanERGUN

kişi bu mesajı beğendi.

Emirr Emirr WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 23.12.2018
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Yazılımcı
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad E** Y**
    • Mesajlar 315
    • Beğeniler 35 / 72
    • Ticaret 2, (%100)
    Birlestirmeyelim

🌟Sıfırdan Wordpress Siteniz Yapılır. lisanslı🔥 + Mythemeshop Eklentileri 🚀
    wmaraci
    Mersin evden eve nakliyat

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
    • Üyelik 18.02.2016
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Metin Yazarı & Editörü
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad F** S**
    • Mesajlar 1906
    • Beğeniler 843 / 842
    • Ticaret 119, (%100)
    Ayrılmış hali ile kullanmak daha mantıklı. Biz bu şekilde alıştık, bu şekilde kullanmaya devam etmek istiyoruz :)

Aksi halde forum içerisinde yine karışıklıklar olacaktır.

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 18.06.2017
    • Yaş/Cinsiyet 41 / E
    • Meslek yok
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad M** P**
    • Mesajlar 602
    • Beğeniler 224 / 166
    • Ticaret 4, (%100)
    Ben şahsen ortalama bir kullanıcı olarak ticarete hiç bakmıyorum. Bu yüzden birleştirilmeli :)

erdiege01 erdiege01 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 16.02.2015
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek öğrenci
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad E** E**
    • Mesajlar 20
    • Beğeniler 5 / 1
    • Ticaret 0, (%0)
    düzen başta nasılsa öyle devam etsin. yılların web sitesi sonuçta
    AhmeTahAydin

kişi bu mesajı beğendi.

AhmeTahAydin AhmeTahAydin WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 02.02.2015
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek ATAK MEDYA Gen.Müd.
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad A** A**
    • Mesajlar 55
    • Beğeniler 42 / 41
    • Ticaret 43, (%100)
    Böyle iyi hocam bence dokunmayalım.

forzayandex forzayandex WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 22.10.2017
    • Yaş/Cinsiyet 24 / E
    • Meslek Bilgisayar Mühendisliği Öğrenc
    • Konum Trabzon
    • Ad Soyad Y** K**
    • Mesajlar 72
    • Beğeniler 29 / 15
    • Ticaret 1, (%100)
    Forumda yardım ararken ya da bilgi edinmek adına gezinirken ticari ilanlara boğulmak bir miktar saçma geliyor. Ticaret alanının ayrı olması gayet yerinde bi durum.

gakgos gakgos Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 04.04.2017
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Editör
    • Konum Aydın
    • Ad Soyad A** Ç**
    • Mesajlar 860
    • Beğeniler 6 / 195
    • Ticaret 0, (%0)
    birleşirse iyi olur :)

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al